Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 12 z 15)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 15 »»»

RSS

Příspěvky [221 až 240 z 297]

(upravil cestmir 26. 9. 2014 21:57)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Lenže ty tvrdíš, že máš zos. len na trafe v tr.II, čiže ak nie je s ničím ďalším spojený, musí byť dokonale plávajúci. To sa vylučuje s tým, čo si nameral (a s tým, že zaberá ochrana, keď to prepojíš so zemou lab. zdroja). Ten prúd z toho lab. zdroja niekam tečie.

Re: DPA223 s rychlými trandy

cestmir: teď jsem měřil jen přes odpor, zesilovač mám na toroidu, samotným, PE není připojen, laborák a PC tř.1....

(upravil cestmir 26. 9. 2014 22:02)

Re: DPA223 s rychlými trandy

A aj tak nameriaš nejaký prúd (tvrdý rozdiel pot.) medzi GND lab. zdroja a GND toho zdroja s toroidom (ktorého sekundárna strana má byť plávajúca)? Meriaš to galv. oddeleným merákom (bat. multimeter)?

Re: DPA223 s rychlými trandy

jj, obyčejným multimetrem....

(upravil cestmir 26. 9. 2014 22:13)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Tak potom je problém buď s tým toroidom, alebo obvodom za ním... Niekde musí mať vodivú cestu na PE (alebo niečo s PE spojené).

Treba ísť po rade a vylučovať - najprv merať len voči samotnému, nikam nezapojenému sekundáru toroidu (pri pripojenom primári). Ak už tak nameráš nejaký prúd, musí mu prerážať izolácia prim./sek. Nemáš merák izolačného odporu (megmet)? Pri 500V by mal medzi primárom a sekundárom namerať izolačný odpor rádovo stovky MΩ.

(upravil Pech. 26. 9. 2014 22:15)

Re: DPA223 s rychlými trandy

a to velký DC napětí na PE vůči GND laboratorního zdroje, když je zaplej?  možná jsi přehlédl to co jsem napsal do příspěvku, když jsem ho doplnil....

(upravil cestmir 26. 9. 2014 22:23)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Neprehliadol, ale to je iný, nezávislý problém. Ano, ak má lab. zdroj nejaký tvrdý DC potenciál medzi GND výstupu a PE, mohol spôsobiť ten problém s prepálením medzizemného 10R (pretože cez ten tiekol skratový prúd do zeme kompu a PE).

Ale nezávislý prúser je, ak ti pri jednovodičovom prepojení skutočne tečie nejaký prúd zo zdroja v tr.I do obvodu, ktorý má byť galvanicky oddelený od siete. To by som riešil v prvom rade, pretože to znamená, že galvanicky oddelený od siete nie je.

(upravil Pech. 26. 9. 2014 22:29)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Já mám právě těžký podezření na ten zdroj, protože když měřím mezi PC a zesem, nenaměřím nikde nic, jen nula, když začnu mezi laborákem a PC i zesem, lítají tam DC napětí....

Edit: síť je TN-S tenhle obvod bez chrániče, ten je tady jen na koupelnu, kuchyni a vnější...

Re: DPA223 s rychlými trandy

Hej, to tvrdé DC medzi GND lab. zdroja a PE je problém (keď to prepojíš s čímkoľvek iným v tr.I, napr. tým kompom).

Ale do zeme nikam nepripojeného zos., napájaného v tr.II nesmie v žiadnom prípade z ničoho v tr.I tiecť prúd väčší než nejaké rádovo desiatky-stovky uA.

(upravil Pech. 26. 9. 2014 22:50)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Však jo, problém vzniká, když propojím GND lab. zdroje a GND PC, jinak ne...

Zes s tím má společný tím pádem vlastně jen to, že tím, že jsem měl spojený GND z toroidu conapájí zesák a z laboráku, co napájel ochrany, se nedělo nic, až když jsem připojil gnd z PC, vzniknul problém, protože gnd zesilovače uzavřela ten zkrat mezi GND laboráku a GND PC....

Re: DPA223 s rychlými trandy

Šrouby kterejma máš přišroubovaný moduly 223 jsou kovový ? PE je na kastli ?

(upravil Pech. 27. 9. 2014 19:44)

Re: DPA223 s rychlými trandy

dj-rix: šrouby kovový jsou, pod trandama slídy, pod šroubama plastový podložky..  PE na chladiči jsem připojit zkusil, protože až to přijde do kastle, spojený s PE to bude....  I Pe co leze ze stínění trafa jsem zukusil připojit, vše OK... ale ten laboratroní zdroj....  ten bude mít střelenej výstupní trand na chladič...... Je tam nějaká BD24x, tu doma asi i vyhrabu, čenčnu ale už nemám další slídy, takže v pondělí nebo úterý co se dostanu do shopu...

(upravil Fox_25 9. 12. 2014 17:20)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Tak, už mám taky DPA 223 Speedy Gonzáles. Zvukově to s původní verzí moc srovnávat nelze. Dokonalá separace nástrojů, mnohem lepší tělo nástrojů které jsem naposledy slyšel u elektronkového konce, zvuk je takový "nenucený" a hlavně neuvěřitelně reálný. I ženské chorály jsem si s chutí zesílil a v klidu poslouchal. Bohužel se ještě lépe odhalují špatné nahrávky a mám chuť smazat spoustu CD a jejich originály někomu darovat.

Nikdy bych také neřekl jak dobře bude hrát třípásmové repro staré skoro 40 let doplněné páskovou výškou. V Pioneeru tehdy asi věděly proč dělají výšky a středy s tak atypickou konstrukcí.

Velké díky Opampovy za rady, Dohnalikovy za výměnu trandů a oběma za trpělivost kterou se mnou mají.

Re: DPA223 s rychlými trandy

** Opampovi, Dohnalíkovi wink

Re: DPA223 s rychlými trandy

Dneska jsem dotáhnul do funkčního konce to "malý" DPA, mmj díky pomoci a doporučení místních smile

http://www.jpeg.cz/images/2014/12/26/EMYs.th.jpg

Více ffotek je na smetišti, abych neplevelil smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

Chladiče si nech naeloxovat smile

Web

(upravil Pech. 27. 12. 2014 0:38)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Původně měly bejt stříbrný stejně jako panel, kterej je z hliníku...  Nicméně nakonec jsem se rozhodl ho udělat Grafitovej aby to sedlo ke zbytku a chladiče, vzhledem k tomu, že koncáky už jsem na nich měl napáchaný a je to strčený vzadu v koutě a není to vidět, nechal bejt...

Je stejně zajímavý, že ten zesilovač se chová jinak, než to co jsem doposud znal.

všechny dosavadní zesilovače - tam jsem nepřekročil vytočením hlasitosti polovinu, už to řvalo a nebylo tomu rozumět... tohle hraje tak, že na max je srozumitelnost Ok, i když to neřve o moc víc, než předchozí slabší zesáky, jenže to bude daný tím, že k vyšší hlasitosti je potřeba je nárůst potřebnýho výkonu nelineární. Takže teď je na tej 1/4-1/3 obvyklá poslechováí hlasitost (nižší) na polovině nebo kousek za ní je to když chci víc nahlas, nebo je nahrávka slabá, a na max to řve, ale stále je tomu rozumět a bedny neupadají do zkreslení, jako dříve.  Což je na druhou stranu tak jak to má bejt - že smile Tenhle jev jsem při zkušebním nezaznamenal, protože člověk ví skoro hovno, kde ten jezdec má, když kroutí čtyřkou tyčkou smile a výkon teda odpovída akurát zbytku řetězce, jež jsou bedny. Podbuzený to nebude, protože z preampu leze linkový napětí - necelej volt, jak to má bejt smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

Nevíte jakou má slew rate 223 rychlá?
možná blbě hledám
A budou desky?

Re: DPA223 s rychlými trandy

Slibují že jo..  http://www.aldax.cz/

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Desky na 222, 223, soft start a vstupní zesilovač jsou, můžete u Aldaxu objednávat....bohužel poněkud stoupla cena, neb výrobce podražil....

Příspěvky [221 až 240 z 297]

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 15 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£