Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 15)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 »»»

RSS

Příspěvky [201 až 220 z 297]

(upravil Jupi 4. 11. 2013 18:49)

Re: DPA223 s rychlými trandy

To je dost dobra cena na 80W TO-220. Priblizne za tolko boli ku koncu celoplastove TO-220F (iba 50W) u Mousera. Zda sa mi ale, ze do 223 boli odporucane OTU kvoli vyzsej bete.
Poznate niekto ten BGMicro.com ? Su spolahlivy? Videl som tam nejake zaujimave veci...
ythren: Mozem ti pustit zopar parov ak mas zaujem. Detaily v SS. Osobne sa mi tie kovove 80W FJP ale pacia viac. Mal by som vacsiu istotu kvoli vacsej vykonovej rezerve...

Re: DPA223 s rychlými trandy

spolahlivi su, akurat trochu pomalsi (odoslanie asi tak po 3-4 pracovnych dnoch od objednavky) a je to z usa, takze od cca 30$ treba ist na colnicu

Re: DPA223 s rychlými trandy

taky aby je vůbec měli, když se neobtěžují udávat kolik jich mají skladem smile

každopádně šel by do toho někdo semnou? když bych je zkusil koupit? poštovné je kolem 7dolců

50W ztráty není nějak katastrofální smile

Jupi: když by se nikdo nenašel, tak bych buď zkusil to bmmicro sím, nebo se ti ozvu smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

Konecne som osadil 4 kusy DPA 223. Idem ich pred ozivenim osadit na chladice zo skrinky modu, ale zistil som, ze hrubka zakladne je asi len 7,5mm.
Robili ste slepe diery do chladica? Mam obavy, ci hlbka 6-6,5mm diery na skrutky bude stacit na dostatocne prichytenie tranzistorov na chladic. Ako ste to riesili vy? Jedine vhodne rezanie zavitov mi pripada postupnymi zavitnikmi M3 (nie strojnymi). Hlavne dufam, ze nebudu musiet byt priechodzie diery.
Vdaka za rady.

http://212.89.232.234/rfwFWy2gaqFE4y/IMG_9127s.JPG

Re: DPA223 s rychlými trandy

Dělal jsem slepé díry, ale koupil jsem si závitník do slepých děr ( http://www.naradi-km.cz/katalog/volkel- … __VO37726/ ). Vrtal jsem tuším vrtákem 2,5mm a "mazal" lihem. Šlo to jak do másla. Stojanovka je nutná, i závit jsem chytal závitník radši ve sklíčidle.

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

M3ka se předvrtává 2,4kou... 2,5kou to jde taky, ale závit se pak snadněji strhne.
Díra hluboká 6 na uchycení TO220 se mě zdá jako naprosto dostatečná.

(upravil Jupi 15. 11. 2013 10:38)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Priemer diery pre zavitniky viem.
Som vystudovany strojar (stredna), ale pracujuci v inom odbore. Keby bola ocel, nemam problem, len ten hlinik....
Vdaka za info.
EDIT:
pekne urobenu stranku pre volbu zavitnika ma urobenu Narex. Uz mam nejake strojne zavitniky M3 a M4, tak to preistotu porovnam s tymito odporucaniami.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Ten modushopí hliník je hlavě strašnej šit, vrtal jsem díry na 330 do 4U kisny a byla to katastrofa.....

Re: DPA223 s rychlými trandy

Preto si dalsie skrinky budem robit z chladicov Gama Aluminium + ohybane nerezove plechy na zakazku. Odpada povrchova uprava a ten nerez nie je az taky drahy - da sa zohnat pod 100Eur (okolo 60Eur) za 1x2m hr. do 1mm...
A v neposlednom rade chcem celostrieborne prevedenie, nie len predny panel, ako je to u Modu.
Tato jedina skrinka na 4xDPA223 bude Modu.

Re: DPA223 s rychlými trandy

2 DJ_Rix: Vrtání do modushopí bedny a chladičů (6U) jsem absolvoval nedávno při stavbě zesíku ala DPA222 a no problem. Vrtačka ve stojánku z Lidlu, závitníky narex pro neprůchozí díry.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Chtěl bych se zeptat,jsou ještě někde k sehnání jfety za normálnější peníze než v customworks?Nejspíš ne...
Je jejich vliv patrný hlavně na výškách?Pak by mi stačilo osadit pouze zesy pro výšky a středy s basama by se bez nich obešly..

Re: DPA223 s rychlými trandy

Zvuk je jemnější, čistčí výšky. Pokud bipoláry, tak do emitorů dát degeneračni odpory 100R-220R.

Web

(upravil Pech. 25. 9. 2014 23:11)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Tak jsem koncáky transportoval s lajsniček, se kterejma jsem je obdržel, na chladič...  neobešlo se to bez problémů, nicméně je to na světě a hraje to...

Nicméně jsem to všechno málem zkurvil, když jsem ten přenos dokončil, tak jsem to připojil nejdřív na malý tráfko 2x12V co zbylo po původní verzi ZW, starej 4R reprák, moduly naběhly, při dotyku vtupu bruměly, po připojení walkmana hrály oba, byť málo vybuzený, protože malý trafo a z walkmana leze tak 250mV.... proti tomu nic...

tak jsem si říkal že udělám zkušební provoz na bednách, sáhnul do skříně pro ochrany, ty připojil napájením na malej lab. zdroj, na moduly větší tráfko co mi tu přebejvá (150VA -2x22V) moduly naběhly, dotyk-brum - takže OK, zatím pořád na takový trhany co tu mám na zkoušení...  tak jsem chtěl vrazit vstup do PC a pustit to normálně, protože ze stávajícího zesáku výstup preampu nedostanu a z tuneru by to jelo na plný kule.... písknul jsem si kde je zem, připojil zem okamžitě vypla ochrana a očmoudnul se R78.... nechápačka.... pak ještě prověrky, pokusy, stejný.....  tak jinak, zkontroloval jsem ochrany, chovaly se OK, samotný konce normálně hrály...   vzdal jsem to a přepojil jsem napájení ochran na jeden z koncáků a jede to normálně už celej večer.....  Proč? proč? proč?  málem jsem to celý dojebal a nevim proč....

Určitě se přijde na to že jsem udělal nějakou monstrózní píčovinu, nicméně neuvědomuju si jakou....

Nicméně hraje to jenom tak bez ničeho, bez fyziologie, bez korekčáku, jen holej konec, moc hezky, basů tak akorát, zvuk jemnej, detailní, jen by to chtělo někdy - spíš kvůli nahrávce - malinko ubrat vejšky.

http://www.jpeg.cz/images/2014/09/25/82ud4.th.jpg

http://www.jpeg.cz/images/2014/09/25/3ncsv.th.jpg

http://www.jpeg.cz/images/2014/09/25/KQ3MO.th.jpg

Re: DPA223 s rychlými trandy

R78 je mezizemní 10R. Nějak ti mezi signálovou a výkonovou zemí protekl proud smile

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

reeb: kupodivu a asi i díky bohu to přežilo a hraje, offset pár mV..... nicméně když jsem viděl že zabraly ochrany a odpor si trochu zatopil - málem mně postihl infarkt....

musím nějak vybádat proč to bylo blbě....

Re: DPA223 s rychlými trandy

Zřejmě je špatně,když ty ochrany mají jiný zdroj než konec.Nějaký rozdílný potenciál?Nevím,sám sem ochrany provozoval úplně stejně-napájení z konce,aj ty ochrany jsem měl stejné.

Re: DPA223 s rychlými trandy

(presúvam sem, nech tam nerobím OT )

Najprv si tie zdroje pre istotu skontroluj fázomeračkou...

Potom skús zmerať napätie aj skratový prúd (nezávisle AC aj DC) medzi zemou kompu a zemou každého z tých dvoch zdrojov (bez pripojeného koncáku), či nameriaš niečo významné. Prípadne tie zeme prepoj drôtovým 10R odporom a meraj priamo úbytok na ňom. Normálne by mal byť rozdiel potenciálov pri takomto tvrdom uzavretí prípadnej PE slučky zanedbateľný, < 1V. Ak tam je rozdiel (a prúd slučkou) väčší, treba riešiť dôvod.

Druhá vec - záťaž si mal pripojenú výhradne k výstupu konca - od všetkého ostatného bola galvanicky oddelená? Ak by bola záťaž nejak galvanicky spojená s PE (cez iný zos., hoci aj vypnutý, ak by si nechal káble paralelne; nejaký merák v tr.I a pod.) a koniec je napájaný v tr.II, výstupný obvod sa uzavrie "dokola" cez PE rozvod, zem kompu v tr.I, tienenie sig. kábla a ten 10R späť na PGND konca. Cez 10R potom tečie prúd, aký dokáže koniec dodať, čo je viac než 250mA... Tiež sa to môže stať, ak trebárs preráža izolácia pod nejakou súčiastkou na chladiči (v závislosti od spôsobu prizemnenia chladiča), možností je veľa.

Tiež s takýmito koncami už netreba laborovať živelne - pripájať záťaže a zdroje signálu za chodu, testovať dotykom prstu, atď.

Re: DPA223 s rychlými trandy

cestmir: zátěž byla oddělená, malý oválný ARE, položený na dřevěným stole, co mám na zkoušení jak se to chová,než si to lajznu připojit na bedny... zdroj zesu jen holý trafo bez PE, PC pochopitelně tř.1...

To měření s odporem bych udělat mohl, ale mám trochu strach, abych si to zase nezkurvil... ještě teď se mi klepou pracky....mezi PE v zásuvce a chladičem - co přijde na kostru zesáku, jsem naměřil 0, to jsem udělal už včera...

POkud měřím jen napětí mezi PE a PE mezi PC, koncákem (kabelu k trafu - na nezapojené PE), a lab. zdrojem, nenaměřím nic... Když ale měřím napětí mezi labor. zdrojem - GND a GND zesáku, tak naměřím rozdíl potenciálů cca 16V..... pokdu nejsou GND spojeny.... Spojit se je bojím, odpor 10R tu mám, jen velkej 10W.....

(upravil cestmir 26. 9. 2014 21:30)

Re: DPA223 s rychlými trandy

16V AC alebo DC?

Píšeš medzi GND lab. zdroja a GND zesáku... Bol vtedy zos. spojený s PC, alebo len pripojený na svoj zdroj v tr.II? Ak bol len na trafe v tr.II, ten rozdiel pot. nesmie byť v žiadnom prípade "tvrdý", to môžeš rovno zmerať skrat. prúd, musí byť prakticky nulový, << 1mA, inak by bolo s tým trafom s dvojitou izoláciou niečo dosť v neporiadku.

Ak zos. bol spojený s PC, môžeš merať rovno medzi GND lab. zdroja a zemou PC (resp. PE príslušnej zásuvky). V každom prípade, aj keď by to zrovna bolo "tvrdých" 16V, 10W odpor chvílu 16^2/10=26W vydrží, zmeraj aký prúd potečie (resp. aké bude napätie na odpore, keď ním tie zeme prepojíš).

(upravil Pech. 26. 9. 2014 21:56)

Re: DPA223 s rychlými trandy

16,85 Vdc  Mezi GND malýho lab. zdroje a Gnd zesáku, mezi PE a PE nic... Při pokusu spojit Gnd zdroje a zesáku přes odpor nenaměřím nic, ježto okamžitě vypne ochrana a multimetr se mezitínm nestihne pořádně rozmyslet co napsat na displej, nicméně viděl jsem mžikově údaj +-300mA....  mám strach to zase spojit.... 

Zkusil jsem ještě změřit potenciál mezi PE a Gng na lab. zdroji... a naměřil jsem opět velký stejnosměrný napětí, takže problém je v laboráku? tam bude šluslej výkonovej trand na chladič, kterej je na kostře skříňky lab. zdroje, tudíž na PE lab. zdroje.... na kolektoru trandu v tom zapojení co má, je pokud vím napětí za usměrňovačem.....

Příspěvky [201 až 220 z 297]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£