Re: Postavme si flaškostroj...

sabin Tie prve vystupaky su na tom ako kvalitativne? Cena je viac nezaujimava...

Mirek 6s4s mam, a uz som premyslal co s nimi, mas nieco odskusane?

Re: Postavme si flaškostroj...

zdenoeddie, SE,jako budič třeba E180F,v triodě,to jsem zkoušel a hraje to lahůdkově nebo by šel Loftinwhite nebo DRD s EC86 či ECC83 se systémy paralelně, takže na každý kanál jedna.

Re: Postavme si flaškostroj...

Ty první výstupáky mají hlavně více sekundárů - mám sluchátka 50, 300 a 600ohmů. Jinak po novém čínském roce dost zdražila doprava, hlavně u těžších zásilek. V listopadu jsem platil 38USD, nyní chtějí 61. Poslech zatím pouze vyzkoušení hraje/nehraje, ale pro EL84 by mohlo být OK.
Mirek 6s4s jsou alternativa k 2A3? Když mi poradíš kde koupit, tak je zkusím.

(upravil kudlibabka 21. 2. 2022 22:44)

Re: Postavme si flaškostroj...

sabin, zkusit muzes tady:https://tubes-store.com/product_info.php?products_id=259
Ano,je to alternativa k 2A3,americky original ma oznaceni 6B4G...
EDIT:taky muzes misto nich vyzkouset 4P1L,ty jsou za hubicku...

Re: Postavme si flaškostroj...

4P1L jsou dost dobré, taky jsem je s úspěchem použil v sluchátkáči.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

jeste mne napada jedna luxusni lampa,tu jsem taky zkousel,asice E80L v triode,da 1,5W...

Re: Postavme si flaškostroj...

Díky za návrhy, možností je asi spousta. Jestli nejít rovnou do 300B, včera jsem narazil na moc hezký 25W katodový odpor........
Když jsem řešil velký zesilovač pro Horn, tak po pořízením SE s 6c33c mě taky přešly roupy a dál jsem nevymýšlel.
Jinak ty KT88 mám už koupené a krátce vyzkoušené v zesu od Mirka, myslím, že to bude stát zato. Ovšem EL34
se moc poslouchat nedají, drsný, zrnitý zvuk - ale mám jenom číny a JJ, takže to může být hlavní problém.

Re: Postavme si flaškostroj...

sabin, jo, chce to Tesla EL34... Ono ty přímožhavené (2A3 a klony, 4P1L, 300B a další) mají něco do sebe, jen je trochu opruz se žhavením, pokud se to má udělat pořádně (i tady je víc možností, Colemanem počínaje a a vlastní invencí konče) - paralelně ke žhavení by neměl být pokud možno elyt a už vůbec ne větší kapacita, má to vliv na zvuk. A to trochu komplikuje situaci smile Mirek určitě potvrdí... smile

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Porvrzuju...z tech oktal pentod-terod v triodovym zapojeni je nejlepsi 6P7S,levna ruska super lampa,da se pouzit bud s adapterem nebo jednoduse predratovat...vynikajici KR EL34D trioda je vynikajici,ale odne draha...NOS KT66 nebo 6L6 jsou taky drahy a dost blbe dostupny...

(upravil zdenoeddie 1. 3. 2022 16:01)

Re: Postavme si flaškostroj...

Tak prve pokusy symetrickeho OTL. Testovane s PL84, trochu slabsie, na pokusy stacia.
Katalogove zapojenie z DS pre EL86 pre male zataze dava katastrofalne vysledky (7mW/Rz 300R/1% THD), zato nie je tam problem so ziskom (cca 5x pre Rz 300R).
Moj navrh WCF je na tom ovela lepsie, 50mW/Rz 300R/0,5% THD, zato zisk je len cca 0,6x. Pre este mensie zataze (32R) mam v plane prepinat anodovy rezistor WCF (150R vs 80R = v realite asi len paralelne pripojim dalsi 150R). Este treba vela merani atd.

Otazka do plena. Ako budiaci stupen/napatovy zosilnovac, co je podla Vas lepsie? Pentoda alebo kaskoda? Z pohladu zvukoveho. Uvazujem nad EF86.
(Kaskodu mam vo svojom WCF so 6AS7 a pracuje vyborne.)

Do finale je este daleko.

Re: Postavme si flaškostroj...

Postavime flaskostroj

https://i.ibb.co/hH3Cypv/272916226-363775538977338-6751010030518587092-n.jpg https://i.ibb.co/3cWkzpx/273828142-711441483367812-3296346511500574600-n.jpg

Re: Postavme si flaškostroj...

ta lebka s prekrizenymi samopalmi v rohu je super big_smile

inak to tam potecie az taky obrovsky prud ze treba mostik-kocku? pojde tam chladic? neupecie sa? neboli by vyhodnejsie nejake mensie schottky?

Re: Postavme si flaškostroj...

Nabehovy prud je kus dost, (nominal odber cca 3,3A) 2x10mF aj ked jeden cez 0R1. Mostik preto, lebo pri vyssej teplote uz aj 5A schottky mozu mat problem, a to nechcem (minimalne vyhriata doska). A preco kocka, lebo vsetky tie suciastky na strane patic, by sa mali opierat o vrchny kovovy plat, kvoli chladeniu. Cize po odladeni, tie velke 10W Tesly vymenim za nejake biele kvadre (alebo mozno ani nie).

Re: Postavme si flaškostroj...

zdeno ja bych tam ty Tesly nechal...

Re: Postavme si flaškostroj...

zdenoeddie, jj, jako Mirek, taky bych nechal Tesly. Pokud ty bílé kvádry nejsou značkové, často se v nich skrýva pidi odpůrek, který pak funguje jako pojistka smile (už jsem jich několik "přetížil" a kouknul se dovnitř) Osobně se mi místo můstku osvědčily dvojité diody, ale chce na to myslet už při návrhu trafa, aby bylo k dispozici zdvojené vinutí se středem. Tečou tam pak poloviční proudy a na chlazení je to znát.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Biele kvadre som uvazoval kvoli lepsiemu prenosu tepla do vrchneho plata. Ale ani s Teslami to nebude problem, pouzijem tam teplovodivu podlozku, takze asi to tak aj ostane. Len potom dostavim vysku, aby to pekne dosadlo. Ale k tomu je este daleko.

Re: Postavme si flaškostroj...

Sluchatkac hraje jak jeden smile Este treba vychytat par much, ale zaklad je ok.

Mirku, prevetral som vsetky zasoby 6080 a ekvivalentov - 6AS7G, 6n13s, 6n5s.... a naj sa mi javia Toshiba 6AS7G, Philips SQ 6080, trosku za tym zaostava JAN 6080WC a 6n5s. 6n13s je tiez ok, ale predtym spomenute sa mi pacia viac. Lahodka je takisto Mullard 6080, vyzera to rovnako aj hraje ako Philips. Trosku sklamanim je GE 6AS7GA, kedze vsetky su mikrofonicke a "dunia"....
Mam aj CV2984, ale bohuzial len jednu, ale vyzera rovnako ako na obrazku
https://www.radiomuseum.org/tubes/tube_cv2984.html
a takisto ako Philips, Mullard atd. takze predpokladam ze zvukovo by to mohlo byt tiez blizke.

Re: Postavme si flaškostroj...

zdenoeddie, tak to je dobry,ze jsi spokojenej...mě  se velmi libi zvuk Raytheon 6080WC...ale zrovna s nima zadnou konstrukci nemam...lahudkovy by mohly byt v pushpullu v kombinaci s D3a budicem a vazebnim trafem,jez by zaroven nahradilo obracec faze...to mne uz delsi dobu laka... tyhle lampy jsem si porizoval do uplne jine konstrukce,ke ktery se zatim nejsem schopnej dohrabat...

Re: Postavme si flaškostroj...

odkaz na obrazky a vida z vyroby peknych flasek...
https://vinylsavor.blogspot.com/2020/08 … c4DT1jQXyI

Re: Postavme si flaškostroj...

krása smile

Web