Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Až tak tlumený není reebe.

Web

(upravil mechanik 26. 6. 2012 23:44)

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

neovplyvnuje výsledok hlavne výstupný odpor zosilovača? njn 5 párov ako v hype tam nemá big_smile ked budem mať zajtra náladu skúsim porovnať jeden pár s dvoma

(upravil DJ_Rix 27. 6. 2012 6:43)

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

reeb:jj,psal to někde PMA,z toho jsem vycházel....

DJ Rix napsal:

8R+150n na deseti kilech.

http://t.imgbox.com/aah893Y3.jpg

Znamená to že to ta tlumivka více zatlumí,že ten kmit dozní dříve? Měl jsem spíš za to,že se může dostat do rezonance a ten kmit bude větší....
Ale budu rád za vysvětlení,jak říkám,jsem spíše amatér co se snaží něco naučit a symouš je pro mě taková hračka na které se bavím...je zřejmé asi i z některých mých dotazů že mi co se zesilovačů týká chybí i některé elementární znalosti.....

(upravil Quart 27. 6. 2012 9:58)

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Schválně ji tam zkus dát a změř to na zátěži(za cívkou) a na výstupu zesiku(před cívkou). Na výstupu zesiku by pak díky tlumivce měly být jen malé vlnky na obdélníku.Tlumivka ti oddělí výstup(+ZV) od RLC zátěže.

My už třeba tlumivku nepoužíváme, ale chová se nám to takto(10khz, 4R, 1uF):
http://i.imagefra.me/74ej64ow.jpg

Web

(upravil DJ_Rix 27. 6. 2012 11:00)

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

TO vyzkouším. Nebude na tohle chování mít i dost velký vliv zvolený kliďák ? Podle mě by na to kliďák vliv mít měl..  Překvapuje mě že PMA tlumivku u svýho symouše nepoužil...

Jinak tvoje měření,to máš sondu 1/1 ? Vychází mi to nějakých 8Vp-p

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Kliďák může mít vliv na stabilitu, ale jen u nedobrých/či spíš neodladěných designů. Například crossover distortion svým "ostrým" charakterem při malém kliďáku rád vyprovokuje vf zákmity na hranách (které při korektním bias zmizí). A naopak, když je problém fakt tragický, zesilovač se od určitého kliďáku výše (nárůst gm koncového stupně) ochotně rozkmitá, což se projeví skokovým nárůstem kliďáku. Zrovna se s něčím podobným trápím.

Web

(upravil BV 28. 6. 2012 9:10)

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

A ešte nikto neskúsil to kompenzovať  inak, než "brutálnym zatlčením" záťažou VAS do zeme cez 2x47K a 2x220pF, čo je asi najhoršia možná metóda? Napr. lokálnou NFB okolo VAS, ktorá zníži jeho výst. odpor (a teda aj citlivosť na nelineárnu záťaž koncovým stupňom..) a zlepší linearitu, bez vplyvu na stabilitu?

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Á,zdravím Vás. Ovšem jak na to? Mé znalosti nedosahují na to,abych to sám vymyslel...

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Tak,cívka doplněna.

Měření 12kHz,4R+1uF (3x330n TC205)

Za cívkou:                         Před cívkou:                     Bez kondíku:

http://t.imgbox.com/aalXiKN9.jpg http://t.imgbox.com/aavojpdu.jpg http://t.imgbox.com/aao5EWkh.jpg


Ještě jsem přeměřil DF při 100Hz//4R a vyšlo mi za špulkou DF=140.

(upravil opamp 30. 6. 2012 16:45)

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Nejde mi to otevřít sad Co na to uši?

Už to jde... ten "podkmit" je podezřelej ale nemusí nic znamenat. Ještě jednou, co uši?

Web

(upravil DJ_Rix 30. 6. 2012 16:48)

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

TO zas nějak zlobí imgbox,teď mi to otevřít šlo,před chvílí ne-e. Uši zatím nevím,musím dodělat druhej kus smile

EDIT: Myslíš ten první na sestupné hraně? Se to tam nějak divně láme,nevím,ale mám ten kundík i se záteží asi na 30cm drátech 0,5mm2......možná nějaká debilní rezonance.....

(upravil mechanik 28. 4. 2013 17:27)

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

BV, myslíte umiestnením kondenzátorov medzi C a B? smile
dawsoo, dočítal som sa že tie odtrhy sú spôsobené výrazne vyššou rýchlostou predku oproti, big_smile oproti koncovým tranzistorom, koncové tanzistory zareagujú akosi neskôr a tým vznikne ten odtrh, ešte tam musím zaradiť tie diody smile

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Pánové, zkoušeli jste někdo vpravit na konce symouše laterály ? Přemýšlím jak budu mít chvíli se do toho pustit, šupnul bych tam 2SJ200/2SK1529 smile

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Přiznám se, že Symasym mě až tak moc neláká... Ale neuvažovali jste někdo o alternativě v podobě "Symsym"? smile

Web

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Takže vlastně DPA ? smile Zaujalo mě v poslední době zapojení koncáku v soňákovi TA-FA770 , až na ty podle mě šílený proudový zdroje s jfetama to je zajímavě řešený, budiče 2SJ303/2SK2013 a koncáky 2SJ201/2SK1530. Je pravda, že plýtvat těmahle laterálama do symouše je možná zbytečný luxus.... smile

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

2SJ201 nejsou žádný laterály.

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

To je klidně možný, ale při 150mA maj nulovou závislost Iq na teplotě.

(upravil mechanik 4. 10. 2013 12:34)

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Ja som skúšal 2SC5200/2SA1943, MJL2114/MJL2114, 2SA1186/2SC2837. Posledné dni tiež zvažujem že vyskúšal nejake jfety ale na budiče asi nie. Myslím si že s takou velkou kapacitou to nebude hrať dobre. Tie koncové 2SJ201/2SK1530 vychádzajú dosť draho a tiež majú horšiu dostupnosť.

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Zas budeš moct dát do pryč ty šílený zatloukače VAS smile

(upravil mechanik 4. 10. 2013 14:16)

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

no na pôvodnom 5.3 možno...