Re: Postavme si flaškostroj...

dnes mi dorazily novy vystupaky,jsem zvedav jestli budou lepsi nez ty z televize Tesla,vazi asi 30 x vic a staly 100 x tolik....jejich popis znel takto:Tetra- C Amorphous Core Output Transformer using Amorphous Met-glass Double C-Core
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hph … 3138_n.jpg

(upravil Dalča 23. 9. 2013 20:26)

Re: Postavme si flaškostroj...

no na to co píšou vznosně o amorfním kovu to maj dost hajdalácky zakydaný impregnací...
Jo kde jsou ty doby, co se dbalo i na "provedení"...
Fčíl sa tam napíše kýbl emerickejch slov a poserte se z ceny...
Přitom ve Frýdku máme fabriku a špicovní materiály na jádra, vozí se to do celý európy a našinec doma si kupuje předraženej gizd z venku...
Co se tejče materálu jádra, papír snese vše. abych uvěřil z jakýho to je materiálu musel bych to prubnout. Myslím, že na amorfní jádro je to hodně mohutný. I když fotka může krutě zkreslovat. Ta pseudojádrovoplášťová konstrukce mne zaujala, jaký to má rozptylový pole? Jak vypadá střed (jádro trafa)? Jak je vyřešen "střet" jader ve středu?

Re: Postavme si flaškostroj...

mam na tyhle vystupaky dobry reference,tak jsem si rekl ze je prubnu...ten ram okolo je z medi,uvnitr civky se ta jadra patrne normalne dotykaji...tezko rict...jak to hraje se brzo dozvis....:-)

(upravil Dalča 23. 9. 2013 20:56)

Re: Postavme si flaškostroj...

Kudlibabka:
Hrát to bude dobře, páč je to drahý a popsaný americky.
Já na uchometrii nedám, já rád měřím - přece jen jsem původně vzděláním spíše technik-technolog, než uchometr...
Bohužel dnešní doba nepřeje exaktním a přesným informacím... bude se psát all pure metall glass, saint sound, all inclusive, ale o materiálu se mlčí, o provedení se mlčí o sycení se mlčí, koercitivita a remenence jsou sprostý slova a tvar hysterezní křivky je něco jako nedosažitelný svatý grál...
indukčnost rozptylová, kapacita mezi jádrem, vinutímu atp... se podívej co ti prodejci o výrobku žvatlají.. samá kecy, minimum měřitelných a přezkoumatelných údajů.

Ale okolo je to měděný.
Já bych teda spíš ocenil ty sprostý slova v číselných údajích.

Re: Postavme si flaškostroj...

hele Dalčo hrat to bude proto,ze jsou to kvalitne udelany trafa ze spickovych materialu od spolehlivyho cloveka,kterej dodava stovky a tisice veci lidem z DIY komunity a jsou na to velmi dobry reference od lidi,ktery jednak stavi veci svepomoci,jednak meri a  taky poslouchaji muziku a nedaji jen na mereni...at jak jakkoliv dulezity...mas svuj pohled na vec a ja ti ho neberu,i ja mam svuj pohled na vec a mam na nej pravo...vedecky pohled na vec neni jediny a je blahovy se domnivat ze pravda vedecka rovna se pravda cela...čau

Re: Postavme si flaškostroj...

ale jo s tím vším souhlasím, jen jsem si povzdechl, že v poslední době se nepřeje informacím ryze technickým, které umožní pochopení souvislostí a principů.
Viz Hazen mode. Jasně je to slyšet. I já to prubnul a dokonce jsem uslyšel drobné změny. Tj funguje to. Ale nevím proč a co se tam na oné mřížce děje.
Tzn jsem v pozici šamana, kterej něco empirického má ověřeno. Nicméně na otážku PROČ neumí odpovědět, což je to, co mne sere.
A to je to, nač jsem si povzdechnutím stěžoval.
Občas se snažím někoho něco naučit a vždycky to zakládám na učení souvislostí, příčin a následků. Nikdy nebudu nikoho učit metodo vraz tam tohle, protože se to tak prostě dělá. a to je ten můj osobní problém.

Re: Postavme si flaškostroj...

kudlibabka napsal:
mam na tyhle vystupaky dobry reference,tak jsem si rekl ze je prubnu...ten ram okolo je z medi,uvnitr civky se ta jadra patrne normalne dotykaji...tezko rict...jak to hraje se brzo dozvis....:-)

Elektronkám se vůbec nevěnuji, ale kamarád jako hudebník na ničem jiném nejede jak doma, tak na podiu. Trošku mě do toho zasvěcoval nejenom vzhledem vnitřku zesilovačů, ale i zvukem. Můžu napsat, že to je jediná oblast, kde "krása" provedení je na škodu zvuku. Jeden kousek od kámoše vypadal takhle: výstupní trafo poslintané, olezlé, nakřivo usazené a ostatní spoje a součástky vypadaly, jako vyhrabané ze smětiště a naletované nějakým ožralou. Ale ten zvuk mě dostal. Nechápu to, ale je to tak!
Takže věřím, že kudlibabka bude spokojený a jak ty výstupáky vypadají je v pořádku. Klidně by mohly být i šerednější a bude to ok wink

Re: Postavme si flaškostroj...

Čo vravíte na Federmanov zdroj pre zosilovače v PE 10. Neprekvapuje ma že to napísal, ale že to PE vytlačilo. Je to síce unikátna konštrukcia, ale tie súčiastky by asi lepšie pracovali v inom zapojení. Prúdová spätná väzba s napätím riadeným FET tranzistorom na plávajúcom stabilizátore?
Mám pocit že poznám päť typov zdrojov
Napätím riadený prúdový zdroj
Prúdom riadený prúdový zdroj
Prúdom riadený napätový zdroj
Napätím riadený napäťový zdroj
Federmanov zdroj.

Re: Postavme si flaškostroj...

Zas ďalšia fčelárova slovensky píšúca bábka s počtom príspevkov 1, strašne nenápadne strkajúca do povedomia jeho výplody? smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Preco prave v tejto teme? Preco?

Re: Postavme si flaškostroj...

PE tu nikdo nečte, v poslední době jsou tam strašný sračky smile
Naskenuj ten zázrak a někde to vystav jako příklad. Odstarašující smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Tiež som si všimol že PE ide akosi dolu vodou. Neviem či majú málo gramotných autorov, ale solídne nápady sú tam skôr výnimka. Len iný časopis takého zamerania akosi na Slovensku nemáme a itnernet je plný podobných exotov.

Re: Postavme si flaškostroj...

Co to je PE ?

Re: Postavme si flaškostroj...

PolyEthylen, ProtectiveEarth, PraktickáElakronika.... Významů mnoho, co já vím kterej má kdo na mysli? rofl

Re: Postavme si flaškostroj...

PE = http://www.aradio.cz/

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

pomaly zacina zima, mam v plane zosilnovac v  pp s KT88.

Re: Postavme si flaškostroj...

Jak koukám, v redakci ještě nemají zkušenost s Cimrmanem...tož potěš je pámbu....

Re: Postavme si flaškostroj...

Mají, není to první konstrukce co mu zveřejnily..

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Bejt to ženy, tak bych se nedivil...nicméně ani Belza, ani Kellner moc žensky nevypadají... smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Je to vysloveně jen tím, že lidi dneska nemají moc chuti něco zveřejňovat, zvláště, je-li to zajímavé a dá se na tom vydělat.
Takže PE se chová, jak se chová, pokud je to přístroj, který jen trochu naznačuje, že by mohl fungovat, otisknou Vám to - protože jednoduše nemají do časopisu takového formátu a ceny náplň.

Web