Re: Postavme si flaškostroj...

Schéma toho jsem náhodně našel tady.. http://uloz.to/xRxm3yNf/ar-10-2013-regu … 55-213-pdf

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

2 Sinclair - http://www.aradio.cz/autori.html  cit. "Na psaní příspěvků bohužel nezbohatnete. Běžný honorář je 600 až 900 Kč za jednu tiskovou stranu..

Co dodat více... čili to zákonitě jde do kopru, je asi dost málo kvalitních a prakticky nezištných autorů. Tedy se bere ke zveřejnění kdejaký recyklát a plevel.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Sorry. Elektronika je moje hobby, takže mi občas niečo ujde. Podobné články niekde hlboko vnútri som považoval za folklór na vyplnenie priestoru a menami takých autorov som sa nezaoberal .
Kedysi som s pájkovačkou i spával a podľa amatárskeho rádia staval, dnes už toľko času nemám. Dorazilo ma iba to že som tento zázrak našiel na titulnej strane! Kedysi na titulke boli len veci ktoré niekto aj vyskúšal a premeral. Ale dnes ... Dobré veci sú skôr prebrané z iných časopisoch alebo je to reklama na špecializované obvody.
Tento článok to je však skôr fantasy beletria (Harry Poter môže blednúť závisťou) ."Ať už je tomu jakkoli, díla, pod nimiž je podepsán Jára Cimrman, patři k vrcholům světové dramatické tvorby. Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…"

Re: Postavme si flaškostroj...

Čéče tak jsem si ten zdroj přelouskal ne nemůžu se zbavit velmi plovoucího pocitu. Nebo jsem něco nepochopil.
Má s tím někdo zkušenost?
Mi to nějak hlávka nebere.....

Re: Postavme si flaškostroj...

se stavenim flaskostroje preci...

Re: Postavme si flaškostroj...

ale prd, s flaškama není problém... nepochopil jsem ten federmannův zdroj...

Re: Postavme si flaškostroj...

2admin:co to tady trochu promaznout?

Re: Postavme si flaškostroj...

kdyz ja bych nejradsi odmazal prave ty tvoje a to se mi nedari... smile

Re: Postavme si flaškostroj...

zrovna dokoncuju pekny flaskostroj,obr zde:
https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hph … 0830_n.jpg
https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hph … 7855_n.jpg

Re: Postavme si flaškostroj...

řekl bych - velmi osobité ! smile 
skadyma máš ty kryty kondů ? jsou extra vyráběné, nebo se někde prodávají ?
ty výstupáky jsou tak "škaredé" až jsou krásné, já bych jen asi pouvažoval o klasickém plechovém deklíku na vršek síťáku,
jinak není co měnit ! je to dokonalé smile

Re: Postavme si flaškostroj...

no ještě bych udělal nějaký pěkný deklíky na ty trafa. zvlášť s rou "vínovou" impregnací nevypadají moc pěkně.
JInáš super šasííííííí

Re: Postavme si flaškostroj...

diky za pozitivni koment...
dneska rano jsem propojil zdroj pro anody koncovek...vic nestiham,musim vydelavat na chleba....pokracovani doufam brzo...
https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hph … 9968_n.jpg

Re: Postavme si flaškostroj...

od vcerejska uz na ten 2A3 zesilovac hraju,zvukove je to velice dobry...jeste proklepnu a pak poreferuju a pripojim fotky...jedna se o konstrukci,ktera umoznuje experimentovani,prvni verze je s vazebnimi transformatory,budic EC8010,koncovky 2A3 Emission Labs,vystupaky maji jadra z materialu oznacovaneho jako metglass,velice kvalitni amorfni slitina,jsou to C jadra,...ve zdroji mam usmernovacku AZ12,olejove svitky Siemens,v signalove casti jsou tantalo odpory Audionote,katodovy odpory budicu Kiwame,koncovek Caddock,katodovy kondenzatory Blackgate,cely je to prodratovany postribrenymi vodici v teflonove izolaci...2A3 zenu na cca 50mA coz je min nez je bezny,ale zvukove mi to takhle sedi vic,navic pouzivam 5K vystupaky namisto 3,5K...
dalsi verze bude stejnosmerne vazana,budic 7B4 coz je v podstate pulka ECC83,uvidime co bude zvukove lepsi...

(upravil kudlibabka 3. 12. 2013 18:06)

Re: Postavme si flaškostroj...

behem tri tydnu jsem zapojil a odzkousel celkem pět verzí jednocinneho zesilovace s 2A3.Prvni verze budic EC8010,vyzebni trafa 5K:5K,vystupaky 5K se ctyrmi pary amorfnich C jader,druha verze budic EC8010,anodovy civky 200H/20mA s amorfnimi jadry,treti verze jako druha ale vystupaky PSSS Electra Print 5K,ctvrta verze PSSS Electra print vystupaky,budic EF80 Tesla s lesklymi stinicimi plechy,anodovy civka 200H/20mA,pata verze vystupaky Electra Print PSSS,budic 6SF5 stejnosmerne vazano...vsechny verze hraly velice dobre,nejvic se mi libila verze s EF80 a anodovou civkou a taky stejnosmerne vazana verze.Ve vsech pripadech jsem zkousel 2A3 Emission Labs,v nekterych zapojenich i 45ku od Sylvania ze ctyricatych let...to nejzajimavejsi na zaver ani jedna z uvedenych verzi nehrala tak dobre jako SE s 6P15P na konci,buzene E182CC s anodovou civkou,vystupaky PSSS Electra Print...takze vsechny DHT co mam jdou do nebezpecnyho odpadu a zustavam u ruskych 6P15P 1USD za kus...

(upravil Dockinez 3. 12. 2013 23:15)

Re: Postavme si flaškostroj...

Ech, přivezu ti někdy na košt RD27A baloon, E408 nebo P41/800, ať vyzkoušíme něco méně tradičního smile

Jinak pomalu, po párech a čtveřicích schraňuju zásobu RL12T15, jednou se budou hodit...

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

ja zase schranuju 6P15P,6P9,EL34 Tesla,EF80 s lesklyma stinicima plechama,E182CC,5687,AZ1 a AZ11 meshplate...lampy ktery pouzivam a ktery se mi zvukove osvedcily...na ty tvoje poklady jsem zvedavej,doufam ze se nekdy stavis...

Re: Postavme si flaškostroj...

Chlapi, hrabu se doma krabicí bání, myslíte si, že je úplná blbost použít na budič 6S33 takovou EL803 ? Nebo to nic nepřinese ?

Re: Postavme si flaškostroj...

zkoušel jsem jako budič pro 6s33s použít 6sn7, 6e6p, 6e5p, 6e6p-e a nakonec jsem skončil u ECC82 s paralelně zapojenými systémy. Zvukově mi sedí triody líp než pentody, tak jsem skončil u celotriodového zapojení. Ale ani ty tetrody nehrály špatně, jen jsem s nimi nedosáhl takového rozkmitu jako s ECC82 (6s33s potřebuje poměrně velký rozkmit pro plné vybuzení). 6SN7 byla taky příjemná, ale zase mi u ní vadila patice a ECC82 je parametrově podobná. No klidně to zkus s tou EL803, třeba to bude dobré (pokud jich máš dost...)

Web

(upravil hranatybraska 16. 1. 2014 23:01)

Re: Postavme si flaškostroj...

bobobrod používal 6p15p - což je něco jako el803 - jako katodový sledovač pro buzení RD200B ve svém lampostroji.

Je to strmá a lineární pentoda designovaná pro práci do odporové zátěže - pro napěťové zesilovače do osciloskopů - nevidím důvod ji nepouží, právě naopak. smile

Co je horší, zkoušet z téhle flašky tahat nějaký výkon do výstupáku. To moc nejde. Ale do odporu je výborná.

A s těma triodama je to zavádějící, mě víc sedí zase pentody. Je to o každém kdo jaký má jemnocit wink

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Ta EL803 mně vůbec neuráží!
Jestli se nepeltu tak bývala občas použitá jako obrazový zesík - koncová flaška na buzení obrazovky. Je dost "rovná" a zvládá "obrovské" rozkmity napětí.
dá se zatížit relativně malým odporem..
Dá se z ní postavit "zesilovač signálu" kterej při A=20 má výstupní napětí 80V - a tím se dá "nakrmit" už lecjaká koncová elektronka

S tím zvukem je to diskutabilní. trioda i pentoda má každá jinej projev. Někdo je na blondýnky, jinej je na brunety..