Re: Postavme si flaškostroj...

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca … sformer+5k

Re: Postavme si flaškostroj...

https://sklep.toroidy.pl/en_US/p/TTG-EL … imilar/562

Re: Postavme si flaškostroj...

Chlapi, to bylo rychlé. Ty toroidy znám, docela surfuju po polských stránkách. Takže stojí to za to je koupit?
Díky

Re: Postavme si flaškostroj...

toroidy coby vystupni trafa jsem zkousel v jednocinnem zesilovaci...pres skvele merene parametry musim rict,ze to bylo zvukove naprd...

(upravil Honza49 6. 2. 2022 22:52)

Re: Postavme si flaškostroj...

Mirku smile
Ještě jsem našel tohleto
https://sklep.lampyelektronowe.pl/?956, … le-hammond

(upravil zdenoeddie 6. 2. 2022 23:09)

Re: Postavme si flaškostroj...

Ten Hammond je dobry, mam to takisto odskusane, mozno lepsiu cenu Ti da SOS.

P.S. Dik za mail ohladom kondikov.

Re: Postavme si flaškostroj...

Děkuji.

Re: Postavme si flaškostroj...

Pokud je to pro PP, tak ještě můžeš mrknout tady S Ogonowskim mám velmi dobré zkušenosti.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Pokukoval jsem po něčem jednoduchém na ebayi a padlo mi do oka tohle:

https://www.ebay.com/itm/363100604093?e … SwUKZfWPgn

Nestavěl jste to někdo?

Re: Postavme si flaškostroj...

rvx73, konkrétně tenhle kit neznám,ale pokud máš citlivý bedny SE s ECL82-6 je zvukově lahudkova záležitost, stavěl jsem několik verzí, nejlepší konstrukce byl Loftinwhite

(upravil 7. 2. 2022 10:26)

Re: Postavme si flaškostroj...

PZWAK
Takže Ogonowského můžu. To je super.
A kdybych chtěl SE, tak taky?
Mám totiž dilema, dcera chce taky zesilovač. Já bych si chtěl zkusit PP, jenomže když tam dám nějaké silné elektronky, tak jsem na 40 Watech, a to se mi zdá hodně. Všechno veliké a odběr jak Nová Huť.
Bedny má 15 W a tak by se tam hodily EL84, jenomže když udělám SE s KT88, tak mám skoro to samé jako PP s EL84. A SE má prý podstatně lepší zvuk. Ještě si to musím rozmyslet...

rvx73
Já souhlasím s Kudibabkou. Nemám toho naposlouchané hodně, ale zdá se mi, že ECL86 je to nejlepší, co jsem slyšel. Dokonce jsem nezaznamenal nějaký rozdíl mezi českou ECL86 a polskou PCL86 (mám v zesilovači obě napětí). Dal jsem jednu takovou a druhou takovou a znělo to +- stejně.
U EL84 ten rozdíl je slyšet a to docela hodně. Ta polská je taková plochá a bez šťávy...

Re: Postavme si flaškostroj...

kudlibabka, Loftin-White je určitě zajímavý zapojení, akorát teda to spojení g1 s anodou triody je trochu ohubózní. I když u sdružené elektronky nehrozí, že by někdo vyndal vstupní triodu z patice.

Honza49, díky za info

(upravil kudlibabka 7. 2. 2022 12:10)

Re: Postavme si flaškostroj...

rvx73, stvel jsem loftinwh. s 2A3,tam byl budic 6SF5 nebo spis jeji loctalova verze (oznaceni uz nevim)...zkousel jsem,co se stane pokud vytahnu budic...vytahl jsem a proud se zmenil o 10mA a nedelo se nic tragickyho...takze stejnosmerne vazanyho zesilovace bych se nebal...zvukove nejlepsi mi prijdou zapojeni s vazebnim trafem...
EDIT:ta loctal verze je 7B4....

(upravil zdenoeddie 7. 2. 2022 12:19)

Re: Postavme si flaškostroj...

.... s PCL86 mam SE zosik postaveny, sice nevyzera tak vabne ako ten na ebay, ale niekam do izby sa urcite nestrati.... ak by bol zaujem asi sa ho budem zbavovat, nemam pre neho vyuzitie. Su tam polske PCL86 ale hraje to velmi dobre (pouzival som to s voigt pipe aro 4508). Po mensej uprave som ho pouzival aj ako sluchatkac.

Mam kdesi aj polske E84L, ak dobre pamatam, tie boli cosi lepsie ako "obycajne". Ale najlepsie su 6p14p a EL84 Tesla.

Re: Postavme si flaškostroj...

Honza49, popravdě PP jsem od Ogonowského neměl, jen SE, dva typy - pro 300B a pro 6S33S na amorfních jádrech a hrály skvěle.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Petre, ale cena asi bola niekde inde, ze? So 6s33s SE mam navrh od skoncenia VS, ale kvoli vystupaku som to nedal dokopy.

(upravil kudlibabka 7. 2. 2022 12:44)

Re: Postavme si flaškostroj...

zdenoeddie,
https://www.aliexpress.com/item/4001200 … mainSearch

Re: Postavme si flaškostroj...

zdenoeddie, no jo, to byla smile už si to přesně nepamatuji, ale myslím že kolem 11 tKč za pár... ale zvukově hoooooodně dobré

kudlibabka, Mirku, zrovna u těchto se mi vůbec nelibí mechanické provedení, ta jádra nejsou stažená a navíc jsou vždy dvě vedle sebe, kde vzduchová mezera vychazí tak nějak halabala. Do těch bych nešel (tím neříkám, že nemohou hrát dobře, ale je to asi víc loterie)...

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

pzwak,Petře ve svych monoblocich s 6C33C mam vystupaky od Franty Hlavy,sloupek 40x50mm,proklady papir v oleji,hrajou vyborne...pokud porovnam vystupaky pro 300B stejneho provedeni EI od Franty s amorfnima(at uz od Franty nebo ty mensi z Ali) ty amorfni maji vetsi "kouzlo",prestoze klasicky kremicity plechy lip prenesou nejspodnejsi kmitocty...myslim,ze ty z Ali pro 6C33C,co jsem postoval budou taky super,pres tebou popsane nedostatky,nekteri vyrobci uvadi i presne merene parametry,asi by se na to chtelo zamerit...no a pak jeste existuje jeste jeden vyrobce,kterej dela trafa na klasickych plecham,ale sekundar je delanej postribrenym dratem,to spojuje vyhody obou typu...no cena je ale dost vysoka...jeden par takovych pro 300B mam,cena pred 6 lety byla 30K...primar je na 100mA,pro 6C33C by to chtelo 200mA a to je myslim jeste o 10k drazsi...ale zpet do reality:uz jsem tady doporucoval z Ali amorfni vystupaky,ktery mam pomerne dlouhodobe a peclive otestovany,at uz ty se dvema nebo ty se ctyrma C...jsou fakt spickovy a cena je prijatelna...
o kvalite amorfnich traf od Ogonowskyho nepochybuju...

Re: Postavme si flaškostroj...

kudlibabka, jasně, je to jen můj dojem smile prostě se mi nelíbí vzhledově, jsou takové ošuňtělé big_smile Plechy místy rezavé... Hlavně mi ale vadí způsob stažení, kdy nejsou stažené klasicky tak, aby byla zafixovaná vzduchová mezera. Ale cena je zase mnohem nižší a pokud to číňan neodfláknul (soudím podle rosypaného čaje na izolačních papírech, že pochází z číny), tak mohou být taky dobré.

Web