(upravil PB0305 15. 2. 2012 9:39)

Re: Postavme si flaškostroj...

Rozvody rozhlasu po drátě byly, pokud si to dobře pamatuji, 30 V. ECL86 dává při plným výkonu cca 177 V, navíc trafo v rozhlase po drátě je asi autotransformátor, takže na výstupu by bylo  cca 250 V ss.

Re: Postavme si flaškostroj...

Jack. Takže trafa jsou naprosto nevhodná! Tím to padá.

Ale je tu další možnost. Použít trafa 100V ,která jsou běžně dostupná. A nemusíš tu ecl /pcl provozovat na plné napětí.

PB0305  dík za informaci. Nevíš jak je to se 100V trafama a špičkovým napětím ,na která jsou konstruována?

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

100 V trafa jsou podle mě počítána tak aby při plném výkonu na nich bylo 100 V. Nevím s jakou dolní frekvencí se počítalo. Pokud šlo o "závodní" rozhlas asi by bylo zbytečné to dimenzovat na přenos plného výkonu při 40 Hz, muselo by se to trochu proměřit. Se špičkama by si to poradilo obdobně jako výstupní trafo, pokud by výstupní trafo bylo schopno špičku přenést, pak ani 100 V trafo by s tím nemělo mít nějaké zvláštní potíže.

Re: Postavme si flaškostroj...

Těch sto volt je špička - špička , nebo nějaká střední hodnota? Nedá se někde dohledat nějaká norma s přesně definovanými požadavky?

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

100 V bz měla být efektivní hodnota napětí při plném výkonu, např 100 W zesilovač má při výkonu 100 W na stovoltovým výstupu 100 V efektivních. Pokud zesilovač přebudíš je tam pochopitelně víc. Převodní trafa musí být dimenzována tak aby tento signál byla schopna zpracovat.

Re: Postavme si flaškostroj...

elipsa: jo, minimalne 18 uz mi je wink
radsi tedy budu shanet "originalni" dily, tedy soucastky svymy hodnotami odpovidajici potrebam tohoto projektu.
pzwak: diky za nabidku, napisu mail. na nejake previjeni trafa si urcite netroufam.

Re: Postavme si flaškostroj...

I ta 100V trafa nejsou dobry napad, bez vzduchove mezery a spatny prevodni pomer.

Mam tu sitova trafa 220V/8,8V/1A na EI20x20x0,35 plechach. Staci preskladat s mezerou 0,3mm a je z toho pekny vystupak 5k/8R/4W

Re: Postavme si flaškostroj...

Převodní poměr vhodných 100V traf je naopak optimální. Vzduchová mezera chybí,to je pravda. Může  ale použít mírně naddimenzované jádro a nebude to vadit. Na trhu je jich hromada. A napájení pro pcl/ecl stačí 150v. V bazaru jsem dal tráfka a tam je vhodný převod. Na experimenty přehršel vhodných převodů.Trochu míň to basuje,pro tichý poslech ok. Akorát že tyhle kouisky jen tak věnovat nechci. Leda vyměnit za něco.
http://ecc88.rajce.idnes.cz/debordelizace#IMG_1006.jpg

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

mad

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

omlouvam se za ot, ale kdyz uz jste nacnuli ruzne vyuziti transformatoru a jejich previjeni, mam nekolik transformatoru z vyrazenych ups_ek jedna se o neco jako toto
http://cdn101.iofferphoto.com/img3/item/172/321/993/430-7001-430-9101-transformer-apc-smart-ups-2000-35-amp-a1ab0.jpg
akorat je na tom napsano 430-7106b, class 10(h), lei-4 8713
vaha jednoho kousku je 4,65kg

je to k necemu vyuzitelne? (krome par korun za srot)

Re: Postavme si flaškostroj...

jacq - poslal jsem ti mejla...

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

prave jsem dovrtal panel na novy SE 6P15P

https://picasaweb.google.com/1178211544 … 1676136178

tak jeste par drobnosti a je to...:-)

Re: Postavme si flaškostroj...

Hezký, koukal jsem, že máš hezkou zahradu, to bys mohl někdy na jaře uspořádat sjezd lampových šílenců.

Re: Postavme si flaškostroj...

hezka cista prace. dej pak foto az to bude osazene

Web

(upravil kudlibabka 16. 2. 2012 11:13)

Re: Postavme si flaškostroj...

diky za uznani....jo povesim obrazky v prubehu stavby ... ted zrovna dokoncuju lampizovany DAC Buffalo Sabre II s firewire i2s konvertorem,odpoledne si pro nej prijede kamos,tak lampac musi pockat....
sraz nadsencu vseho druhu usporadat muzu,placu mame dost,cely udoli,ted ale notne snehu

Re: Postavme si flaškostroj...

Sraz by byl nejlepší v květnu to už bude hezky.

Re: Postavme si flaškostroj...

kudlibabka - a kde ze je to zasnezene udoli? wink pokud to bude v dostupne (pro me) vzdalenosti, bych i prijel...

Web

(upravil kudlibabka 16. 2. 2012 12:17)

Re: Postavme si flaškostroj...

sraz mozny kdykoliv kdyz neprsi...dame fullrange a lampace ven,sqbox ktery pouzivam jako transport jede pres wifi....venku to hraje nejlip....jeste jsem nikdy svuj vyladenej aparat venku neslysel...:-)
Bydlim mezi Litomyšlí a Poličkou,na samote v udoli...

tak jsem ten DAC prave rozjel:
https://picasaweb.google.com/1178211544 … 0652568274

Re: Postavme si flaškostroj...

Koukám,že nemáš zajímavé jen elektronkové věci. Jak a čím vrtáš ty díry do plechu? Takové ty kuželové vrtáky jsou strašně drahé.
Stavil bych se taky rád.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

I když máš kuželový vrták, tak normální (malá levná) stojanová vrtačka s tím má dost práce to utáhnout (u větších děr).