Re: Postavme si flaškostroj...

Ahoj,

GU50 hodně chválil i pan Hlava, nedávno jsem se ho na něco ptal kvůli zapojení. Přimlouvám se Kudlibabko podělíš se zapojení prosím?

Díky
Honza

Re: Postavme si flaškostroj...

To zapojeni je uplne jednoduchy...ve zdroji mam lampu 5C8C,tlumivky a svitky...leze z toho lehce pres 400V...GU50 ma na anode cca 390V,pevny predpeti cca - 60V...jako budic mam EC86,anodovy odpor 10K,na anode myslim 160V,proud 9mA....podobny schema je toto:
https://lh3.googleusercontent.com/-Tods … 252529.gif

Re: Postavme si flaškostroj...

Děkuji, mrknu na to

Re: Postavme si flaškostroj...

u jednocinnych lampacu bez zpetny vazby jsou velmi dulezity vystupaky,doporucuju vystupaky od F.Hlavy,verzi s prokladama papirem v oleji,vyjdou par na 6000kc...GU50 v triode ma skutecnou triodovou krivku,velmi podobnou treba 300B...vsem zajemcum o stavbu doporucuju levnou GU50 (do 100kč/kus) a kvalitni vystupaky...rozhodne lepsi reseni nez draha lampa a bidny vystupak...pri konstrukci jako monobloky vyjde sitovy trafo na 1000kc,tlumivka na cca 500kc...takze za zelezo uz je to 9000kc...
2amos4545:tahnou signal takovou dalku mi fakt prijde ulet,nemuzes zvolit jiny reseni?

Re: Postavme si flaškostroj...

Čau lidi,máte někdo zkušenosti z moduly této firmy, respektive jejich přínosem?

http://www.tubeton.eu/cz-kategorie_5931 … lozky.html

Díky.

Re: Postavme si flaškostroj...

Zdravím všetkých čo sledujú toto fórum. Poprosil by som o radu mám v pláne si postaviť tento typ zosíku.
Mám sieťové trafo INDEL typ TSL 200/001 Má sek u1-300V-0,2A u2-160V-0,3A u3-4 -6,3V-6,6A
Bude  možné ho použiť. Bolo by dobré ešte navinúť ďalšie vinutie 6,3V na napájanie ostatných elektroniek.
Na usmernenie mám iba EZ81. Zatial iba tolko. Budem velmi rád za každú radu.

(upravil kudlibabka 26. 12. 2015 10:48)

Re: Postavme si flaškostroj...

zalezi kolik tech elek budes z 6,3V zhavit....ale EZ81 muzes zhavit spolecne s ostatnima elkama z jednoho vinuti,pokud se vejdes do tech 6,3V/6,6A

Re: Postavme si flaškostroj...

No podle mne je jedna EZ81 na tuhle konfiguraci dost malo, ale je fakt, že nevím, na jakou anodovou ztrátu ke nastaveno předpětí.

Pro usměrňování napětí pro zesik s 2x 6SL7 a 2x KT88 SE používám trafo z AZK 201 a usměrňovačku GZ34. Wa mám cca 25 W na lampu.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Dockinez napsal:

No podle mne je jedna EZ81 na tuhle konfiguraci dost malo, ale je fakt, že nevím, na jakou anodovou ztrátu ke nastaveno předpětí.

Pro usměrňování napětí pro zesik s 2x 6SL7 a 2x KT88 SE používám trafo z AZK 201 a usměrňovačku GZ34. Wa mám cca 25 W na lampu.

Hmm toto ma zaujalo, valaju sa mi tu trafka z AZK. Mozes dat nejaky odkaz, kde si sa inspiroval? Dik

(upravil peedros 26. 12. 2015 23:53)

Re: Postavme si flaškostroj...

Chlapi nevíte kde nechat namotat tlumivky do flaskovyho zesilovace ~ 3H,ale na napětí kolem 700V DC? Mám tu nějaké tlumivky z Blatné, ale netuším jaké napětí je pro ně snesitelné. Vím, že výstupáky z Blatné měly omezení na max 450V=

Re: Postavme si flaškostroj...

Zdenoeddie: zdroj mam obslehnuty skoro komplet podle 201, vsak proc vymyslet neco noveho.

Jinak jsem se velmi volně inspiroval zde:

http://www.single-ended.com/images4/kt88-s.png

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Co tam dělají ty polovodiče ? Fúúúj smile

Re: Postavme si flaškostroj...

2peedros:tlumivky ti navinou v Tronic,myslim ze standardne pocitaji s 1000V,staci zavolat a domluvit....

Re: Postavme si flaškostroj...

Dockinez: Dik, nieco podobne som skusal s EL84 SE, asi aj od toho isteho cloveka, kedze vzhlad schemy, aj pouzitie diod je rovnake, ale mne osobne to nejak nerezalo... asi to bolo kvoli tym diodam big_smile

Re: Postavme si flaškostroj...

danhard napsal:

Co tam dělají ty polovodiče ?

S doutnavkama se blbě dělá modře podsvětlený sokly... LEDka trápená na 10V závěrným napětím od žhavení je mnohem lepší. A 4007 v  g2 dodá zvuku tu pravou lampovou šťávu.
Vakuovky do zdroje, pomalý polovodiče do signálových cest. Něco mi říká, že tohle je teprv začátek...

Re: Postavme si flaškostroj...

nezapomen na elyty do zdroje...

Re: Postavme si flaškostroj...

2kudlibabka: A nevíš prosím přibližnou cenu co si za ně učtujou cca?

Re: Postavme si flaškostroj...

za 10H/200mA/180R to je cca 450kc/kus

Re: Postavme si flaškostroj...

To jde,  to jim v lednu cinknu. Diky za info

Re: Postavme si flaškostroj...

danhard, crifodo: big_smile jojo, i puristi občas ujedou big_smile

Web