Re: Postavme si flaškostroj...

.... a ten je najlepsi negativny, aby cloveka vyhecoval a dokazal opak. Takze Petre, ja rikam ze to nedas.... big_smile

Re: Postavme si flaškostroj...

zdenoeddie, ty mě nějak znáš... smile nedám smile ale třeba jednou... takový hezký sen to je...

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

pzwak, zkus si pustit radio impuls...
Mne cyclotron nelaka,ale chci vyzkouset pushpull s vazebnim trafem,jednoduchou konstrukci,treba s D3a v triode,vazebni trafo SE/PP a hotovo...no v dohledny dobe mne cekaji SE monobloky s 300B s vazebnimi trafy,SE integrac s 300B a 7N7 budicema a jeste jedna verze SE s americkyma 6N6G a EF12 v triode coby budicem,jo a vlastne jeste muj zesilovac,coz je 300B buzena 6SH7 v triode a vazebnim trafem...
Pri praci v dilne testuju uz nejakou dobu SE s 6P7S v triode,uz jsem o tom psal,ale neda mi to...suprova lampa,v mem pripade za 170kč/kus a coby budic ECC83 Tesla od pzwaka zdarma,asi vytazena ze Soneta....:-)

Re: Postavme si flaškostroj...

kudlibabka, že by na nich byl nápis Sonet? smile no jeden vrak se mi tu toulal, ale z něj byly lampy skoro mrtvé, tobě jsem dal myslím ze zasob, co v byly v šuplíku jako náhradní do nějakých rádií...
Ciclotron mě lákal s ohledem na zajímavou topologii, osobně mám taky raději SE v A.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

pzwak,takhle vznikaji drby...:-)

(upravil zdenoeddie 21. 2. 2022 9:52)

Re: Postavme si flaškostroj...

Coze to bude? smile

https://svetelektro.com/Forum/download/file.php?id=131635&mode=view

Re: Postavme si flaškostroj...

Že by HA 6AS7WCF V2.0?

Re: Postavme si flaškostroj...

Super, vyhravas 3-dnovy pobyt v Leopoldove s polpenziou smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Bomba, kousek od Užhorodu, pošli Voucher.

Re: Postavme si flaškostroj...

zdeno super, paradne sa mi paci to mnozstvo smd smetia zo spodu a mini relatka smile ale v dost velkom kontraste je zvysok priam giganticky velkych suciastok big_smile na moj vkus trochu velke ale mozno sa to len zda zo zvacseneho obrazku. Inak kedze to je wcf s 6as7 tak to je monoblok? cela doska je jeden kanal?

(upravil pzwak 21. 2. 2022 13:37)

Re: Postavme si flaškostroj...

zdenoeddie, no když to máš napsané v tom návrhu, tak to zase tak těžká soutěž nebyla smile Jaká ti vychází výst. impedance? Odhaduji kolem 70 ohm..., není to trochu moc, Antone Pavloviči? Pokud teda nemáš oba systémy paralelně, pak by to byla polovina. Ony ty nešťastné 6AS7 mají malé mu sad

Web

(upravil zdenoeddie 21. 2. 2022 14:26)

Re: Postavme si flaškostroj...

Wili Dik, ano je to kontrast, ale kde nemusim uz nejak ani THT nepouzivam... obrovske su hlavne kondiky, a kedze je tam aj dost vykonovych R, tak aj tak je to dost napuchnute. A ano, je to monoblok (hlavne kvoli cene, odkedy davam robit do Ciny DPS, robim to takto).

Peter Jasne, slo len o srandu smile. Je to navrh sity na HD800. Ale zvladne to aj tupe hifimanny. Vysledok je cca 800mW (@1% THD, zaradena NFB), co je myslim na vybuch hlavy viac nez dost. Zapojenie je kaskoda 6SN7 a WCF 6AS7, volitelna NFB, 2 stupne zosilnenia (pripojenie Ck v katode kaskody).

Re: Postavme si flaškostroj...

zdenoeddie, no moje zkušenost z Hifimany je taková, že u jednoho modelu (už si nepamatuji, který to byl), bylo 0.4W na hraně smile A protože mají i nízké impedance, tak je to o to horší. Magnetoplanáry jsou prostě jiná kategorie smile Já se NFB vyhýbám, pokud je to možné, takže bych měl zhruba těch 70 ohm výst. impedanci a to už je na ně moc. Proto mám raději OT v SE než OTL, kde mohu mít klidně 15 ohm. Na HD800 je to jasně v pohodě, ale tam bys vystačil v klidu i s 6N6P smile

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

pzwak, stavel jsem sluchatkac pro Hifimany s citlivosti 83dB...vyrobce sluchatek doporucoval zesilovac s vykonem 2W,pouzil jsem vystupaky a 6P3S v triode,impedance tech sluchadel byla 50 ohmu...

Re: Postavme si flaškostroj...

Peter na tie co mam ja, to staci, ale suhlasim, ze na nieco ine to uz moze byt malo. NFB je volitelna, a je to trochu iny prednes, preto som to nechal na variabilite.
A OT v SE je v stadiu vyvoja, dosli dalsie lampy (Mirek odporucal EL11, tak som vsetky podobne pozhanal), tak uvidime.

Re: Postavme si flaškostroj...

Ten sluchátkáč s 6P3S stavěl Mirek pro mě. Žádné moje OTL nemá pro ty HE6SE dostatek výkonu, o vhodnosti pro nízkou impedanci nemluvě.

https://i.postimg.cc/v8JbRpDq/SET-HE6-SE-V2.jpg


Chtěl jsem referenci, co můžu od lampáče s VT očekávat, než budu něco zkoušet sám. Takže jo, před dokončením mám SE s EL84 a SE s KT88.

Re: Postavme si flaškostroj...

sabin, kudlibabka, nepochybuji, že 6P3S v triodě stačí, určitě toho 0.5W dají. Osobně se mi líbí víc zvuk s VT než OTL, ale to už je individuální. Mizerné VT mohou hrát hůř než OTL, obecně NFB spoustu věcí schová. Pokud si pamatuji, Mirek NFB taky nepoužívá... Jinak hezký strojek. Ty EL84 a KT88 v SE plánuješ taky na sluchátka?
zdenoeddie, tak jsem zvědavý, co se ti bude líbit nejvíc, jestli OTL s NFB, bez NFB nebo SE s VT a EL11...

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

pzwak, podle kalkulatoru a pracovniho bodu by to melo dat 2W...

Re: Postavme si flaškostroj...

pzwak EL84/6P1 a KT88 budou taky sluchátkáče.
Než jsem se obrátil na Mirka měl jsem už objednaný VT https://de.aliexpress.com/item/40012117 … t=glo2deu. Později jsem ještě přikoupil na amorfních jádrech https://de.aliexpress.com/item/40012842 … t=glo2deu. Pro EL84 je na ali spousta víceméně podobných osazených modulů za pár dolarů a pro KT88 okopčím a lehce upravím hodnoty pro KT88 Mirkovo zapojení.

Re: Postavme si flaškostroj...

sabin, já bych doporučil vyzkoušet 6S4S, musí se jí ale udělat dobrý DC žhavení