Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 12)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Výroba 12" a 15" zvukovodů

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 232]

(upravil MaBat 8. 9. 2012 21:21)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

V jaké podobě to celé vůbec plánuješ? Říkáš "podobně" - takže také uzavřené menší dvoupásmo, doplněné o subwoofery?

- Jo, tak už jsem to našel v poště, omlouvám se, trochu jsem zapomněl. Basák už máš tedy vybraný? 12TBX100 je do pasivu jistota, 12LW1400 je taky ucházející, ale bude s ním pasivně asi o něco složitější práce - já to mám v aktivu oříznuté 24dB/oct (a adekvátně zpožděný, což je u DSP k nezaplacení), pasivně to bude chtít nejspíš podobně.


BTW, byli jsme teď se ženou na pár dní na kolech okolo Třeboně a je to tam senzační. Závidím ty podmínky, navíc v každý vesnici naklizeno.. Několikrát jsme projížděli i okolo Štěpánovic.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Jo, nakonec udělám dvoupásmo se subwoofery a vše v aktivu. Nechvátám na to, hrát mám na čem a finance na to budu muset uvolňovat postupně. Dnes jsem právě objednal basáky 12LW1400 a příště objednám  miniDSP ................Pak ještě z tebe musím vytáhnout nějaké ty rady k subwooferům abych nestavěl něco zbytečně velkého nebo drahého a co by k těm dvoupásmům sedlo.
No a nakonec až někdy za x-let pojedeš opět kolem Štěpánovic a já tady budu ještě bydlet, zajedeš ke mně to vše nastavit. Samozřejmě ,že vše může dopadnout úplně jinak ale věřit tomu je přeci pěkné.

Na kolech tu jezdí docela dost turistů a zdají se být v pohodě, asi se jim tady líbí čemuž se nedivím. Jen to moje kolo leží už asi dva roky ve sklepě a čeká na servis, snad se už taky dočká.

(upravil MaBat 9. 9. 2012 11:03)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Úplně vše v aktivu, i dvoupásma? Pak to chce samozřejmě 8-kanálové miniDSP.

Bude to něco stát, včetně spousty práce, ale věřím, že nebudeš litovat. Je to z mého pohledu maximum, za které se dají v reprobednách, resp. obecně audiu, utratit smysluplně peníze, nepočítáme-li akustiku místnosti (tím neříkám, že i to dvoupásmo je nutné dělat aktivně, pasivně to jde taky a ušetříš dva výkonový stupně - aktivně to má zas trochu jiný výhody). Kdybys jel někam na západ od Prahy, klidně se stav, abys věděl, do čeho jdeš smile

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Máš pravdu , něco to stát bude ale když se to povede tak.....

(upravil MaBat 9. 9. 2012 9:38)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Ještě mě napadlo, jestli to ještě nemáte připravené - z WG je samozřejmě možné a žádoucí kus odfrézovat a posunout basák blíž, o cca 25-30mm. Tj. díru/zapuštění pro basák nejspíš frézovat už s WG na místě.

Ne, že by to bylo nějak zásadní, ale když už se to dělá..

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_wg_cut.png

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Dík za radu , udělám jak píšeš. Jinak uložení WG a basáku na přední desce asi symetricky, nahoře a dole stejě daleko od hran.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Jestli to je otázka, tak klidně, může být, na tom už moc nesejde. To už udělej, jak ti to vizuálně sedne nejlíp.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

MaBat - takováhle koncepce, jako si uvedl v příspěvku č. 75, se mi moc líbí, ale chtěl bych udělat něco skladnějšího, protože dvě 12" nad sebou, to je už slušná lednice big_smile. Přemýšlel sem nad koncepcí 10" + 10", ale to zas tokový rozdíl oproti 12" není, takže spíš něco s 8" středobasem + zde osvědčená koncepce zvukovodu a driveru. Předpokládám ale, že 12" zvukovod tady děláte z nějakého důvodu a že třeba 10" nebo 8" už na tom nebude zvukově tak dobře. Předpokládám, že pak je nutná vyšší dělící frekvence?

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Ano, vše najdeš tady. Se zmenšováním rozměrů jsou celkově spojený rostoucí kompromisy, proto je snaha dělat to co největší.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Kde jsi prosím tě objednal to miniDSP 2x8 a kolik tě stála doprava?

(upravil MaBat 18. 9. 2012 13:20)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

www.minidsp.com

Doprava okolo $30. K tomu myslím ještě DPH a snad clo. Počítej raději něco navíc.
Mám k tomu tedy i digitální vstupy.

(upravil MaBat 2. 11. 2012 9:56)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Objednávám z www.minidsp.com, nechcete tam někdo něco? Museli byste ale dát vědět ještě dnes.

Taková kombinace miniDSP 2x8/DIGI-FP/VOL-FP (resp. miniDSP 4x10 Hd) už IMHO nabízí slušný komfort.


A propos, jak jste daleko s bednami? big_smile

(upravil tictom 2. 11. 2012 12:10)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Šel bych do 2x8/DIGI-FP/VOL-FP +miniStreamer... Má společná objednávka i jiné výhody než sdílené náklady na poštu?

Asi nejvíce se mi líbí rotrova varianta, takže bych stavěl na ni - v dlouhých zimních měsících...
Ale chci, aby to zabíralo co nejméně místa, takže zadní stěna bude respektovat to, že to bude stát u nějaké zdi. Na zaoblení si troufnu i bez CNC.
Celkové rozměry 40 šířka, 120 výška, 25-45cm hloubka. Jako basák 12BR70 v 50l (ekvalizace). Repráky budou zapuštěné a překryté z důvodu ochrany před dětmi, což navíc srovná jejich velikost se zvukovodem...
Ty kružnice navíc ignorujte...
Edit1:
Ty dva basáky nad sebou budou dělat vzhled...JJ, ale s DSP to není až tak podstatné
+navíc k tomu dva pidi SW s 12BR70
Edit2: Mno někde tu cenu musím srazit, i takhle vychází vysoce nad původní limit. Proč konkrétně? Na Basech jde přece jenom o píst a jeho nedokonalost můžu dorovnat DSP... pořád je to dohromady 6*12" membrána v místnosti cca 5*5m.
Edit3: Pod zvukovody mám 12TBX100 smile
http://i45.tinypic.com/2mmz2g2.png

(upravil MaBat 2. 11. 2012 12:15)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Ty dva 12" basáky že tam budou dělat co? 2,5 pásmo? Nevidím pro to úplně důvod.
Je IMHO trochu škoda dávat tam 12BR70, když už se s tím budeš dělat. Je to pořád jen celkem obyčejnej reprák.


Za to minidsp už je to celkem dost peněz - to už bude snazší, když si to objednáš sám. Zbytečné to komplikovat. To mě jen tak napadlo, kdyby někdo zrovna chtěl nějakou drobnost..


Edit: aha, tak pokud jako střeďák bude 12TBX, je to jiná situace. Na ten dolní basák se ale vybodni, prakticky k ničemu užitečnému tam nebude. Navíc budeš mít další suby. Vážně bych to takhle nedělal, je to zbytečné, navíc to bude vypadat jako kočkopes smile

PS - piš normálně další příspěvky, v tomhle se děsně blbě orientuje.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Tak to je škoda, že by to objednání minidsp bylo komplikované, mě by to docela vyhovovalo.
příští týden mám dovolenou ,tak už snad konečně taky začnu s výrobou bedniček.

(upravil MaBat 2. 11. 2012 13:34)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Jako pokud se ještě dohodnem, tak to klidně můžem objednat společně. Komplikované je to v tom, že byste mi museli teď poslat peníze (je to komplet už dost drahé), pak by to nejspíš šlo přes celnici, tj. doplatit další peníze, pak bych to nejspíš musel posílat zas poštou (další riziko poškození, atd, atd.)... Pro mě spousta věcí, o které by bylo lepší, aby se každý postaral sám a na své triko smile Zvlášť, když to má být už za dost peněz.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Jasně, rizik hodně, objednám tedy sám. Jen se ještě zeptám, k tomu dsp v boxu 4x10 Hd je nutné ještě objednat plug-ins :4x10 Crossover v1, je to tak?

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Je to tak, standardně to u toho není, je třeba si dokoupit podle potřeby a 4x10 Crossover v1 bude OK.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

tictom : To přesazení WG a vrchní basák bude opravdu tak výrazné, nebo je to jenom pracovní verze?  Nebudeš tam mít velkej schod ?

Web

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

rotr: ty kružnice mají 40cm průměr a mají se ignorovat smile Přesazení bych dal tak 4cm - s tím, že tam bude ještě rámeček se sítkou proti dětem, takže  2cm vůči 12TBX a rámeček může kopírovat tvar zvukovodu...

Zatím nebyla uříznuta jediná deska, takže to finální není...

Příspěvky [81 až 100 z 232]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Výroba 12" a 15" zvukovodů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£