Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 15)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 297]

Re: DPA223 s rychlými trandy

Jinými slovy je lepší řešit toto v rámci zesilovače, než to dodatečně řešit oddělovákem. V DIY to pravděpodobně vyjde také podstatně levněji než síťová pračka/oddělovák, vyřešit to už v zesilovači filtrem/zapojením.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Ano, lze to chlapci řešit teoreticky různě...buď  použít vámi popisované úpravy, s účinností spíše v rovině dojmologie, nebo holt použít tu pračku....

Re: DPA223 s rychlými trandy

Tedy pračka = oddělovací trafo + vf filtr?

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Pračku nejlépe se sušičkou...
Prostě normální filtr, odrušovák...
Nebo rozumný zdroj, kterým bordel neproleze.
cítil bych to na dobrou konstrukci zdroje, s myšlenkou nad komutaci diod, s myšlenkou nad VF průnikem ze sítě.

Re: DPA223 s rychlými trandy

A nejlépe stínění mezi sec a prim...  Toroidy mají odhadem 3-5x větší kapacitu mezi vynutím prim/sec než dříve obvyklá EI. Protože toroidy mají v obvyklém provedení daleko větší plochu mezi vynutíma a mezi nima jen pár tenonkých izol fólií. A to se to přes ty kapacity (často i v nF) tomu rušení běhá...

(upravil danhard 19. 2. 2013 13:49)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Možná mezi vinutími. Kapacita primár-sekundár je u 15W toroidu kolem 300pF, pro 300W třeba 800pF i více.

Dalča napsal:

Nebo rozumný zdroj, kterým bordel neproleze.

Bordel leze po zemi a zemních smyčkách.

(upravil zuki 19. 2. 2013 14:00)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Danharde: A co jsem asi tak uváděl?!?  800pF se nF už dost blíží.  Je to jak říkám a kůli tvýmu rejpání, jsem to šel změřit. Taky mám zrovna na stole 300VA/2x36V toroid s 800pF mezi prim a sec a 1,1nF mezi sec. A hned vedle je trafo 200VA od Troniku č. 9702467 tj. 2x 29V a to má na prim 1,02nF. To jako není řádu jak jsem předtím uvedl: kapacity (často i v nF) 

A ty budeš dělat pračku pro 15W toroid, nebo raději dáš stínění + zvýšená izolace na obou jeho stranách ? Přestaň blbě pindat, když se dospělý baví.

(upravil danhard 19. 2. 2013 14:19)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Ale hovno zuki, uvedl jsem jen ilustračně dvě konkretní hodnoty, ta poznámka byla k tvému pravopisu, což takový borec jako ty, s IQ157 a pracující pro nadnárodní společnosti asi nedovede pochopit.

Chápu, že se tu chceš bavit, ale jestli tě moje pindy iritují, tak je nečti, nebo sem nelez !

(upravil zuki 19. 2. 2013 14:26)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Á, pán je taky lingvista. Tak to já měl většínou z češtíny 3-2 smile , ale elektroniku na FEL u Syrovátky (vyhlášený ras) za 1+ smile

A já si s pindama nezačal smile a moje taky nemusíš číst smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

To pro takový blbečky zavedli do indexu "výborný s hvězdičkou" chlubile ? smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

Ne, to bylo jen slovní ohodnocení. Blbečku na druhou...

Re: DPA223 s rychlými trandy

danhard
jakže po zemích?
bavíme se o napájení nebo o blbě roztahaných zemích přes blbý káble nejlépe v nesymetrickým provedení?
na to ti ani žádná pračka nepomůže... ani ta se sušičkou.

POkud vím, tak se tu hněte problém jestli zesíku pomůže/nepomůže jeho oddělení galvanické od sítě ohledne toho, že ze sítě tam leze bordel (rušení)
Já tvrdím, že když je dobře udělanej zdroj, tak ze sítě nemůže vylízt takový rušení, aby to bylo na zesíku slyšet.
Pokud je apec propojenej nesymetricky a různě prosmyškovám přes zemní a stínící a vůbec dráty, tak to není problém rušení bordelem ze sítě, ne?
No a pak by mohlo být řešení mát všechny prvky v IT.. nebo všecky NF kábly přes oddělovací trafíka. Nebo to prostě mít všecko symetricky. Nebo na baterky smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

zuki napsal:

ale elektroniku na FEL u Syrovátky (vyhlášený ras) za 1+ smile

Syrovátka? Břetislav? Vyhlášený ras? Snad ani omylem...

(upravil Hordek 28. 6. 2014 14:43)

Re: DPA223 s rychlými trandy

.

(upravil zuki 19. 2. 2013 16:35)

Re: DPA223 s rychlými trandy

feliz_ .. Aby ses nezavděčil smile

No, nevím jak potom, ale před víc jak 30 rokama známku za 1 moc nedával... Ale byly i podstatně horší zkousky, to ano...
V prváku skoro vše za 2-3, od 3-táku skoro vše za 1... Když už do toho Danhard rejpe a plete sem plete páté přes deváté, asi aby si mohl zarejpat a zviditelnit se.

Dalča to shrnul za mě smile  Já jdu měřit 2P, tak čau...

Re: DPA223 s rychlými trandy

Nechte toho přeměřování pindíků. Syrovátka byl ras na silnoproudých oborech (lépe bych napsal, že někteří silnoproudaři měli s jeho předmětem problémy), ale nepamatuju, že by někdo ze silnoproudu kvůli němu nedostudoval.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Hordek:
já měl k mání 200V baterii z nouzového osvětlení d divadle, tak jsem si vzal na hraní 40 článků, krmil s tím zesík a bomba... njn, udělat zdroj s tak malým vnitřním odporem za normálních podmínek v podstatě nejde....

Galvanický oddělení, si myslím, pomůže na
1) odstranění (nebo snížení vlivu) zemních smyček
2) díky "útlumu" na vyšších kmitočtech se zmenší "průnik" bordelu ze sítě do zesíku - stejný vliv má i patřičný odrušovací filtr
3) je to cool tam mít další škatuli

Pokud uděláš zdroj s minimálním vnitřním odporem, trafo je kvalitní, nejlépe se stíněním mezi primárem a sekundárem, s dostatečnou kapacitou, s dobrým tg alfa kondíků (případně nasazením svitků nebo patřičných keramik) tak, aby pro veškeré AC se zdroj choval jako co neideálnější zkrat, pak netřeba dalších prvků. Před trafíko vrazit odrušováček, na sekundár dát paralelně svitek (jako svod pro VF) teprve grétz, diody vybavit RC články na "zlepšení" chování diod v komutaci, použít dobrý elektrolytický kondíky, k nim paralelně patřičný svitek, keramiku, páč na vysoký kmitočty elyty už "nestíhají" na předzesík stabilizátorek... 

Bordel se ti pak do řetězce musí dostat jinudy než přes trafo ze sítě. V tu chvíli se mi jeví dobré řešit odkud tam ten bordel leze a odstranit příčinu tam a netůnit zdroj do úplnýho bezvědomí.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Rád bych poprosil zdejší odborníky o technicky doložitelné a smysluplné vysvětlení, v čem je dvojitý převod transformátory lepší, než pořádně udělaný jeden zdroj v kombinaci třeba s filtrem. Co je přínosem toho, že to proženu jedním trafem a hned následně druhým ? A vyváží to zlepšení ono negativní zvýšení impedance transformací na následující DC zdroj pro NF zesilovač ?
Opravdu by mě to zajímalo, protože pokud to má technicky smysl, hned si jdu objednat oddělovák. big_smile

(upravil zuki 19. 2. 2013 20:19)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Už se na to vyser (feliz_... to mezi tím smazal), myslel jsem Danhardovi... Raději řešte pračku se sušičkou smile

Dle mě je to poslední krok toho, kdo neví kudy kam, nebo toho kdo má Love a neví kam s nima...  Taky zastávám názor, že dvě trafa za sebou jsou při normální el. rozvodech v bytových podmínkách celkem nanic. Zesík má mít rovnou pořádný zdroj viz Dalča... Když je něco ošizenýho, ať země nebo zdroj, tak honit to pračkou je asi z nouze cnost např. u komerční elektroniky... To, že když se dá filtr před napájení zesíku a hraje to hůř (dle občasných sdělení některých majitelů těchto zesíků) znamená, že tam prolejzá někudy jinudy rušení a buď to s nevhodným filtrem jako celek rezonuje někde kousek nad NF a "ruší" to zesík, nebo se změnou impedance (VF - vliv filtru) se rušení neodvede do sítě, ale někam jinam - třeba na vstup zesíku... Taky jsem viděl filtr, který někdo tak nešikovně navrhnul, že na 150kHz měl útlum 0dB (prostě tam rezonoval) a stačilo jeden kond o něco změnit a byl hoodně lepší... Ale je to jen můj názor a praxe a názor jiných může být odlišný...

Re: DPA223 s rychlými trandy

Filtr laděnej na Stanice Hvězda vysílá zprávy jsem už taky zežil... Pro mlaďochy Rádijožurnál na 270kHz...
Taky některý filtříky  v komerci dostupný maj tak velkej "odpor" k růchodu síťovýho proudu, že je výsledná "odrušený" zdroj ultraměkkej se všemi důsledky na zvuk....
Jsem měl v rukách odrušovák s proudově kompenzovanou cívkou, psali na něm 10A max, CE ROHS, TUV CEE FCC (víc nálepek víc adidas) a on měl SS odpor tý cívky 6Ohmů.... T2CH 10 A bych tím chtěl vidět procházet....
JÓ Čína to je zem neomezených možností....

Příspěvky [161 až 180 z 297]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£