Re: Postavme si flaškostroj...

Wili, čo tak nejaka leštiaca pasta? Obrúsiš ale zároveň neoderieš a vyleštíš... Len pozor na ten nápis. Ja mám doma takú AKU minileštičku a maličké nástavce. Robia sa asi od 8mm...

Re: Postavme si flaškostroj...

Willi,to bude nějaký druh koroze.Radí se octová lázeň,ale nevím jak ve tvém případě.Tady něco o problematice:
https://adoc.pub/22-koroze-a-degradace-skel.html

Re: Postavme si flaškostroj...

mechanik horemic dik za tipy, skusim na ostatne lampy, mam ich viac. Uz je trochu neskoro, osuchal som to mechanicky vsetko dolu (aj popisy big_smile ) drsnou stranou hubky na nadoby... big_smile

Zdeno
ukaz fotku! Kolko stali? musim v nasich koncinach vycmuchat kolko by stalo take jadro. Nasiel som cosi taketo ale netusim ake su ceny, mozno niekedy vyskusam smile https://libertysteelgroup.com/cz/o-spol … c-jadra-2/

Keby som ale do toho siel, zrejme by bolo jednoduchsie do klasickej solo kostricky a pouzit dvojite C do stran akoby EI... hmm2

Re: Postavme si flaškostroj...

Wili, před časem jsem sehnal C jádra na výstupáky pro sluchátkáč, nevím jestli to bylo přesně z Liberty (možná už se přejmenovali), ale bylo to někde z Frýdku-Místku či okolí. Jedno malé C jádro s průřezem sloupku 2 cm2 vyšlo tehdy na cca 50Eur, tl. pásky 0.25mm. Kupoval jsem tehdy čtyři jádra, přišly i s měřícím protokolem. Dvě má ode mně ve sluchátkáči Kudlibabka, ty další jsou v jiném sluchátkáči u kolegy. Vinul jsem je v obou případech trochu jinak, ale měřily i hrály výborně. Dvojité C používám většinou na napájecí trafo, na výstupáky jednoduché. Ono na C je to okno na vinutí docela velké, tak dávat dvě není potřeba.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Wili, nejake foto smile

https://i.ibb.co/kcdX4K2/20230323-194603.jpg
https://i.ibb.co/y40Gjdz/20230323-194611.jpg

Cena bola necelych 170Eur.

Re: Postavme si flaškostroj...

Zdeno a ostatni:tyto vystupaky pouzivam cca 3 roky,nemaji chybu,snesou srovnani s tim nejlepsim...porovnavl jsem se svymi referencnimi PSSS Electra Print v low IMD provedeni,rozdily jsou minimalni ikdyz rozpoznatelne,cena zlomkova...uz jsem to tady parkrat zminoval...tohle je velice kvalitni amorfni jadro,uplne stejna jadra jsem kupoval v Tronic,ctyri pary C jader (bez hardware) jako jsou na techto vystupacich staly stejne jako hotova trafa z Ali...
2pzwak:ty c vystupaky od tebe jsou ve sluchatkaci u kamose,ja jedu na amorfy a je to o fous lepsi...

Re: Postavme si flaškostroj...

Mirku, je mi jasne, ze cenovo to bude asi top. Kvalitativne uvidim az bude zosik hotovy smile Len ma trosku zarazilo to prevedenie, predsa len na obrazku to vyzeralo inac big_smile
A tiez nie som zvyknuty na to, ze pouzite lampy stoja viac ako vystupaky... obycajne je to stale opacne.

(upravil kudlibabka 23. 3. 2023 22:06)

Re: Postavme si flaškostroj...

Zdeno nejde jen o cenu,jestli jsou to stejny vystupaky jako mam ja (koupil jsem uz 5 paru a dalsich vic nez deset  s jednim C - ty maji mirne slabsi spodek ale jinak taky super - mnohokrat otestovano poslechem nejen u mne) budes urcite spokojenej.Delaji toho velky kvanta a patrne to hned bali,ale nezoufej vysmradne to...
Mam jeste jedny vystupaky na vetsich C amorfech stejnyho typu vinuty na zakazku,staly mnohem vic,zvukove stejne...
Dej k temto vystupakum 6P7S v triode,taky to hraje skvele...nebo 6CB5A...a 300B prodej smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Predat ich mozem stale, ale tie 300B su stale moj sen, takze asi nie. Jedine ze sa neuspokojim, mozno potom to prehodim na nieco ine, mam niekde 2ks NOS EL130... viac ks sa mi bohuzial nepodarilo zohnat, a ak, tak cenovo to bolo prestrelene, ze to radsej uz rovno kupim KT120.

(upravil kudlibabka 23. 3. 2023 22:23)

Re: Postavme si flaškostroj...

no kvalitni 300B jsou drahy...suprove taky hraji PX25 z KR (mam par a libi se mi moc),taky nejsou ale uplne levny,no best buy je ta americky 6CB5A,dneska uz taky neni za 2-3 USD jako pred lety,ale da se,kdyz clovek nespecha,sehnat za cca 600Kč kus,mam s nima SE,daji stejny vykon jako 300B,neni nutno zhavit DC...no nic proti 300B,taky s nima mam zesilovace...
Jo a pokud clovek potrebuje 15WPC muze pouzit dve 6CB5A paralelne...

Re: Postavme si flaškostroj...

Zdeno to je presne to dvojite C co som myslel smile vyzera to super. Sice nemam velmi rad cievky bez kostricky ale budis big_smile tie plechy na drzanie jadra vyzeraju ako medene, to je tak olakovane na hnedo?

pzwak a kudli okrem dovoleneho vyssieho sytenia vinuteho jadra to ma aj iny benefit oproti toroidnemu jadru? toroid je tusim 1,3-1,4T a  tieto vinute su 1,5-1,7 podla tloustky plechu...

Re: Postavme si flaškostroj...

willi:prodejce u tech traf pise,ze ten hardware je z anglie,stejne tak jako jadra,ta jsou udajne secon hand...mam tady tlumiky od Audionote a ty maji stejny hardware...asi to bude obslehnuty,ale je to udelany kvalitne,z medi...amorfni jadra nemaji pri stejnem prurezu jako EI tak dobry prenos spodniho pasma,o toroidech nic nevim...mam jen zkusenost s toroidy.pl,mel jsem par pro 300B,pres skvele měřené parametry a velmi priznivou cenu se mi zvuk nelibil...ty C core z Ali jsou tak o "dvě" tridy vyse...:-)

Re: Postavme si flaškostroj...

Tak som si flaskostroj postavil. Sluchatkac SRPP PL504, ECC82.
Bol to dlhy porod, ale co sa dalo z toho vytrieskat, som snad dosiahol. Pre este lepsie, uz by som musel ist do vlastneho dizajnu. Kedze mam rozrobene ine, a asi aj lepsie sluchatkace, ktore snad budu nasledovat, tento urceny pre magnetoplanary hraje v ramci moznosti na vybornu. Nie je to vhodne pre citlivejsie sluchadla, ale s tupsimi typmi si poradi uplne v pohode.
Album hir.
https://ibb.co/album/8MwCN5

https://i.ibb.co/dLXxTFS/1.jpg

Re: Postavme si flaškostroj...

Zdeno vyzera to bombovo! tie anodove capky a kopa velkych lamp, proste super = pravy flaskostroj potl potl potl

Pri pohlade zo zadu na cinche mi to pripada male, ale to asi robi len perspektiva pretoze z predu vedla sluchadiel vyzera byt celkom velky. Co je to za krabica nejaka ebay alebo modushop? ake to ma rozmery?

Aka je spotreba v zapnutom stave? tipujem tak 100W dev

(upravil 26. 3. 2023 21:44)

Re: Postavme si flaškostroj...

Dakujem smile
No az take male to praveze nie je, a to som sa snazil to zminimalizovat co to da. Je to celkom velka "buksa" cca 200x160x400mm. Prikon som (radsej) nepocital, ale nebude to daleko od Tvojho odhadu.
Ako som uz pisal kdesi, mojim cielom bola snaha odskusat sluchatkac v SRPP a tesne predtym nez som sa pustil do vlastneho niecoho, som narazil na ali na tuto DPS. Za tu cenu (zlomkovu v ponimani ak by som si to sam navrhol, dal vyrobit atd.) sa mi to zdal ako prima napad. Ked som ale zistil, ake su tam problemy, hlavne v napajani, tak uz sa mi to az taky super napad nezdal big_smile Bojoval som s nim asi 2 roky, kym som to odladil do ako tak pouzitelneho stavu. Popritom som este makal na svojom WCF sluchatkaci, tak skusenosti z jedneho som prenasal do uprav druheho a naopak. Pred rokom som narazil ale s tymto SRPP uz na strop co sa dalo ako tak rozumne na danej DPS a danom navrhu vyriesit. Uz davnejsie som snival o niecom podobnom do prace, a kedze si to sadlo celkom dobre so sluchadlami ktore tam pouzivam, tak som sa rozhodol pre final.
Krabica je custom, vsetko na mieru, a tomu zodpoveda aj cena (Wili, myslim ze vies sam, ze lacne to nebolo,...), vyuzil som vsetky konexie pre navrh a vyrobu krabice a toto je vysledok, myslim ze celkom fajn. Kedze v podstate este jednu mechaniku mam volnu, tak rozmyslam ze keby som uspesne dospel k symetrickemu OTL, tak asi to pojde do tejto.

https://i.ibb.co/L5Swj1R/5b.jpg

Re: Postavme si flaškostroj...

zdenoeddie a neuvažoval jsi s PL500/PL504 o WCF OTL? SRPP přece jen nemá tak nízký výstupní odpor a ty PL jsou hezky proudové, nízkonapěťové. Kdbych nedával přednost sluchátkáčům s VT, asi bych to zkusil, už jen pro tu legraci. Pravda, příkon 100W na to, abych dostal max 1W mi připadá trochu moc, ale v zimě to může být fajn smile Jinak hezká práce.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

zdenoeddie: dobrá fotka, jako dělaná na přebal Black Sabbath smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Petre, WCF mam so 6AS7, tu som bral co sa nukalo, kedze som chcel skusit SRPP a myslienka s PL50x mi prisla nanajvys zaujimava. Je mozne ze vo WCF by to bolo lepsie, ale ani tu to nie je uplne zle... ale je pravda ze moje WCF hraje lepsie.

rvx, dakujem... od prveho pohladu na rozpalenu katodu pred par desiatkami rokov sa stale nemozem nabazit toho pohladu smile

(upravil Wili 5. 4. 2023 19:53)

Re: Postavme si flaškostroj...

potreboval som ecc803s a kedze ziadnu navyse a nevyuzitu nemam, rozhodol som sa skusit stastie a po 10tich rokoch neuspechov som kupil JJ elektronku big_smile big_smile big_smile zlatu!!! (predpokladal som ze uz ked si daju tu namahu, ze pozlatia aspon "tie lepsie" lol ) tak do tohto lampoveho vlakna davam svoje "male" review...

no... smajliky to celkom vystihuju, ale uz ked som mal vedla seba to najlepsie 803s co existuje(Tesla) a vedla toho JJcko, co sa na to chce podobat a vedla toho obyc 83ku Tung-sol, tak som si ich porovnal a konecne okusil "tube rolling"...

Najprv som vsetky premeral ako sa podobaju charakteristickymi hodnotami. Vsetky 3 znacky mali presne parametre podla katalogu a obidva systemy dost podobne, do 10%. JJcko som bol prekvapeny ze malo hodnoty este o chlp lepsie ako ostatne, asi tym ze je cisto nova.

Mechanicke rozdiely JJ od Tesly:

  • ak chytim elektronku za piny a poklepem nechtom po skle tak jemne rezonuje/vibruje, Tesla ani nemukne - vnutro je ovela tuhsie (nema to ale vplyv na mikrofoniu elektronky, aj tesla sa pri prevadzke sprava uplne identicky)

  • JJcko ma krive piny potl resp. ani nie az tak zle, je to celkom ok to sa u elektroniek casto stava, ale ta sklenena patka v ktorej su zaliate piny nie je kolma na piny, takze ak zasuniem elektronku do patice nadoraz je krivo... mad clovek by povedal ze "ta drahsia" zlata bude lepsia big_smile

  • sklo JJcky vyzera na prvy pohlad vacsie alebo hrubsie, toto sa overilo meranim a JJcko ma o 0,5mm vacsi priemer, mozno aj preto sa pri poklepani sprava inak? Toto byva problem u novsich elektroniek, ak ich date do patice s limcem a krytkou, je velky problem ich potom vytiahnut von. Podobne je to s tungsolkou.

  • JJcko sa dlhsie nahrieva kym zacne viest prud - neberiem to ako nieco zle, ale rozdiel tam je

  • JJcko ma v anodovych platkoch po boku diery a vidno mriezku, Tesla ma anody cele zapuzdrene. Tiez zopar plieskov okolo je inak, ci je to dobre alebo zle neviem. Mozno prave tie extra pliesky v JJcku su navyse a rezonuju na poklep?

Zvukove rozdiely: Pocuval som na tomto: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=24241 pretoze tam pocut fakt vsetko a k tomu sluchadla dt1990. Signal prepnuty na mono aby som pocul cele stereo a pocuval len cez jedno ucho a prehadzoval sluchatka na hlave a stale pocuval cez rovnake ucho rovnaky loop pesniciek a porovnaval elektronky osadene v jednotlivych kanaloch, moje zistenia:

Rozdiely su VELMI male, ale naozaj velmi, ale su tam a pocul by ich len skuseny posluchac. Ci by som to rozoznal v slepom teste? fakt neviem, mozno ze aj ano hmm2

myslim ze jasne rozlisim 2 skupiny: Tung-Sol spolu s JJckom a druha je Tesla. Tung-sol od JJcka v mojej konkretnej aplikacii by som asi nerozoznal, mozno to je inak v gitarovych aparatoch kde idu lampy na krev v saturacii ale v hifi bez sance, obidve su super, a teraz rozdiely:

JJcko a Tung-sol maju akoby jasnejsi prejav oproti Tesle. Co ale neznamena ze je lepsie, hned to vysvetlim. Ak pocuvam JJcko mam pocit ze tym ako je vsetko jasnejsie su mierne zvyraznene S, T, P. Ako nahle zacne ist komplikovana pasaz pesnicky, alebo napr. rokova hudba, vsetko sa zacne trosku akoby zlievat dokopy a je to potom take cele unavne...

naopak Tesla je celkovo kludnejsia, nezvyraznuje tak velmi s, t, p a pri zlozitych pasazach neposobi tak unavenym dojmom, ma akoby vyssie rozlisenie vdaka tomu jemnejsiemu prejavu.

JJ vs Tesla dost mi to pripomina porovnavanie pentody a triody. Trioda je taka kludnejsia ale zato s vyssim rozlisenim a cosi taketo podobne sa tu odohrava. Su to ale mikro rozdiely a nic zasadne. JJ je super elektronka (ak sa nepokazi big_smile ), az na horsie mechanicke spracovanie, mozno som mal smolu... ale kvoli podobnej smole som 10 rokov tuto znacku nekupoval, uz si aj zacinam spominat preco, takze to mozno nebude bug ale feature? hmm2

Re: Postavme si flaškostroj...

wili:pro mne je smerodatnejsi otestovat si lampy na bednach,prestoze ECC83 v pristrojich pro sebe nepouzivam,obcas s nima stavim...testoval jsem v SE zesilovaci s amorfnimi trafy,kde koncovky byly EL34d od KR Audio,ECC83 budic...jj mi vysly jako nejhorsi z toho co jsem testoval,mel jsem verze ECC83 i 803...nic moc mi prisly i vychodonemecky RFT a RWN,velice dobry vsechny verze Tesla ECC83,E83CC i ECC803,super jsou i 6CC41 s adapterem,mam i Telefunken ECC83 i 803...Tesly jsou s nima zvukove srovnatelny...ve sluchatkaci mi rozdily neprisly tak velky ale jsou slysitelny...pokud srovnam stejny SE zesilovac,kde  je jako budic ta nejlepsi ECC83 a stejny SE,kde je jako budic EF184 (nebo E180F)v triode - ECC83 je o tridu horsi...