Re: Postavme si flaškostroj...

Pěkné, trafa půjdou pod kryty?

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

pokud si ten zesilovac necham tak ne,jestli se najde zajemce o koupi tak vystupaky pod kryt pujdou,sitak asi ne,uz takhle je dost horkej...no mozna na nej dam jen poklici....vlastne jeste musim dat jiny sitovy trafo,takhle se dostanu na pracovni bod cca 80mA a 330V na anode,v testovaci verzi jsem mel 95mA a 390V na anode,to mi sedelo o trochu vic,trafo uz je hotovyna ceste ke mě...tohle je takovej prototyp,chtel jsem si vyzkouset stejnou topologii jako ma Ongaku tedy vzdadu zdroj,uprostred vystupaky,vpredu elky,kratka signalova cesta...reprosvorky blizko trafa...priste bych chtel vyzkouset kombinovany zdroj,tedy kremik pro koncovky,lampu pro signalovy lampy a budic napajenej symetricky,usmerneni taky kremikem...lampy GM70 cekaj uz dlouho na svoji prilezitost...

(upravil PB 15. 3. 2016 10:08)

Re: Postavme si flaškostroj...

NASA/Nanofab researchers are developing a device the combines the best aspects from both vacuum tubes and solid-state transistors. Their prototype "vacuum channel transistor" is only 150 nanometers in size...

http://www.gizmag.com/nasa-vacuum-chann … tor/22626/

Re: Postavme si flaškostroj...

Dneska jsem si objednal a zaplatil SE vystupaky Electra Print s postribrenymi draty na sekundaru budou pro 300B,4654,GU50 nebo EL34 a tesim se na dalsi experimenty....dost mne prekvapilo,kdyz mi Jack z EPrint napsal,ze navrhli pro nejakou firmu zesilovac s EL34 v pentode a trafa ktera pro ne vyrabi maji impedanci sekundaru 13K,dava to 11W!
Moje nova trafa budou 7K-6ohmu 100mA,navrhy pro uvedeny pentody pocitaji s triodovym zapojenim a CCE modem...moje soucasna verze zesilovace s 4654 je limitovana vystupaky pro proud 50mA...po nedeli dostanu na odzkouseni specialni  EL34e od KR,jedna se o prototypy triodovych verzi EL34 na to jsem taky zvedav,o vysledku budu referovat

Re: Postavme si flaškostroj...

..triodovych verzi EL34? Co to je? Nieco ako EC360?

Re: Postavme si flaškostroj...

zdeno nevim...vim jen ze v KR dostali objednavku na EL34 od nekoho,kdo vyrabi SE zesilovace s EL34 v triode...ty 4ks na otestovani,ktery dostanu budou z overovaci serie...zapojeni patice je stejne jako u EL34...ovsem bez G2 a G3

Re: Postavme si flaškostroj...

zaujimave, vyzera to ako bezna EL34 len ma vnutri pod paticou prepojenu g2 s anodou alebo aj vnutorny system cely vyzera uplne inak?

Re: Postavme si flaškostroj...

Vnitrni system vypada uplne jinak,banka ma taky odlisny tvar,podobny AZ11

Re: Postavme si flaškostroj...

To chce foto a datasheet.

Re: Postavme si flaškostroj...

datasheet neni,mam pouze toto:
Pracovní hodnoty doporuč. max- Ua 400V, Ia 100mA Pa max 25 W,S 11mA/V
foto bohuzel zatim nemuzu zverejnovat,diky za pochopeni...

Re: Postavme si flaškostroj...

Miro to chce ty flasky promerit jinak je to hadani  - bez datasheetu, nebo zmerenych anodovych charakteristik  je to slusne receno obtizne aplikovatelna lampa smile
M.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

u vykonovy triody to s tema "charakteristikama" snad tak prehnane horky nebude, ne ? rekl bych ze k uvedenym udajum bohate staci promerit Ia=f(Ug) na konkretnim napajecim napeti, kvuli nastaveni proudu.. smile

Re: Postavme si flaškostroj...

navic tyhle 34e  jsou urceny jako prima nahrada EL34 v triodovym zapojeni,takze prozatim vychazim z triodovych krivek pro EL34...zapojeni mam s pevnym predpetim,takze muzu pomerne snadno menit pracovni body,anodovy napeti rovnez v jistem rozsahu variabilni...

(upravil maras 13. 4. 2016 9:25)

Re: Postavme si flaškostroj...

Tak ono to jde vsecko  "nejak" udelat ze.....    Na to testovani bude asi stacit nastavit pracovni bod dle klidoveho proudu predpetim.  Nicmene u "nezname" flasky se vzdycky hodi vedet jak na tom opravdu je..

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

ano o tom neni pochyb...zrovna posloucham SE s GU50,vystupaky 7K, 390V na anode,proud 90mA....

Re: Postavme si flaškostroj...

vcera rano jsem dodelal zesilovac,ve kterem jsem testoval EL34e...klasicky zapojeni s minimem soucastek,ve zdroji AZ12,tlumivky,svitky a elyty,trafo se sloupkem 40x40,budic E180F 150V a 10mA,vystupaky italsky vyroby od firmy Tektron,pevne predpeti,cca 300V a 60mA...vystupaky Tektron jsou prekvapive dobry...zvuk s EL34 Tesla s aplikovanym CCE modem je klasika SE...zcela bez vyhrad...pak jsem dal ty KR...hrajou trochu jinak,zvuk je ve vsech ohledech o fous lepsi,velmi podobny DHT....podrobnejsi popis bude nasledovat po dalsich testech...jeste jsem ze zvedavosti v rychlosti porovnal se svym referencnim SE s 4654 na konci a s lepsimi vystupaky (PSSS Electra Print)...opet se mi potvrdilo ze vystupaky Electra Print hraji super....obrazek SE s KR EL34e tady:
https://lh3.googleusercontent.com/-Orac … c42/KR.jpg

Re: Postavme si flaškostroj...

Velmi pekne spravene! tie flasky vyzeraju zaujimavo smile

Inak ak mas takto orientovane SE vystupaky voci koncovej lampe nema to nahodou tendenciu vychylovat elektrony z mriezky prec?

Re: Postavme si flaškostroj...

2 Kudlibabka: Ty máš v KRaudio někoho známého?

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

2willi:to nedokazu posoudit...
ondra Ch:ne nemam...

Re: Postavme si flaškostroj...

Věčná škoda, že tu triodu vycházející z EL34 rovnou nepojmenovali ED34.

Anžto pokud vyhodili dvě mříže, tak se při zachování stejný strmosti musí jednat o úplně novou flašku, která už s EL34 nemá krom zapojení patice nic extra společnýho.

Web