Re: Pocta pánu Moskalovi @ digitálny Moskalov regulátor

Ahoj, no, moje bedničky sú 2p monitory a citlivosť cca 85dB/W (homemade Visaton). To, čo staviam teraz, bude mať citlivosť cca 88dB/W a ako som spomínal, prepdpokladám, že keĎ teraz niečo počúva na treťom stupni odspodu, tak potom to budem počúvať o 3dB nižšie, čiže na 2. stupni. Ono Moskalov prepínač je variabilný v tom zmysle, že je možné zachova ťcelkové parametre  s tým, že si ľubovoľne (v istých medziach) vieš zmeniť rozostupy medzi stupňam ia teda napr. 3 najtiššie stupne si vieš ešte viac stíšiť a urobiť s odstupom napr 4,5 dB namiesto 3. Osobne som si urobil prepočtovú tabuľku úrovní v Exceli, podstatné pre funkciu korekcií je zachovať konštantný celkový súčet odporov dráhy "nad" a rovnako aj "pod" odbočkou loudness.

PS: na akých bedničkáh teraz hraješ?

(upravil mechanik 24. 5. 2012 0:11)

Re: Pocta pánu Moskalovi @ digitálny Moskalov regulátor

než som kompenzoval bafflestep tak okolo 97dB a 4R a teraz (zatial len cez foobar) okolo 90dB a hlavne ked pripojím silnejší zosilovač tak je útlm -60dB nepoužitelný...
možno si ešte rozmyslím ALPS a postavím niečo podobné, páčilo by sa mi tak 40 krokov (43 majú tie najdrahšie attenuatory) prvých 10 po 3dB, potom 20 po 2dB a 10 po 1dB , to je -80dB to by som 1 meter od reproduktorov určite nič nepočul smile no som si istý že by bol problem zohnať odpory... už to vidím, pekná stupnica by bola uplne nepoužitelná preto že odnoty by sa určite nevliezly ani do 30% niektoré

tu   http://dzi.n.cz/hiend/utlum.htm#   je dobrý program na T a Pí články a pri rade E96 to vychádza dobre, to by bol poriadny high end smile  asi nad tým budem rozmýšlať smile

Re: Pocta pánu Moskalovi @ digitálny Moskalov regulátor

Krása.. smile .. Presne niečo také som rozmýšľal zrealizovať k flaškostroju s 6C33C avšak rátam použiť miesto Arduina lacnejší MSP430 LaunchPad http://www.ti.com/tool/msp-exp430g2 tuším že ma stál 5€ plus procesory TI posiela zadarmo ako sample po 4 kusoch mesačne (+ samozrejme iné potrebné súčiastky... čo na laborovanie stačí).
Nechceš zverejniť zdrojáky? smile (arduino bolo portované na aj na MSP takže by sa dalo pozdielať ten kód) Škoda že je to taká obrovská doska. Skúsim spraviť dosku čisto SMD včetne MCU s relátkami obojstranne a uvidím ako malé to dokáže byť.