Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 31 z 35)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 »»»

RSS

Příspěvky [601 až 620 z 687]

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

A čo to takto prerobiť + vyhodiť diamond buffer? Zrušiť tú červenú cestu od C1 a C2, nahradiť ju k najbližšiemu AGND z R3 a R4 viď obr.


https://i.postimg.cc/fb820VmV/opravn-prepoj-RCA-AGND-na-P04-B.jpg

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

jmd: Vyhodil jsem cely diamond pryc, nechal jen operaky, servo pryc, misto svitku ke stablu male elyty. Ta zem pro kondiky vede extra pinem na PGND na tom multikonektoru.
Nicmene, je tam neco spatne, protoze na to ma vliv pole ze zadniho trafa.
Pro predstavu se podivej na mereni.
Jinak ano, zkousel jsem stineni mumetalem v puvodni pozici v bedne, lehce to pomuze, ale nijak zasadne.
https://thumbs2.imgbox.com/d0/44/aeHCSueu_t.png https://thumbs2.imgbox.com/9b/27/mkxtbO9g_t.png https://thumbs2.imgbox.com/85/09/Z9GX9vfN_t.png

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Vyzerá to strašne, to pôvodné zapojenie. Škoda toho, taký modul sa na vstupe zíde. Dám tomu ešte šancu, spravím tie úpravy a uvidí sa. Asi nie je kde tomu pomôcť.
To som už tú dosku upravoval.
Doplnil na vstup diamond bufferu 10pF o AGND (inak to kmitalo na vysokej frekvencii).
Ošetril chýbajúcu prepojku AGND RCA konektor.
Vymenil plastové kondenzátory pri stailizátoroch (inak tie stabilizátory kmitali).
To prvé meranie bolo akoby bez týchto všetkých úprav.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Jo, to moje prvni mereni je sice pojmenovane default, ale bylo udelane po provedeni vsech tech moznych uprav na tom vstupnim modulu.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Před deseti lety, kdy jsem se díky DPA222 znovu vracel k bastlení, jsem PA04 nakonec vyřešil dalším zdrojem. Pokud je to napájené přímo zdrojem na desce 222 s odpory a zenerkami, nejde to prostě rozchodit. Stabilizátory na PA04 78xx/79xx při napájení z desky dělají dost neplechu, nejspíš z toho důvodu, že to co do nich jde, je na hraně funkčnosti těch stabilizátorů. Při napájení dalším zdrojem byly všechny problémy s rušením a zeměmi pryč. Ale je to už dávno a taky jsem to nikdy neměřil. Jen vím, že "na ucho" to pak už nešumělo, nebručelo a fungovalo tak, jak má. Pokud by se neměl použít pro ty vstupní desky další zdroj s trafy, bylo by asi řešení udělat pořádný stabilizovaný zdroj s tranzistory na desce konce (tak jsem to řešil třeba na DPA444 nebo DPA222 mk3) a ty 78/79 na PA04 úplně vypustit.

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

DJ_Rix prosím ťa, prečo sú rezídua násobkami 150Hz?

(upravil laco 12. 12. 2020 9:48)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

to vsetko je od 50Hz

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Aj keď násobky 100Hz idú dole?

(upravil laco 12. 12. 2020 10:08)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

je to indukovane rusenie od trafa, neparne harm

(upravil jmd 12. 12. 2020 10:19)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Máš pravdu.
Prosím ťa, ty si ako riešil C1 a C2? DC servo rozmýšľam tiež vypreparovať, veď koncák je oddelený kondenzátorom. Možno tam vznikne priestor na skrátenie cesty signálu z posledného OZ.

https://i.postimg.cc/Qdbk8Fcz/PA04-B0-mod-LKA.jpg

(upravil laco 12. 12. 2020 13:51)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

RCA_GND na AGND/SGND (prepojka na doske)
XLR_PIN1 cez 100pF NPO na XLR_PIN4
XLR_PIN2 cez 100pF NPO na XLR_PIN4
XLR_PIN3,4 na sasko
R1,2 - 470R
C1,2 - 1nF NPO, ich stred na AGND/SGND
Vyhodeny vystupny buffer

Ja z toho modulu mam uz len XLR konektor a rele. Cez sviatky skusim navrhnut vlastny modul. Jeden dvojity operak, bez relatka, napajanie z hlavnych elitov.

PA04B som skusal napajat aj z externeho +-15V stab zdroja ale sietove zlozky a sum neboli ok.

https://i.ibb.co/8DDdjLf/KLA120-p2.jpg

zdroj 2x +-15V,  4xLM3xx

(upravil jmd 12. 12. 2020 17:44)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ďakujem za reakcie, máte pravdu, je to zatiaľ nepoužiteľné. Spravil som postupne úpravy popísané vyššie, C1 a C2 na AGND/SGND, vyhodil diamond buffer. Po každom kroku som skúsil na citlivý reprák počúvať šum a brkot. Nič zásadné sa nemení, až kým nevypojím celý obvod. Potom je už kľud ticho. Už len skúsiť vyhodiť DC servo a skrátiť cestu výstupu. Prípadne sa vrátiť k 10ohm medzi zemnému odporu. Nechce sa mi veriť, že by to v takomto stave Pavel pustil z ruky. Špekuľujem vyhodiť tie veľké kondy na vstupe napájania, prípadne aj tie stabilizátory. Chytám sa každej možnosti.

Laco, kedy prosím ťa budeš mať hotový modul? Ty by si mohol byť záchrana.

Nič zásadné sa nemení, keď vytiahnem DC servo.
Brkot sa zníži, keď vyberiem hlavné 470uF kondenzátory na vstupe v napájaní.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Je to strašně vyumělkovaný.
Pokud to napájíš přímo z vnitřního zdroje DPA222 a pak si tam dáš zase kondy na vstupu proti zemi, tak tam je zemní smyčka a je úplně jedno, že tam táhneš ještě signálovou zem, protože ta je magneticky souběžná s tou zemní smyčkou a indukuje se to do ní.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Takže bude lepšie to nechať v jednej lajne bez stabilizátorov a veľkých kondenzátorov?

Keď odstránim stabilizátory, tak mi vzrastie napájanie cievky pre 24Vdc relé na 32V. To by to relé mohlo ešte prežiť, čo myslíte? Alebo zvýšiť zrážacie odpory na materskej doske, prípadne dorobiť ďalšie odpory na PA04B. Aj tak tam vznikne dosť miesta po tom vypreparovaní súčiastok.

(upravil danhard 12. 12. 2020 19:17)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

A na co něco přepínat ? buď tam vrazíš jedno, nebo druhý.
Jediný, na co použiješ ten přepínač je, že v poloze RCA přizemníš zem RCA, třeba přes 100R odpor.

Skutečně je to děsná cypovina smile

Podívej se na předzesilovač JP1, nebo JS1, nebo jak se to jmenovalo.
Sice tam byla chyba, ale používali tam na přepínání bal/unbal relátko ?

A teď, jaký vznikly problémy s tím, že to relátko moc žere ?

Pokud to chceš nějak vylepšit, tak vyhoď relátko, místo stabilizátorů (taky něco žerou) dej násobič kapacity a nemá to chybu.

Samozřejmě, když použiješ jen jeden operák s 10k odporama, tak budeš i se šumem lepší smile

A operák stačí TL082 smile

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

jmd napsal:

Laco, kedy prosím ťa budeš mať hotový modul? Ty by si mohol byť záchrana.

najprv chcem vyskusat zapojenie na unidoske ... dps bude koncom januara

rozmyslam ako urobit prepinanie rca/xlr. mech prepinac sa neda dobre umiestnit (vzhladom na optimalne signalove cesty). obycajne rele konzumuje prud a chcem aby doska mala odber max +-15mA. ostava bistabilne rele

(upravil danhard 12. 12. 2020 19:29)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

A proč to přepínat ? nebo je to mixpult ?

Kolik vstupů budeš mít u konce současně zapojených ?

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

neni. najlepsie nic neprepinat, vybrat vstup na konektore, RCA alebo XLR

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ale potřebuješ u toho RCA "formálně" studenej uzemnit, aby souhlasné rušení z nějakého zdroje třídy II se spínaným zdrojem, nebo s Y kondenzátory nešlo přes vstupy.

A to tam v té vyumělkované mršbě není.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Stabilizátory a všetky elektrolyty vyhodené, je tam necelých +/-16V, takže na cievke pri prepnutí na XLR pozíciu je necelých 32V, to je v pohode.
Horšie je, že tam v pozadí zostáva také kladivkové asi 50Hz klopanie.

Čo sa týka šumu, najvýraznejší je pri XLR, RCA je polovičný. Je to asi tými 2k2 sériovými odpormi R1 a R2 + 100k odpormi R4 a R3. Hoci mám pripojený citlivý ARO664 reproduktor no aj tak, takto šumieť som nepočul ani Behringer. V pozadí si tam ešte niečo aj ševelí, nejaké rušenie z éteru. Myslím že to nie je v poriadku. Sú tam luxusné LME49860 a LME49710, čo sú OZ s bjt na vstupe. Ich vstupný prúd je potom šumovou daňou v súvislosti so vstupnou odporovou sieťou.

Příspěvky [601 až 620 z 687]

  Stránky: ««« 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£