Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 12)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Výroba 12" a 15" zvukovodů

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 12 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 232]

(upravil MaBat 20. 8. 2013 7:41)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Je to nabídka zvukovodů, mimochodem excelentních, pro ty, kdo jsou schopni si to dát dohromady sami nebo si to jinak zajistit - když už se budou dělat. Takže kdo takové chce, může se nyní přidat.


BTW, jak může vypadat taková bedna - http://i206.photobucket.com/albums/bb72 … geddes.jpg smile

- Uzávěrka 25.8.2013

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

No hezká regálovka smile Mmch. tady nevadí BR dopředu - viz Tvé doporučení o jeho umístění u RpM pro malometrážníky ? Nebo je ten basák oříznutej tak nízko, že už tam nepolezou žádný sředy ? Fakt tomu ten 15" WG tak zvedne kvalitu ?  U RpM1 jsi někde zmínil, že 15" basák až tak rozdílné basy oproti 10" mít nebude (známej laškuje s myšlenkou, že by si do nového baráku pořídil RpM2 smile)

Web

(upravil MaBat 20. 8. 2013 9:05)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Basreflex dopředu oběcně vadí. Tím míň, čím níž je to dělený.

Ke zvednutí kvality - přímou zkušenost mám jen s 10" vs. 12" a tam je kvalitativní posun zřejmý, který mě nakonec vede ke stavbě 15". Jak velký to bude posun oproti 12", se ukáže. Oproti 10" to umožňuje jít s konstantní směrovostí prakticky o oktávu níž, přes pořád důležité středové pásmo. Tyhle věci fungujou.

A basák musí být velký, protože WG je velký. Je to pořád dokola, tyhle dotazy... smile

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Ono by to i vypadalo divně, kdyby se k 15" WG dal 10" basák. smile
Jak je na tom DE250 při srovnání s CDX1 1745?
Je pro DE250 ještě nějakej jinej důvod (kromě lepší sehnatelnosti)?
Někde jsi tuším psal, že DE250 je lepší dole a 1745 o něco rovnější nahoře?

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Je to jak říkáš, DE250 se dá dělit pod 1kHz, CDX1-1745 už dost špatně.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Muj zajem o 15"OSWG stale trva. Objednavam tedy 2 ks.
ad hranate adaptery) Zatim jsem to neresil. Moc lidi to tu nenadchlo a navic jsem mel dulezitejsi zajmy. Tim nechci rict, ze jsem tto uplne zavrhnul, ale zatim to slo k ledu..

Web

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Fajn. 4 kusy jsou v pohodě, budou to mackové, takže i to myslím stačí...

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

ahoj, objednávám taky dva 15" zvukovody, místa budu mít dost

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Tak výborně. Nevím jen, jestli Míru (MadBoxs) potěšíme, nebo vyděsíme.

- Co budeš dělat s tím, co máš? smile Vždyť to jsou 12"OSWG a výrobný ejtýnsaundy..? To je škoda nechat válet v koutě, z toho se dají uděat pořád ještě excelentní bedny.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

neboj, válet se v koutě nebudou, jen teď není čas. Předělává teď jeden prostor na byt s posluchárnou a pak s uvidí , které si nechám a které dám synovci.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

čím že to máš osazený?

(upravil MaBat 22. 8. 2013 15:59)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Jako já, DE250 a 12LW1400, a jsou to senzační bedny smile
Digitální aktiv. Akorát u kodlse to předpokládám ještě nespatřilo světlo světa... WG je jen trochu jiný, nový od MadBoxe, eliptický.


Jinak nové 15" WG budou kruhové. Bude mnohem snazší už jen udělat do toho pěnu. Která taky mimochodem přijde na slušnej ranec. Ale zas jí bude hodně a ještě o to líp bude fungovat...

Zkrátka, s rostoucí velikostí to jde všechno správným směrem. Ani špičkový 15" repráky nejsou o tolik dražší, než dobrý 12".

(upravil BlackRider 12. 9. 2013 22:02)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Ještě k výběru basu k 15" OSWG... Co použít tento reproduktor?
15NW530
18 sound stránky
Mám trošku strach z toho gumovýho závěsu - zda nebude dělat mimo osu větší paseku než klasický vlnky. Měření jsem nikde na netu nedohledal. Vzhledově se mi líbí víc, než vlnkový repra, ale pokud by měla být guma problémem při měření, tak ho neberu...

Jinak jsem měl možnost opět slyšet RpM 1 (měřili jsme u Petra ladění BR) a už se doopravdy nemůžu dočkat na 15" + 15" dvoupásmo, poněvadž i 10"+10" hraje skvěle. smile

Web

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Hmm, 18s je moje srdcovka, tenhle fakt nevypadá špatně ani pod mým pidlovokým drobnohledem smile

(upravil MaBat 13. 9. 2013 8:03)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Taky by jistě šel. IMHO vybírat 15" je snazší, než 12" nebo 10". Tyhle 18soundy vypadají dobře celkem všechny.

Sám ještě nevím, co si tam dám.

(upravil BlackRider 15. 9. 2013 22:46)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Chtěl bych už začít kreslit přední desku, není už nějaký výkres k tomu zvukovodu? Nebo alespoň jaký otvor a do jaké hloubky by pro něj měl být? big_smile

Jinak pořád nevím, co za basák.. Je jich mraky. Kolik lidí vlastně objednalo zvukovod?

Web

(upravil MaBat 16. 9. 2013 17:43)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Ještě vydrž, musím to hodit na papír. Zájem jste projevili dva, co jste tady.
Velké to bude o něco málo víc, než 15" basák, jak do šířky, tak nejspíš i do hloubky, což by mělo pro představu o velikost zatím stačit.

(upravil MaBat 20. 9. 2013 13:08)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Nuže:

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_oswg_15-0.png http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_oswg_15_c.png


Celkový průměr samotného profilu je 49cm. Pro sebe počítám s tím, že se nebude frézovat rubová strana, tj. že to zůstane v této podobě, přičemž čelní-největší deska bude velká 46x50cm, s WG umístěným, jak vidíte.
Je to hluboké 204mm, klasicky 200 MDF + 4 mezideska.

A už mám asi vybráno: http://www.eighteensound.com/index.aspx … mp;pid=335

(upravil BlackRider 20. 9. 2013 18:58)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Nebyl by prosím k dispozici texťák se souřadnicemi? Zkoušel jsem vstupní hodnoty natáhnout přes Graph Reader, ale promazávat ty hodnoty je zlo.. big_smile

Web

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Jestli si vzpomenu, tak večer.

Příspěvky [161 až 180 z 232]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 12 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Výroba 12" a 15" zvukovodů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£