Re: Postavme si flaškostroj...

Dlho sa mi vala na povale sasi bohvie z coho... a tak uz zopar mesiacov srotovania v hlave reku spravim si aspon predpripravu ze co a ako.... vytriezvenie prislo ked som zistil ze za Hammond vystupaky a tlmivku mi treba 500Eur big_smile Este ze som si v case mladeneckej nerozvaznosti naznasal domov kopu bordelu, a stale viem z toho co to pouzit... takze docasne vyskladam z domacich zasob, a kvalitnejsie materialy casom postupne... Ked som zistil ze nova 300B EH sa predava za cca 200Eur a este k tomu ani nie je dostupna... nebude lepsie len ich predat? big_smile

Otazka do plena... neviete prosim o alternative k Hammond 3k5 vystupakom pre 300B (EL34, ...) s vystupom 4 a 8R? Viem ze cinan by mohol prekvapit, nielen cenovo. Dik

https://i.ibb.co/JscvGLX/20230220-123305.jpg

Re: Postavme si flaškostroj...

Zdeno kup si amorfy z Ali, večer ti pošlu odkaz...vyjdou na polovinu než ty zvažovány Hammondy,tlumivky ti můžu nějaký nechat...ty 300B klidně prodej a sežeň si 6CB5A,v triode jsou zvukově super, dají se žhavit ač a dají cca 8W

Re: Postavme si flaškostroj...

Zdeno to velke cierne je sietove trafo? keby si nahodou nejake potreboval tusim mam jedno navyse z music130 hned v dedine blizko od teba wink

Re: Postavme si flaškostroj...

Tak toto s 300B by bolo na dlhsie, premyslam ze mam este 6s4s co je v podstate 2A3 s 6,3V zhavenim, a valaju sa mi tu aj Tesla vystupaciky 9WN 676 08 co by mali byt vraj 2k4/70mA, na tuto lampu aspon na vyskusanie by to mohlo stacit. Ale ak by to bolo velmi dobre, tak mozno do daneho sasi by slo prave toto... kto vie.
6CB5A pozeram ze je aj 6p20s rus, to by asi slo, Mirku posli mi potom odkaz, pozriem, dakujem.

Wili, ano, je to Hammond 300BX, kedysi davno som kupil ze kdyby neco, tak chcel som to napasovat na to. Z M130 mam sietak tiez, ale nechavam ho na 6s33s SE... aj ked tam treba asi 2 tiez. Mozno raz.

Re: Postavme si flaškostroj...

Zdeno este som ti zabudol dodatocne napisat, doska na ten zosilnovac co som ti posielal v maile uz je uz vo vyrobe... dost tam bol bordel v zemneni, komplet som prerobil a dokreslil prepinanie roznych kombinacii atd. no uvidis. Potom ti jeden set niekedy donesiem ak pojdem okolo, mozno na nieco vyuzijes, je to celkom univerzalne.

Dobre si ma motivoval vtedy s tymi vystupakmi, povodne som chcel polske toroidy ale ked som videl Hammond bol lacnejsi a porovnatelne dobry. Cim viac som sa v tom vrtal tym viac som zistoval ze to bude kazdopadne kompromis. Nakoniec aby som nedaval prachy kanadanom ani poliakom, tak som si vypocital vlastne vystupaky a uz aj su vo vyrobe big_smile

(upravil kudlibabka 20. 2. 2023 21:10)

Re: Postavme si flaškostroj...

2all:tady odkaz na odzkousene a opravdu skvele vystupaky,koupil jsem uz vice paru...snesou srovnani s nekolikanasobne drazsimi trafy...porovnaval jsem i s mymi referencnimi Electra Print PSSS...rozdil je,ale opravdu nic zasadniho...ty Electra Print stoji sestkrat vic...
https://www.aliexpress.com/item/4001248 … web201603_
PS:ta jadra co jsou pouzita u tech z Ali ,stoji v Tronic stejne jako cela trafa z Ali a to jsou hola jadra,bez kostricek a hardware...

Re: Postavme si flaškostroj...

kudlibabka, resp. aj ostatni ked nakupujete na aliku mate na to nejaku inu platobnu kartu? alebo je ali safe? paypal som pozeral ze tam nejde...

potrebujem nejake pekne hlinikove tocitka na potenciometre a na ebay su 2x drahsie ako na ali big_smile

Re: Postavme si flaškostroj...

wili ja platim stejnou kartou jako vsude jinde...

Re: Postavme si flaškostroj...

https://www.tme.eu/cz/details/ttg-el34s … y/toroidy/

tady máš výstupák

Re: Postavme si flaškostroj...

zakoupil jsem pred par lety par techto vystupaku na zkousku,merene parametry oslnujici,ale zvukove nic moc...nastesti jsem se jich zbavil s minimalnim prodelkem...

Re: Postavme si flaškostroj...

Wili napsal:

kudlibabka, resp. aj ostatni ked nakupujete na aliku mate na to nejaku inu platobnu kartu? alebo je ali safe? paypal som pozeral ze tam nejde...

potrebujem nejake pekne hlinikove tocitka na potenciometre a na ebay su 2x drahsie ako na ali big_smile

Používám na to virtuální kartu, úžasnej vynález. Pro obchodníka se to tváří jako klasická kreditka, ale je na jedno použití a limit dám vždy jen třeba dolar přes cenu nákupu, po nakoupení se karta automaticky zničí.

Re: Postavme si flaškostroj...

já mám na platby na internetu nastavenej poměrně přísnej limit. Na ali nakupuju běžně, a s tímhle nikdy nebyl problém. Že přešel fejkovej polovodič nebo nepřišlo nic a prošvihl jsem dišputaci, (nebo byla neúspěšná) to je věc druhá...

Re: Postavme si flaškostroj...

Ja používam eKartu od mBank. Je to tiež virtuálna karta, ale nie je jednorazová.
V internetbankingu si zarezervujem pre kartu sumu, ktorú použijem pre platby. Nič viacej cez tú kartu neodíde.
Tu sú k tomu bližšie informácie. Patlafón k tomu nie je potrebný (k internetbankingu ho nepoužívam vôbec).
https://www.mbank.sk/individualni/karty … ty/ekarta/

Možno majú niečo podobné aj iné banky.
S Aliexpressom mám dobré skúsenosti, ale opatrnosti nie je nikdy dosť. Zvlášť, ak ide priamo o peniaze.

(upravil Honza49 2. 3. 2023 12:42)

Re: Postavme si flaškostroj...

Postavil jsem si tento zesilovač:
https://ulozto.cz/tam/8b25af98-3848-46d … 0e0884c3e2
Nemám 1k odpor na výstupu transformátoru proti zemi a ve zdroji mám dva kondenzátory 200uF.
Jemně to zvoní. Asi tak, jako když se pustí staré lampové rádio. Když to hraje, tak to není slyšet. Ale když je pauza, tak to vadí. Co s tím?
Země mám úplně všechny natažené na jeden šroubek. Všechny plechy mám uzemněné. Když vyndám vstupní elektronku, tak je ticho. Když zkratnu vstup, tak to vrčí pořád stejně. Když vytočím vstupní potenciometr na maximum tak to vrčí stejně, jako když je na minimu.
Pomůže dva odpory na střed ve žhavení? (Mám žhavení 2x3,15 se středem.) Mám to na vrabčí hnízdo, může to být ten problém?  Poraďte.
Děkuji
Honza49

Re: Postavme si flaškostroj...

Pokud zhavis i vstupni lampu stridave, tak uzemneni spoje odporu mezi konci zhaveni pomuze. Osobne budice radeji zhavim dc.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Zkoušel jsem to. Žhavil jsem to ze stabilizovaného zdroje a nic...
Díky, vyzkouším ty odpory.

Re: Postavme si flaškostroj...

Honza49 a měl jsi zdroj žhavení spojený se signálovou zemí? Pokud ne, tak ani dc žhavení nemusí být řešení...

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Tak jak to dopadlo.
Když jsem tam bastlil, tak mi to málem shořelo. Asi jsem něco urval a nevšiml jsem si toho. To vrabčí hnízdo není nic pro mne.
Objednal jsem si plošný spoj a můžu začít znova.
Každopádně děkuji všem za rady. Zapamatuji si to a příště se budu snažit neudělat stejné chyby.

(upravil Wili 9. 3. 2023 22:25)

Re: Postavme si flaškostroj...

Mam stare NOS 6P3S a maju na sebe taky zvlastny stary suchy matny na dotyk mierne drsny povlak, tvari sa to akoby vodny kamen. Sklo nie je dokonale cire a hladke ale akoby mutne / spinave. Nie je to nic strasne a vidno to len v odlesku. Netusim co to je, ci stary zazraty prach alebo co ale neviem to dat dole. Doteraz mi vzdy pomohol Clin na okna. Tu som ale skusal fakt drhnut Clinom, izopropylom, a uz som skusal aj kyselinu citronovu ci to fakt nie je vodny kamen a drzi sa to tam stale. Ostrym predmetom sa to da osuchat, alebo drsnou stranou hubky, takze nejak to dole musi zliezt aj rozpustenim ale nechcem podrapat sklo mechanicky...

Mate nejake tipy co s tym alebo riesil niekto podobny problem so starymi lampami?

https://i.postimg.cc/SxD1gFGm/EDA8-E5-D1-17-BB-4-CCB-A51-E-64-B9427-C9975.jpg

Re: Postavme si flaškostroj...

Mirku, tak cinske vystupaky su doma, podla smradu a polotuheho laku to Cinan asi po namoceni do laku hned balil a posielal... smile
Tak uz sa len pustit do stavby.