Re: Postavme si flaškostroj...

Pardon, spal jsem na dnešek asi 3 hodiny, tak mi musely jít oči šejdrem...

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Na 300B JJ posloucham denne cca 2hodiny,musim rict,ze se mi zvukove fakt libi,vzhledem k 7k primaru vystupaku jsem nakonec zvolil Ua 450V a Ia 60mA.Ke konci roku budu mit jeste 300B EML jsem zvedavej na zvukovy porovnani,pokud se pamatuju z minulyho testu,nebyl mezi nima nijak zasadni rozdil...jedna zajimavost,EML dela 300B i s patici octal,tahle verze ma vyvedeny stred zhaveni,coz mi prijde lepsi,nez delat na patici tu opicarnu s odpory,pripadne potenciometrem...zhavim prozatim AC,bedny maji citlivost 96dB,v normalni poslechovy vzdalenosti /u mne cca 1,5 od bedny/ brum neni slyset,pokud se priblizim brumi to,tak asi nezbyde nez zhavit DC,mam regulatory od Roda Colemana,jen je tam vrazit...

Re: Postavme si flaškostroj...

Jako zatim posledni upgrade jsem do zesilovace s 300B zapojil vazebni trafa 5K:5K...zvukove je to zase o stupinek vys...vazebni trafa se mi osvedcila uz v SE zesilovaci s 6C33C...nize je link na pojednani o vazebnich trafech a jejich vyhodach v SE zesilovacich...peknou nedeli....:
http://www.ankaudiokits.com/agrove_interstage.html

Re: Postavme si flaškostroj...

O jaká trafa jde? Vlastní návrh?

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Vlastni navrh ne...na doporuceni jednoho znamyho z Japonska jsem zvolil Hammond 126B,budice mam EC8010 Telefunken.

(upravil kazzatel 12. 12. 2016 20:38)

Re: Postavme si flaškostroj...

U jednočinnýho konce s výstupním trafem není žádný " o kousíček dál ", nýbrž jen cesta dál a dál do hluchý prdele tetřeva hlušce... smile

Re: Postavme si flaškostroj...

a hele zapsklej troll se probudil...ja mam rad zvuk jednocinnych lampacu s citlivejma OB bednama,pokud se vhodne umisti v prostoru je iluze zivyho hrani temer dokonala...

(upravil kazzatel 12. 12. 2016 20:54)

Re: Postavme si flaškostroj...

Zapšklej troll bohužel dobře slyší všechny ty nedokonalosti, který tohle řešení poskytuje a neplete si je s jakousi usilovně deklarovanou živostí a přirozeností, kterou její tvůrci obecně oblbují tzv. pravověrný hifisty...

Re: Postavme si flaškostroj...

u mne rozhoduje emocni stranka veci, zavru oci a pokud se behem par sekund poslechu me oblibene hudby dostavi slastny pocity je to pro mne to prave...shodou okolnosti mi k tomu napomaha system ktery jsem si behem let sestavil a dobre u sebe doma otestoval...uznavam,ze mne pak zminky o zviratech a castech lisdkyho tela dokazou vytocit,ikdyz se cvicim nebrat si to osobne...:-)

Re: Postavme si flaškostroj...

To co tady říkáš, má nulovou vypovídací hodnotu...není v tom nic, čeho by se dalo chytit a odvodit si alespoň minimální referenci - tvůj popis jakejchsi impresí je zcela na hovno...

Re: Postavme si flaškostroj...

hele,ze ty nesnasis lidi s jinym nazorem ci pohleden na vec nez je ten tvuj?

Re: Postavme si flaškostroj...

Imprese nejsou názor, v tom by sis měl udělat jasno...

Re: Postavme si flaškostroj...

...uz bez komentare...klasicky trolling...
podarilo se mi sehnat nekolik kusu EF12 a EL12sp...chci s nima udelat SE...zatim jsem na prkynku sestavil budici cast s EF12 v triode naladovanou anodovou civkou...vystupaky k EL12 pouziju stejny jako k 300B,tedy PSSS Electra Print v low IMD provedeni...vystupaky budu mit namontovany na modulu z preklizky,ve spodni casti budou dva kontakty,ktery se pri polozeni modulu trafa zasunou do zdirek v zesilovaci.Terminaly reproduktoru budou taky umisteny na modulu.Pujde mi pomerne jednoduse testovat ruzne koncovky v ruznych zapojeni se stejnymi vystupaky.

Re: Postavme si flaškostroj...

To není názor, to je onanie smile

Re: Postavme si flaškostroj...

kazzatel napsal:

To co tady říkáš, má nulovou vypovídací hodnotu...není v tom nic, čeho by se dalo chytit a odvodit si alespoň minimální referenci - tvůj popis jakejchsi impresí je zcela na hovno...

pekny den prajem
http://videoalbumy.azet.sk/petr-kolar-i … TGUfDQBxv/

(upravil Honza63 13. 12. 2016 15:43)

Re: Postavme si flaškostroj...

Dělám to jinak než Kudlibabka, ale plně respektuji jeho názor. Tím, co dělá nikomu neubližuje, navýš sděluje svoje názory zcela kultivovaně. Nerozumím, proč ho Kazzatel a Danhard napadají. V mém pojetí korektní diskuze považuji Kazzatelův přístup za nepřátelský a Danhardův za zbytečný(alespoň smajlík). Vážím si obou a Kazzatele mám vysloveně rád. Nechápu proč to dělají. Snad stačí sprosťárny v tématech o reproduktorech.

Re: Postavme si flaškostroj...

Proč nepřátelský ? Protože mám rád srozumitelný a přesný popisy a takovýhle popisy poslechovejch emocí a blažeností považuju za zbytečný a nic neříkající....jenomže přesnej popis vyžaduje, aby dotyčnej věci dobře rozuměl a to nejlépe nad rámec běžnejch amatérskejch znalostí - a to jak se zdá, chci kapet moc...

Re: Postavme si flaškostroj...

A Pavle, on Tě Kudlibabka žádal o názor? Proč ho nenecháš v elektronkách na pokoji, vždyť je to jeho názor a jeho radost. Nic po Tobě přece nechce, natož aby Ti něco nutil.

Re: Postavme si flaškostroj...

Nejde o flašky, ale o správnou prezentaci svejch poznatků...a já tvrdím, že ta jeho je k ničemu, protože to, že se tady na rozdíl od většiny začal zabejvet flaškama, tak to ho v ničem neomlouvá...

(upravil Honza63 13. 12. 2016 16:39)

Re: Postavme si flaškostroj...

A to Tě ani neobměkčí, že je to jeho radost a potěšení? Pro mě je to absolutní důvod k respektu a toleranci. Budu mu fandit a nebo si toho nebudu všímat a budu si to dělat po svém, ale nikdy nebudu říkat, že je to na hovno. NIKDY. A hlavně, pokud Kudlibabku znám: on to opravdu poslouchá, slyší, a když říká, že je to dál, tak to lepší je. Ono bude nejspíš pravda, že jsou i takoví. Kudlibabka.