Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 5)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » 2xARN8604 v jednej skatuli

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 96]

(upravil Halen 4. 9. 2007 12:40)

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Sobik: u dobre naladeneho bandpassu je to presne naopak, nez jsi napsal ve svych obavach smile Zrejme jsi nekde na netu precetl cosi od neuspesneho stavitele, ktery zbabral navrh a zrejme i finalni stavbu a pak uz se lavinovite siri famy, ze bandpassy duni a nehraji razantne.

(upravil redyuri 4. 9. 2007 22:41)

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

to som zvedavý na 860x v bandpasse big_smile
sobík, ty si bol vždy vtipný už keď som sa na teba pozrel, ale toto vlákno nemá chybu smile

Web

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Inak fakt, bandpass na stary tesla reprak.... to pobavilo aj mna... to ho už rovno možeš dať do šneku  big_smile

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

toto si nemal povedať.... big_smile

Web

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Ale preco nie. Viac ludi ich uz postavilo, popripade s tym exprerimentovalo a zatial som pocul povacsine kladne ohlasy, ked som sa opytal. Este cakam co Halen povie na mail co som mu poslal a potom sa uvidi.

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

ešte urob z toho šneka smile

Web

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Sobík poslechni Halena a vykašli se na blbé kecy svých spoluobčanů. Já jsem to tady už psal, ta 8608 co jsem ti prodal, hrála dva roky v BP v hospodě. Při zvukových efektech ve filmu vibrovalo v místnosti 8x8m úplně všechno. Ej Pxy a redyuri viděli ten reprák akorát tak na fotce, ale nikdy s ním nic nepostavili, protože by nic podobného nemohli napsat.

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

ok george, aké presne ozvučnicu navrhuješ? smile

Web

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Když má na stranách 8608-ky má asi hodně prostoru a nemá sousedy. Jsem jednoznačně pro BP popř. double BP ať se z toho třeba i posere. Zkoušeli jsme 8604-ku v BR, potom i 312-ku v BR, ale výsledky byly málo přesvědčivé.

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

george: mozes byt konkretnejsi, alebo keby simal nejaky stav. navod na ten BP s ARN 8608, ja planujem tiez SW s tym to reprom, takze ma to zaujima, aka je najvhodnejsia ozvucnica, hlavne ak teda mas s tym uz njake skusenosti, pripadne nejake doporucenia napis pls. Dik

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

860x dá do BR len nahluchlý kokot smile hrá to nechutne pri normálnom ladení, ako tak to začína hrať pri ladení vysoko nad Fr smile a pri väčšom príkone lieta membrána jak jeblá, len tak ďalej .)

Web

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Zkusil jsem jeden navrh; nemohu za nej dat ruku do ohne, TS parametry k reproduktoru jsem nasel zde http://audioweb.cz/down/ARN_8604.pdf
- closed cast - 65 litru (cisty objem po odpoctech vyztuh, objemu repro apod)
- vented cast - 35 litru (cisty objem po odpoctech vyztuh, objemu repro apod)
- natrubek "dexon" oboustranne zaobleny 98x115mm
- tlumit jen lehce po stenach
- rozsah  31-117Hz/-3dB
- zatizitelnost 50W v celem pasmu (tech 30W podle stare normy berme s rezervou)
- obrazek z navrhu v BassBox6 PRO.
http://img237.imageshack.us/img237/2742/bparn8604iw0.th.gif

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Víš redyuri my jsme zkoušeli repra, které jsme měli doma zadara nebo nějak podobným způsobem získané. Že výsledek v Br byl neuspokojivý jsem napsal výše.  Protože ty svoje poznatky řešíš jen z pomocí počítače a nepostavil jsi ani ptačí budku mohu tě slušně nazvat kominíkem.

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Jeste pripominka, s 8604 jsem mel postaveny 3-pasmovky uz v roce 1987; Smeju se vsem, co ty repraky pomlouvaj, vydrzely neskutecny veci a jedina zavada byl uklepany privodni kablik. A to jsem do nich hulil porad pres 50W vikend co vikend po tri roky; patky, soboty pri amaterskych diskotekach. 6 hodin na plnej kotel a JEDINA zavada uklepany privodni kablik .... spraveny amatersky a zakapnuty barvou zpet k mebrane a hralo se dal.

(upravil Sobik 7. 9. 2007 0:26)

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

2 Halen: s tvojim nazorom na stare Tesly mozem len suhlasit wink

skusim este nieco posimulovat, ale vidim to tak ze skoncim s navrhom co si poslal sem smile

este otazka, vyhybku doporucujete aktiv abo pasiv ?

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

2 george
jó chlapče, ja som už pár búdok s TVMkami postavil, o to sa neboj smile hovno o mne vieš smile

Web

(upravil Sobik 7. 9. 2007 1:18)

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Ludia, prosim vas, spravajte sa ako ludia.

2 Halen
Velmi pekny navrh. Mohol by si ho, prosim, dat do stavu "zozen dosky a toto postav, bude to dobre" bo ja si netrufam to nijak doladovat kvoli prakticky nulovym skusenostiam s navrhom boxov.

(upravil Halen 7. 9. 2007 13:59)

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Pro deleni mezi subwoofer a satelity rozhodne aktivni; Co se tyka navrhu (finalniho) co se tyka rozmeru desek, netusim jaky tvar subiku chces smile kostku, sloupek ... podstata navrhu je takova, ze urcis hruby vnitrni objem, spocitany z vnejsich rozmeru ozvucnice a pak odecitas objem vyztuh, reproduktoru, natrubku a vsech ostatnich veci, ktery ubiraj vnitrni objem. To udelas a zjistis, ze mas najednou malo cisteho objemu tongue Tak upravis vnejsi rozmer bedny zhruba o chybehici objem. A znova musis prepocitat objemy vyztuh, repra, natrubku a odecist od noveho hrubeho vnitrniho objemu. Chyba uz bude mnohem mensi.
Tady je obrazek ze stavby meho subiku - je to v podstate vnitrni kostra uzavrene casti, na kterou prisel "plast" vnejsich desek.
http://www.sweb.cz/kritik.pavel/Projekt/03.jpg
Tady je detail desky vnejsiho plaste  (bocnice) subiku
http://www.sweb.cz/kritik.pavel/Projekt/02.jpg

Musim te zklamat, ale na finalni navrh ozvucnice mam malo casu, navrhem toho myho jsem stravil 3 cely vecery sad

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Ta zakladna otazka je, že kolko dB ziskaš BP ozvučnicou navrch oproti (nmou preferovanou) štandartnou priamo vyžarujucou kockou...???
Zvuk do subačou deliť jednoznačne aktivne. Ludia načo sa trapiť zložitymi ozvučnicami.... pretlačte to vykonom ako ja.... big_smile
V konečnom dvosledku suhlasim s Redyurim...
PAčka do šneku ale home hi-fi naprimo... a TVM jedine do uzavratej vytlmenej priamovyžarujucej...

(upravil Halen 8. 9. 2007 11:17)

Re: 2xARN8604 v jednej skatuli

Ej Pxy : slysel jsi  12" Tesla/TVM nekdy v BP? Slysel jsi je vubec? Rika ti neco Xmax?  Pokud ti tohle vsechno neco rika, nemohl bys nikdy napsat hovadinu o protlacovani vykonem, obzvlast pri pouziti ARN8604 v uzavrene ozvucnici.  Papouskujes rozumy nekde vycteny na netu, ale to umi kdekdo. Napsal bych to takhle : buy brain.

Edit - aspon pred tim, nez budes svoje rozumy rozdavat, podivej se na vlastnosti toho reproduktoru a alespon se zkus podivat na prubeh charky v closed a vychylku membrany.

Příspěvky [21 až 40 z 96]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » 2xARN8604 v jednej skatuli

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£