Re: Postavme si flaškostroj...

DC žhavení má taky vliv na zvuk. Někdo, prý dává přednost  AC žhavení.

Re: Postavme si flaškostroj...

OK, to mu neberu a i mu to přeju a v podstatě fandím...ale omlouvá ho to jen málo, neboť moje výtky platí... smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Ale tvoje hulvátství neomlouvá nic.

Re: Postavme si flaškostroj...

no ja myslim,ze taky neumim uplne respektovat a to ze se mi dostalo tech nesouhlasnych reakci je toho jen potvrzenim...

moje poznatky k zhaveni u DHT:pokud se dobre udela AC zhaveni je brum minimalni a da se s tim zit...plati to ale jen pro koncovky,signalove flasky nebo budice nelze zhavit AC kvuli brumu...problemem stejnosmernyho zhaveni je filtracni kondenzator paralelne na piny zhaveni,to se primozhavene lampe nelibi a na zvuku se to negativne projevi...uz jsem tady zminoval reseni v podobe proudovych regulatoru,vyrabi je Rod Coleman,resp. nabizi KITy,ja je mam v predzesilovaci s 4P1L,nebrumi to a zvukove je lepsi nez napetovy stabilizator,ktery jsem zkousel pred tim...lepsi nez napetovy regulator je podle mych zkusenosti proudovy,treba LM317 s jednim seriovym odporem mezi ADJ a OUT piny a bez kondenzatoru na vystupu...

Re: Postavme si flaškostroj...

Pavle, věřím a doufám, že jsme dlouhodobě za jedno. Jen nevím, proč by někdo, kdo říká, že takhle něco slyší, cítí a líbí se mu to, měl mít definované a odpovědné parametry na své pocity. Vždyť říká, že to takhle vnímá. A to přece ani Ty nemůžeš kategorizovat. Už dál nechci pokračovat. A v předvánočním čase všem, a především Tobě, všechno dobré.

(upravil hranatybraska 13. 12. 2016 21:07)

Re: Postavme si flaškostroj...

Mě se žhavení zdrojem proudu s LM317 mnohokrát vyplatilo, krom jiného to šetří žhavící vlákno.

Jinak se tu do diskuze nechci nějak moc vměšovat, jen chci říct, že s harmonickejma to bývá mnohdy ošemetné.. pamatuju se na klesající čelisti na poslechovce u nebožtíka bobobroda, když se poslouchalo to Ačko s RD200B. smile Dobře hrajícící je prostě brutálně subjektivní pojem.
To Ačko melo mimochodem přepínač, kde se jednoduše dalo přepnout a NFB/BEZ bez skoku na hlasitosti (a bez popisku na přepínači) a slepý test dopadl tak, že většině přišel lepší zvuk bez nfb, ale třeba mě přišel lepší s nfb. Pak kurňa ty repráky.. oni maj sakra desetiny procet až procenta.. A to IMD..

Jojo a taky všem šťastný a veselý smile

Web

(upravil kazzatel 13. 12. 2016 22:04)

Re: Postavme si flaškostroj...

Já už na to prdím, vše marný...no snad mu to někdo někdy vysvětlí pro něj nějakou srozumitelnější řečí....

Re: Postavme si flaškostroj...

2hranatybraska:to zhaveni s 317 se ti vyplatilo u primo nebo neprimo zhavenych lamp?na tu vasi zajezdni akci u boba si pamatuju...skoda ze jste nemeli moznost poslouchat na lepsi bedny...
2kazzatel:take it easy baby....

Re: Postavme si flaškostroj...

Bohus ma na to vysvetlenie...:)
https://youtu.be/4-F8jlj-Kkg

(upravil hranatybraska 14. 12. 2016 9:21)

Re: Postavme si flaškostroj...

Ty jsi tam byl, nebo jsi o ni slysel? Pokud vim, tak tam bobo dotahl nejaky dost slusny bedny, byly tam dvoje a poslouchali jsme na ty lepsi.

Riki, ty jsi spamer! big_smile

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

nebyl jsem tak,cetl jsem o tom report tady na AV,pamatuju si,ze ty lepsi z beden byly  pomerne obycejnyTannoy...

Re: Postavme si flaškostroj...

Aha no koukam, ze ma kazdy jine meritka.. Co je podle tebe dobra bedna?

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

jo urcite ma kazdy jina meritka...pamatuju si podle ohlasu,ze jste z toho byli tenkrat nadseny a verim,ze to u boba hralo vyborne...ja mel pred casem stejny Tannoy jako na kterych jste poslouchali a jejich zvuk se mi v te dobe taky libil...postupem doby jsem dospel k tomu,ze k jednocinnymu lampaci nejlip pasujou OB nebo horny s citlivymi repraky,pak se teprve naplno projevi jeho potencial...to je cely...
k mym soucasnym bednym,mam OB s ARO835 na spodku a L.Cao FA8 sirokac,nad 12K jeste posileno ringradiatorem HT95PA...cely tenhle projekt mi navrhoval a ladil Jarous a musim rict,ze se mu to moc povedlo,ve vsech ohledech to hraje lip nez moje predesly bastly...

Re: Postavme si flaškostroj...

Trochu oživím téma.
Jaké máte zkušenosti s 6cc41? Dají se poměrně levně sehnat.
Díky

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

6CC41 je předchůdce ECC83, patice se liší zapojením žhavení - má vyvedené stínění místo středu žhavení, stejně jako ECC85. Poměrně velké zesílení (100). Osobně se jim vyhýbám, nesedí mi parametry ani zvukově, ale tím neříkám, že je to špatná lampa, záleží na prac. bodu a použití. Taky jsem s 6CC41 viděl i nějaké preampy, i pro MM gramovložky.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

6CC41 byla v nekolika verzich,prez casem se to tady  rozebiralo,jedne z verzi se napadne podoba ruska 6N2P...ja tyhle flasky,stejne jako ECC83 taky moc nemusim,zvukove mi vetsinou  nesedi...ale vyjimkou,ktera potvrzuje pravidlo je OTL sluchatkac s 6V6 na konci a 6CC41 budicem,tam se mi ta lampa zvukove libi...taky mam CD prehravac SONY ES337 s  2 x TDA1541 a tam mam udelanou vystupni lampovou cast,puvodne s 6N2P v SRPP nyni s Telefunken ECC808,ta mi prijde ze vsech ECC83 a jejich klonu zvukove nejlepsi...audio signal mam haknuty primo z chipů,I/V konverzi odporem,pak hned mrizka ECC808...

(upravil ondra Ch 8. 1. 2017 11:02)

Re: Postavme si flaškostroj...

Díky za postřehy. A co ruské elektronky, nějaké použitelné méně známé ?

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

zalezi na co je chces pouzit...jako budic je zajimava 2P29L v triodovym zapojeni,je to primozhavena pentoda,sehnatelna za levny peniz...

(upravil ondra Ch 8. 1. 2017 19:30)

Re: Postavme si flaškostroj...

Stavím PP konec, takže mě zajímá něco do invertoru, mám připravené ECC82/81 ..... napájecí trafa mám pro žhavení 6,3V.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

ondra Ch napsal:

Stavím PP konec, takže mě zajímá něco do invertoru, mám připravené ECC82/81 ..... napájecí trafa mám pro žhavení 6,3V.

moze byt?
http://www.ampdesign.de/Schaltplan%20PP25.htm