(upravil LamiCZ 29. 9. 2007 17:48)

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Mates: Mozna to vul je, mozna ne, ja bych si to osobne poslechl wink. Zesik se ma poslouchat, ne se na nej divat wink
Ja bych mel akorat dotaz na pana high-endistu, jakej ma zdroj zvuku.

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Já bych řekl, že se má hlavně poslouchat muzika, ne zesilovače a podobnej šrot. To je jeden z důvodů proč tolik nesnáším highendisti.
Myslím si, že je dost utopický vyhazovat tisíce za obrovský kundy, to bych si radši za ty prachy pořídil koncepčně lepší stroj. Ale jak se říká, proti gustu....  Ovšem nemusel by ostatním tlačit do hlavy ty svoje ubohý dogmata.

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Betaron: Zas tolik jsi toho mazat nemusel, nedávno jsem si chtěl znovu přečíst tu úžasnou historku o stavbě komba s dvěma ARN930 a už tam není sad .

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Betarone, nevím jestli jsi nepropadl nadměrný sebekritice... Snažili jsme se jen ukázat, že AxelCoonRovy argumenty postrádají logiku, nic víc...

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Caute chlapy.
Potrebujem poradit,zvazujem postavenie aktivnej repro.Zosilovace z Aldaxu.Na basy SPV250P+ ,na stredy,a na vysky SPV250P s mensim napajacim napetim.Konkretny mi ide o typ SPV 250P+ na basy.Chel by som vypustit  vystupny RL clen,z dovodu zvysenia DF.Neohrozim s tym stabilitu?
Dalsia moja otazocka s tym suvisiaca.Ake odporucate IO vo filtoch v aktivnej vyhybke.Zvazujem OPA 604,pripadne OPA 134.
Dakujem za vase rady a nazory.

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Jen takovy OT:

Axel a Zerro jsou jeden a tentýž. Tak už víme, s kým - pradon - s čím máme tu čest? smile

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Michal: Ach jo...
Romanko: není to špatnej nápad, i když já bych na středy a výšky preferoval moduly SPM. Nestačily by (aspoň na výšky) stovky?
Pokud jde o tlumivku (resp. celý RL), u basový sekce, pokud bude mezi zesilovačem a reprákem jen krátký kabel, ji můžeš nahradit zkratem. A jako operáky bych se nerozpakoval použít obyčejný NE5532, myslím že budou tak akorát.

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

mno, ak tam bude len krátky kábel, nemá cenu zvyšovať cenu DF takou malichernosťou akou je tlmivka, no ni?
inak mám podozrenie, že v prípade obídenia tlmivky sa prichádza o záruku:)

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Sinclair někde (nevím jestli tady nebo na fóru na aldax.cz) psal, že to lze. Jinak máš redyuri defakto pravdu. Navíc ta špule kromě jinýho taky blokuje vf "smetí" naindukovanýmu do repropřívodu cestu do zpětnovazební smyčky a tím vlastně na vstup. Ale myslím, že za pokus to stojí, zvýšení DF je při vyhození tlumivky měřitelný.

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Měřitelný to třeba je, ale reálný přínos bude jaký? Jaká je objektivní závislost DF zesilovače a poslechovou kvalitou basů? Má to nějaký práh?

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Myslím, že ne... DF nad cca 200/300 myslím vůbec nemá žádný vliv. Psal to kdysi Hubert, tak nevím.

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Něco na tom bude. Od určitý hodnoty se DF (teda přesněji výstupní odpor) zesilovače totálně ztratí v odporu přívodních kabelů, konektorů atd.

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Nepřijdete o záruku tehdy, pokud objednáte zesilovač, takto sestavený u nás. Osobně to pokládám za hloupost, daleko větší vliv na hodnotu vnitřního odporu má kontakt relé, které tam pochopitelně ale musí bezpodmínečně zůstat.

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Mistře, Matsushita na řadu SPV asi naroubovat nejde co? sad

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Abychom se vrátili ke stavbě zesilovače s SPV-250+.
Přes prodloužený víkend jsem rozpracoval krabici k Leachům (jsou oživené), stavím současně dva zesilovače. Pro SPV mě ještě nedošly Fischer-chladiče SK-501 a taky čekám co se vyklube ze Sinclairova předzesilovače, až se objeví v nabídce Aldaxů. K Leachům zkusím flašky v předzesilovači, šásko mám nachystané.

Rozměr krabice: 435 x 315 x 112mm, plechy jsem dnes cvakl na nůžkách.
http://img411.imageshack.us/img411/9682 … ontvn2.jpg
http://img214.imageshack.us/img214/8607 … nt2mc1.jpg
http://img337.imageshack.us/img337/2028 … el1pq5.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/9582 … ax2bu5.jpg
Na tuto krabici mám všechen materiál, čela z 6mm Duralu, ještě je nemám nafrézovány na míru. Celá konstrukce bude z tohoto materiálu, pouze hranolky jsou Ms58, spojovací šrouby Fe.

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Checku, ona ta Matsushita tam ani nevejde...kdyby bylo ve stejné velikosti, jako je ten Finder, lepší relé, dal bych ho tam, to buď klidnej.

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

2 Betaron: Pěkná práce...

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Pánové, mohl by mne někdo nasměrovat na nějaké šikovné webstránky, kde jsou detailnější fotografie vzhledu konstrukce zesilovačů? Amatéři, profíci, cokoliv.
Čistě kvůli inspiraci pro 2x SPV-250+ dělám kabát. Nebude to pouze koncák, nýbrž včetně korekcí, přepínače vstupů apod

(upravil sinclair 17. 10. 2007 13:45)

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Ondro, pošli Betaronovi fotky
Betarone, kde bereš tak pěkný plech?

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Děkuji za fotky Sinclairovi; konstrukce je pěkná, použil bych spíše šrouby se zápustnou hlavou. smile
Toto je ovšem pouze samotný koncák, já u svého prototypu chci i ostatní ovládací prvky, jejich rozložení aj.
A když už jsme u těch korekcí, jak jsi daleko se svým předzesilovačem, na který čekám. Jako náhradu jsem včera leptal plošák na prozatímní náhradu korekcí dle ARB 6/2006.

Al plechy, to není problém. Včera mě došly eloxovatelné desky z Alfunu, ale objednáváme i z Feropolu. Nejvíce objednáváme a vozíme přímo z Německa.

Zkoušel někdo jemně gravírovat popisky do čelní černě eloxované desky?