Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 5)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » 2xARN8604 v jednej skatuli

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

RSS

Příspěvky [81 až 96 z 96]

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Okej smile
Zatial dik sobik smile

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Rap je niekedy nahraný naschvál dunivo, na 60 Hz hrb jak sviňa a to sú tie pravé basy pre autohifíkov a geniusákov. Takže na to bacha... Keď máš pocit že to nebasuje, nemusí byť chyba v repráku.

Web

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

2 kurpelm: veeeelka pravda smile

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Ešte taká otázka.
Ktorá ozvučnica je najlepšia v pomere objem/výkon ?

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

v pomere objem/vykon je najlepsia uzavrenka, na BR 86 vhodna nie je.
pri BP 4teho radu mas sancu na +3dB na citlivosti, ale objem je 1,5 nasobny voci uzavrenke

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Čiže, ak chcem spraviť objem tak do 50L povedzme, tak najlepšie čo môžem pre ten reprák spraviť je uzavrenka, hej ?
A nedal by sa v tomto prípade použiť ISOBARIC ? Že jeden repro by bol vsadený vnútri a druhý zvonka bedne.

Ide o to, že pri citlivosti, alebo aký je to graf vo WINISD defaultne mi isobaric zvýši. Avšak SPL je práve nižšie, vyššie je len pri 1 repráku.

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

isobaric by som pouzil az ako krajne riesenie. prakticky jedina vyhoda isobaricu je, ze das 2 menice do jednej ozvucnice, ktora moze byt skutocne mala. na druhej strane prides o 3 dB citlivosti (to je dost). isobaric je vhodny len v pripade ze mas citlive menice a kopec vykonu ktory do nich mozes tlacit, co presne nie je tvoj pripad. 

v skutlku idealna je uzavrenka na kazdy menic zvlast. podla mojich skusenosti, 60L je akurat (ide to dost dole a zaroven to este nie je vela). podla mna (a aj podla TS parametrov) najlepsie co mozes spravit je urobit kazdemu z tych menicov tych 60 uzavretych litrov. interferencia je nadherna vec a ked to budes mat pekne vo faze, dokazu prijemne potlacit smile

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Co je interferencia ? A mat repro vo faze ?
Spravim teda asi nieco 50 60L ale asi vonkajsieho objemu.. Z 18ky drevotriesky

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

50l vonkajšieho bude fakt málo. vonkajšieho urob tak 65-70. a pri 18mm drevotrieske(och..) použi veľa výstuh

Web

(upravil remusator 16. 12. 2010 17:00)

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Ak nedám výstuhy, tak tá ARN mi rozkmitá celú krabicu že big_smile
Otázka : prečo píšete že do BR sa ten reproš nehodí ? Pritom mi vo WINISD vychádza oveľa lepšie SPL ako pri uzavrenke rovnakého objemu..

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

SPL pri 30W?

Web

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

SPL pri 30W letí doprdele u oboch..
Toto je pri 1W
http://farm6.static.flickr.com/5241/5269048112_0a34cd721b.jpg
spl_vent40_close50 by remusator, on Flickr
Rád by som to spravil čo najlepšie. Ale zistil som, že ten reprák má proste obrovskú silu a potenciál.. No miesto na 50L kravu v kufri nemám, to je strop, lepšie by bolo tak 30 40. Naviac pri uzavrenke ešte výstuže a tlmiace materiály len uberú objemu...

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

30L do auta s ARN860x? big_smile haha to je tak objem na 20cm repráky tesla a la 661x big_smile to tam postav 35L s monacor SPS252C, dá lepšiu službu

Web

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Tak za
1, Odkial si si vycucol 30L zvučnicu ? Pri tom vented je 40ka, pri closed 50ka
2, Pýtal som sa normálne o radu, nie o smiech...
3, Potom fakt nerozumiem tomuto fóru. Pýtam si poradiť, a dostanem odpoveď typu : daj do 50ky a hotovo. Keď sa opýtam na iný objem / typ ozvučnice, tak miesto aby mi nieko povedal, prečo nie tak sa zasmeje.. Kam sme sa to dostali.
Aj mne sa to samozrejme zdá málo, ale ja som sa pýtal na ten graf, že mne sa to nezdá až tak zlé..

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

1:) "lepšie by bolo tak 30 40"
2:) postav si čo chceš. tvoj reprák. beztak ale dávať 860x do 40l vented je na smiech. pri väčšom výkone ten reprák urveš a pri nižšom nepôjde hlboko a hlasno
3:) to s monacorom bolo myslené vážne. 860x je nevhodný do auta - povisne mu časom záves, slnko zničí záves a membránu, potrebný objem je veľký (60l closed), cievka je na papieri  takže veľmi ľahko zhorí atď... sám si zmeraj TS tvojho kusu a uvidíš. ak si meral s TS od dokumentácie od tesly, to je nanič

Web

(upravil KocuR 26. 12. 2010 17:22)

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Tebe sa 3,5dB hrb na 80Hz nezdá zlý? Hmmm...

Příspěvky [81 až 96 z 96]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » 2xARN8604 v jednej skatuli

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£