Re: Postavme si flaškostroj...

Hlavně jsou tam ty diody zcela nesmyslné.
Ale bohužel, čím větší hňup, tak se toho snáze chytí a čím větší pitomost, tak se tím rychleji po netu šíří smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Pomalu zacinam davat dokupy monobloky s GM70,jako budice budou EC8010 Telefunken s vazebnimi trafy,zdroj pro koncovky bude mit usmerneni kremikem,MKP 10uF,  tlumivka 10H,RIFA 2200uF 500V dva v serii,na anode GM70 cca 750V,vic mi trafa nedovoli,pevne predpeti...zdroj pro budice usmerneni AZ12 Tesla MKP,tlumivka 40H,MKP,tlumivka 40H,MKP...zhaveni koncovek DC pro zacatek s tlumivkama,pak mozna Rod Colemans DHT regulator...jsem na to zvedavej....

Re: Postavme si flaškostroj...

No zrovna tu diodu jsem tam nedal, nějak jsem nepřišel na to, k čemu by tam měla být. KT88 byla zapojená jako trioda.

Ale to je jedno, stejně už je to zase rozebráno a na chassis půjde něco jiného.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Chlapi máte někdo zkušenost EL51? Mám jich tu asi 20 a pořád se rozhoduji mezi GU50, 4654 a EL51. Výstupáky mám Hammond s Raa 6k6, jsou do 60W. Chci nechat namotat univerzální trafo s odbočkami, které by šlo použít pro GU50, 4654, i EL51. Původně jsem chtěl použít 4654, kterých tu mám dost, ale přijdou mi, že toho nesnesou mnoho a po roce od základního proměření jsem vyřadil dalších pár kousků (modrosvit, zbělaný getr). Tak teď nevím, mám jich sice hodně, ovšem jak dlouho vydrží v zesilovači nevím. U zkušebního šáska s osazenými 4654 a napájení cca 360V se při pár hodinách žádný problém nevyskytl. Pro 4654 je nutné napájecí napětí cca 480V na anodě a 400V na Ug2 pro Raa 6K6. Gu50 bych napájel cirka 600V a 300V na Ug2.  Těch mám také zásobu, počítám,že si toho nechají líbit víc a budou více trvanlivé. No a nejvíce se mi vzhledově líbí EL51, ale nevím zda jsou vhodné pro použití s mým výstupákem. Při autobiasu je dle katalogu při napájecím napětí 500V anoda/Ug2 vhodný výstupák s Raa 5k.  Předpokládám,že s fixním biasem bude vhodný Raa o něco menší. Ovšem nevím jak se k hodnotě dopočítat nebo jí graficky určit, protože charky pro EL51 jsou do cca -14V, a při odhadu křivky pro Ug0 mi stejně hodnota Raa vychází mnohem větší než by měla být (ten samý problém mám se 4654,ale tam jsem dohledal original datasheet od EL50, kde se dá v grafu odečíst vhodná hodnota Raa při určitém napětí a výstupním výkonu a zkreslení). U klasických 6P3S,6L6, 807, 6550 apod vypočtená hodnota vždy seděla s datašitem. Neví někdo jak se u těchto potvor (4654/EL51) dá určit vhodné Raa?

Re: Postavme si flaškostroj...

Zdravím. Poprosil by som vás o názor chcel by som dať na zosilovač indikátory typu EM84 prípadne nejaký retro ručkový
merač. Amos.

Re: Postavme si flaškostroj...

2peedros:ja mam 4654 v SE s cca 280V na anode a 55mA,tam drzi...ale do PP s tak vysokym napajenim bych je po vyslechnuti rad starych praktiku nedaval,EL51 jsou pra pro PP mnohem lepsi...
2amos:mě osobne prijdou EM84 v zesilovaci jako naprosta picovina...meraky se hodi pro kontrolu proudu koncovek...o nejakych retro bych vedel,zalezi kolik do toho ches investovat..

(upravil peedros 29. 12. 2015 23:00)

Re: Postavme si flaškostroj...

amos: místo EM84 bych, když už tam chceš ty oka dávat, dal alespoň EM80. To aspoň vypadá trochu retro. Seženeš je na ebay za pár stovek jejich ruský ekvivalent 6E1N. Ale souhlasím s kudlibabkou. Já osobně bych tam dal měřák tak leda akorát na měření proudu koncovkou, vždy jeden na pár s přepínačem.

kudlibabka: Asi nakonec přecijen osadím ty GU50 a 4654 nechám na nějakou slabší verzi zesilovače. S těma EL51 nevím, zkusím je až dorazí trafo  zapojit, s větším Raa to maximálně nebude mít takový výkon a bude to víc kreslit smile  Stejně je mi záhada, jak u těch 4654 nebo EL51 stanovit vhodné Raa smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Pre kudlibabku. Podla fota sú tie tlmivky HAMOND . Pozeral som v SOS elektro tam by sa mali dať objednať. Mohol by si
dať odkaz o aký typ sa jedná prípadne až by si chcel niekto dať navinúť niekde inde aké parametre by mala mať
táto tlmivka myslím tým typ jadra, priemer a počty závitov.Taktiež v tom sose sa dajú objednať aj výstupné trafá
len neviem ktorý typ by bol vhodný. zatial tolko. AMOS

Re: Postavme si flaškostroj...

2amos:o kterych tlumivkach to pises?

Re: Postavme si flaškostroj...

Tie čo sú vzdroji 10H dva kusy.

Re: Postavme si flaškostroj...

Tlumivky do zdroje si nechavam delat v Tronic,navijeci predpis neznam,nechavam to na nich....cisla tech tlumivek muzu na pozadani zaslat....delali mi 40H 20mA,40H 50mA,10H 100mA,10H 200mA ve dvou ruznych provedenich...

Re: Postavme si flaškostroj...

po nekolika letech poslechu jsem se rozhodl  od zakladu prekopat svuj referencni SE zesilovac s 6P15P...zustaly jen kondenzatory ve zdroji,vystupaky a sasi.Jako koncovky jsem zvolil 4654 Tesla zapojeny v triode,buzeny EC8010 Telefunken.Pro 4654 jsem pro zacatek pouzil pracovni bod podle datasheetu Philips a automaticky bias.Pri prvnim poslechovym testu se mi zdalo,ze by to mohlo hrat lip,upravil jsem tedy pracovni bod koncovky i budice a testoval dal...stale to nebylo ono...stredni pasmo a vysky super,ale spodek se si furt nezdal...prepojil jsem konec a udelal pevny predpeti...to bylo ono,ted to hraje podle mych predstav...par obrazku ne zcela dokoncenyho lampace tady:
https://picasaweb.google.com/kudlibabka/4654

Re: Postavme si flaškostroj...

Kolik to Miro je schopny dodat wattu?  Jedes porad na tech 280V? Mne se ted podarilo sehnat nekolik novych EL50, to uz by mohlo byt jiny kafe, vypadaji jako EL34 s cepici a neco uz asi snesou oproti starym Teslam. Jeste mam par starych wehrmachtackych Philips 4654,ale to bude to same co ty stare Tesly.

Re: Postavme si flaškostroj...

No v pentode to da 9W,ja jedu v triode,myslim ze to da tak 5,5W...mam na anode cca 320V,proud lehce pres 50mA...ty stary Philipsa by mne zajimaly,vymenil bys za neco?

Re: Postavme si flaškostroj...

nóó,kdybys chtěl teslácké 4654,tak ty bych Ti v klidu dal,mám jich hodně smile Ale ty starý Philipsky mám akorát dva páry na PP. Pak tu mám jednu Valvo s hákenkrojcem, tu bych ti klidně dal smile Ještě kouknu,jestli nemám mezi těma Teslama nějakou Philipsku. Pak tu mám ještě OS18/600 od Tungsram,ale ty jsou jen dvě nebo tři

Re: Postavme si flaškostroj...

OK,myslel jsem ze mas ty Philipsky jen dve...ja mam taky zasobu Tesel 4654...zvukove se mi v SE libi moc,o fous vic nez stary Tesla EL34,ty s tema malickyma napisama az u vrchu banky,to byly asi jedny z prvnich...taky jsem nekde na obrazku videl EL34 s anodovou cepickou,v realu jsem je nevidel...pro SE lampac mi prijde nejlepsi GU50 v triode s CCE modem,8W a s tim modem muze konkurovat kterekoliv 300B...navic neni problem s zhavenim,tim ze to neni DHT...

Re: Postavme si flaškostroj...

No už by bolo na čase na nejaké seriozne pokračovanie. Dáko toto vlákno zaspalo. Ak má niekto nejaký nový nápad ako dalej
mohol by sa ozvať. AMOS

Re: Postavme si flaškostroj...

je to na tobe...

Re: Postavme si flaškostroj...

vcera jsem zacal delat finalni verzi SE s GU50...par obrazku tu:
https://lh3.googleusercontent.com/-FD__ … C_9655.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-nqDV … C_9656.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-0tZh … C_9659.jpg

(upravil hranatybraska 12. 2. 2016 15:11)

Re: Postavme si flaškostroj...

Fíha.. takhle velké výstupáky jsem viděl jen u Bobobrodova 40W Áčka s RD200B.. big_smile Jinak chválím pořádnou filtraci smile

Web