Re: Postavme si flaškostroj...

Tajne som dufal ze sa ozves Tomasi smile)
Otazka znie, kedy z neho vybucham viac, ci pri UL a znizenom Ub na 400V (pre triodu je Ug2 az 400V), alebo radsej Ua 450-500V a Ug2 300V. Tot dilema.

(upravil Sendy 27. 4. 2013 21:08)

Re: Postavme si flaškostroj...

Tady snad nejde o to "víc" - pokud teda nestavíš SSB vysílač - ale o to "líp". Je to otázka, která mne taky zajímá, a do jejího vyřešení bude třeba něco investovat.

BTW, tu samou otázku jsem položil před pár lety dvěma zahraničním konstruktérům a nechtějte vědět, kam mne poslali sad.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

No jasne, "lip" zneje lip smile
No v podstate mam vsetko, len to postavit... Premyslam nad tym, ze nastavim Ub(Ua, kedze je tam fixed bias) na cca 450V a do G2 vlozim gridstoppery 4k7.... motam sa v tom cely den a neviem sa rozhodnut. Jak 100 hoven? big_smile

(upravil Dalča 27. 4. 2013 21:24)

Re: Postavme si flaškostroj...

zdenoeddie:
Závisí na výkonu.
G2 vydrží vyšší napětí, ale musíš pohlídat, abys ji moc nepřetížil. U kvalitních výrobců to katoda vydrží, a pokud je G2 dobře stavěná tak taky něco snese.

Re: Postavme si flaškostroj...

Tož jak, udělej pár prototypů nebo vzorků ve více variantách, změř je, udělej srovnávací testy, otestuj s různě starými elektronkami různého opotřebení různých výrobců, pak proveď zkoušky životnosti, vyhodnoť a pochlub se smile.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

...a potom to mozem rozobrat a pustit sa do niecoho lepsieho big_smile

Dalca: No s tym pocitam, ze G2 by toho mala zniest dost (stratu 5W Pg2 neplanujem prekrocit), a aspon trosku "ubrat" z napatie na G2 prave tym grid stopperom. Viem ze pokial to nepostavim, tak sa dozviem velke kulove, ide mi skor o to, aby som prezil prve zapnutie (teda ja urcite, len co tie lampy big_smile ).

To trafo co mam krasne funguje s KT88, KT90 aj KT120, uz som pozeral na RE125C co mam doma, ze narvem tieto k nemu.... hmm

Re: Postavme si flaškostroj...

zdenoeddie
Nezapomeň že Ig2 je složenej z sekundární emise anody a trochou chycenýho katodovýho proudu.
Tj bude dostávat záhul v okamžiku, kdy Ua bude menší než Ug2 ...
To když pohlídáš, tak si EL 34 nechá líbit leccos.

Re: Postavme si flaškostroj...

No to viem... EL34 neriesim, ide mi o gu50 ako som uz pisal vyssie. Vidim to tak, ze risknem to na tych 400V pre A aj G2.

(upravil Dalča 27. 4. 2013 21:59)

Re: Postavme si flaškostroj...

sory překlep, myslel jsem GUčko.....

P.S. 4k7 do G2 se mi zdá moc

Re: Postavme si flaškostroj...

Dalča napsal:

zdenoeddie:
Závisí na výkonu.
G2 vydrží vyšší napětí, ale musíš pohlídat, abys ji moc nepřetížil. U kvalitních výrobců to katoda vydrží, a pokud je G2 dobře stavěná tak taky něco snese.

Dalčo, co má společného katoda s proudem G2 ? ten když bude jako anodový, tak bude ta G2 asi už po smrti smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Danhard
ale né...
to měl být pokus o ftíííp.. známá hláška katoda holomóc, chybná bela elektronka E13 z našeho podniku, ať se vám s tem pertinaxom dobře daří...
Jenže si neuvědomuju, že těmhle hláškám, v mým bývalým zaměstnání obvyklých, se tu nikdo smát nebude.
Jen jsem chtěl poukázat na výkon g2 a ta katoda holomóc  =  kvalitní výrobci...

No nebudem se pouštět do větších akcí...

Re: Postavme si flaškostroj...

Dalco, len kludne dalej. Ja som tomu velmi dobre pochopil smile ( A to mam myslim si ze o par dekad menej ako Ty).

(upravil maras 29. 4. 2013 15:42)

Re: Postavme si flaškostroj...

No Zdeno vidim, ze zacinas stavet taky neco s GU50-taky se na to chystam, mozna by stalo zato dat "hlavy dohromady" a zkonstruovat to nejak dohromady. smile
M.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Musím se pochlubit...
Získal jsem originál LS50 - Telefunken....
Bohužel jen 4 kousky... a to je mi líto dát do zesíku. Mít jich víc, tak si ho postavím a budu hrát na technologii 3. říše!!!!

Re: Postavme si flaškostroj...

No pokial nevyriesim dilemu ktoru som nacrtol vyssie, tak sa nehnem big_smile
Trosku som z toho sklamany, ked som sa na to siel vrhnut, vobec som si neuvedomil problem s tou G2, a vystupaky pozhanal pre UL hmm

Re: Postavme si flaškostroj...

Si myslím, že to nebude problém, sice chvílema bude g2 na větším napětí než je zdrávo, ale bude dycky ve vleku za anodou... by to mohla vydržet. teda odhaduju. Asi to bude nutný prubnout.

Re: Postavme si flaškostroj...

No samotna konstrukcia elektronky je urcite dost kvalitna na to, aby to G2 udrzala. Otazka znie, ako dlho. A kedze nerad robim veci nadoraz, gu50 si necham pre inu aplikaciu (stretli sa mi tu dva vystupaky z M70...), a na toto skusim napasovat 6L50 tongue

Re: Postavme si flaškostroj...

Nemyslíš, že volba Ug2 by měla být trochu jiná záležitost, než jen "jestli to g2 vydrží" ? Co tak optimální pracovní bod, nechtělo by se to pořádně podívat na charakteristiky ?

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Chtělo, jenže chtělo by se mrknout na charky tý oný elektronky, v katalogu je jen jakýsi typický prlběh, plus mínus kolumbus.
U flašek není problém tolerance 20% až 30%

Re: Postavme si flaškostroj...

No není problém i větší tolerance, těch 30% bývalo u některých parametrů i u výběrových elektronek.

Když chce někdo lampu používat nestandartně, tak si ta měření musí nějak spáchat sám. A když tu má někdo v dosahu měřič elektronek s nejvyšším "wow" efektem... neměl by být problém situaci vyřešit... no nic, raději mlčím smile.

Web