Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 13 z 35)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 ... 35 »»»

RSS

Příspěvky [241 až 260 z 687]

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Když to koupíš u seriozního obchodníka, budou jistě všechny ze stejné serie a párování není absolutně potřeba.

Hlavně nezapomeň na ty 6R8 base stoppery.

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

No právě, ty co jsem nakoupil v GESu, snad vypadají jako originály, ale jedna polarita má betu kolem 160 a druhá kolem 130. Jinak v rámci jedné polarity je rozptyl velmi malý, všechny jsou ze stejné série, ale PNP a NPN má jiné výrobní série. Nebylo na výběr, byly to poslední kusy co měli na skladě. To bude asi problém. 
Ještě jsem objednal nějaké navíc z EZK, tak uvidím co přijde.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ten rozdíl je zcela buřt. Servo to stejně dorovná smile

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Tady jde hlavně o to, aby se co nejmíň lišilo Ube u trandů shodné polarity, aby se rovnoměrně dělil proud. Neřeš to smile

Web

(upravil miero 11. 11. 2012 15:33)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Pokúsil som sa zmerať svoju zrýchlenu 222ku...

Však pozrite sa a skúste si to tiež:
- http://mr.ieero.com/pub/DPA-222-mk2-fast/
- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=15680

EDIT: namerané znovu po úprave zemnenia na pre-ampe PA04B, čo zlepšilo odstup bordelu aspoň o 20dB.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Na vstupní destičce PA04B to máš při měření zcela bez jumperu?

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Tak jest, žiadne jumpre tam nie sú, ak teda nerátam tie na nastavenie relé vstupu.

Pripojené je to teda cez XLR, zo plne symetrického výstupu na DACe. V DACe je XLR zem pripojená na PE.

Pri normálnom posluchu mám na preampe jeden jumper na prepojenie XLR zeme so zemou zosilňovača.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Čau , nemá někdo nahodou roznery chladících bloků    http://www.pctun.czechian.net/dpa222_2/foto/fotka2.jpg   potřeboval bych pozměry

(upravil sinclair 18. 12. 2012 9:58)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Mohu se zeptat, proč někteří proháníte jedním párem konců 50mA a zbytečně tak vytápíte zesilovač a zhoršujete filtraci /předpokládám, že filtrace zůstala stejná, jako u původní verze/?
Několika lidem jsem DPA222SE oživoval a nastavoval, s velmi bohatou rezervou stačí 30mA na jeden pár konců typu BD. Nebo ty rychlejší potvory mají horší linearitu, že vyžadují nastavovat tak vysoký klidový proud? Čistě řečnická otázka, žádný rýpanec. Stabilizace kliďáku je u DPA222 tak dokonalá, že opravdu není třeba nastavovat víc, než zmíněných 30mA/pár... Zesilovač není teplotně ani překompenzovaný, ani podkompenzovaný, těch 30mA to drží jako hluchej dveře.

Ad laterály v muzikantských zesilovačích: na středovrchy jasně nejlepší volba, ale pro buzení výkonných subwooferů laterály moc vhodné nejsou. Snad je to větším odporem D-S otevřeného tranzistoru, ale zvuk to má na basech takový dost rozblácený, dělaly to HH V900, Harrissony P900, McGee P500 i Citronicy řady PPX, od kterých je na netu dost dokumentace a které jistě nemůže nikdo podezřívat z poddimenzovaného buzení. Měl jsem tu čest s modelem Citronic PPX1600 /tehdy ještě Citronic dělal slušné zesilovače a pulty/, ale po výměně za CrestAudio CA12 to bylo na basech nebe a dudy. Subwoofery byly hornflexy typu Krampera s tehdy jejinými dostupnými výkonnějšími 18" reproduktory Beyma.

Web

(upravil danhard 18. 12. 2012 12:26)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Pokud vim, tak je to doporuceni sefkonstruktera.
Takze jestli mas Leosi nejake vyhrady, tak se obrat na nej.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Nastavte si tam co chcete, vaše starosti na mou hlavu...

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

S mírně vyšším klidákem to líp hraje a odpovídá to i teorii...

Web

(upravil sinclair 20. 12. 2012 12:58)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Reebe, kuře by asi nemělo poučovat slepici smile Porovnával jsem hodně otevřené ABčko u DPA222 /první, základní verze bez fetů/ s ABčkem nastaveným škopkem, tak, aby právě zmizelo přechodové zkreslení a přidal jsem asi ještě 15%. Ve zvuku nebyl žádný rozdíl, pokud si to slyšotrávorosti sugerujou, je to jejich věc, já se za tetřeva ještě nepovažuju, chodím pravidelně na kontroly a 15,5kHz ještě zmáknu v pohodě, jinak bych asi neslyšel řádkový rozklad CRT televizoru, že ano.
Nechci to samozřejmě nikomu vymlouvat, je to fakt, ať si nastaví každý co chce, ale jen tak na okraj - NAD208THX určitě nedostal certifikát Lucasfilmu jen pro nic za nic. Je to G-čko, jsou tam použitý IRFP350 a BUK437 s klidovými proudy 30mA a ať jsem čuměl jak jsem čuměl, žádný přechoďák jsem nenašel ani při výstupním napětí 0,5V /jinak má ten konec 250W do osmi, 600W do čtyř/.
V Aldaxovské SPM250 jsou použité MJW1302AG/3281AG, které by těžko někdo mohl považovat za málo lineární. Dáváme jim /pro jistotu/ 40mA na pár a je to myslím i zbytečné. Tož tak.

Web

(upravil reeb 14. 5. 2013 13:43)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Přesně tak, at si každý nastaví co je mu libo..
Tebou použitá metoda minimalizace přechodáku byla dobrá tak v době TW, dnes jsme dál..to že  zkresleni není vidět na osciloskopu, neznamena ze tam není. Mrkni do knihy od Cordella nebo Selfa pokud nevěříš mě.. S Macurou a Opampem nejsou zadna kurata big_smile

Stejne tak kdyz to neslysis ty, neznamena ze to nemuze slyset nikdo jiny.. na lepším řetězci, s vyšším rozlišením. Ty máš nějaké bedny Tesla, ne?

NAD bych jako nejaky vzor nebral, je to spotřebka, i když něco mají povedené, nějaký Top to rozhodně není.. Certifikát THX neznamená nějakou extra kvalitu.

Taky nevim co tě tak dráždi na spotřebě 14W vs 21W / kanal. Stejně to má každý na předimenzovaném modu chladiči.

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Co se tejče spotřeby, bych to vůbec nehrotil. Zesík není pod parou 24h denně, úspory za elektriku bych hledal jinde....

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Reebe, podle toho, cos napsal, je vidět, co jsi zač. Podívej se laskavě třeba na NAD M3, projdi si manuál a řekni mi, že tohle je spotřebka. Papouškuješ tu akorát názory a to, co napsali jiní - myslíš si, že jsem se na to díval BM370-tkou? V Mesitu mají AP P-One a to není ani blbá, ani nepřesná měřicí soustava. Naposled Ti říkám, že 30 a 100mA párem nebylo na výsledném zkreslení vůbec poznat, ona sama 222 má zkreslení tak maličké, že se dá sotva měřit.
Proto jsem se podivoval nad tím, proč někdo prohání koncem takové kliďáky.

Web

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:56)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Leoši, už jsem ti jednou psal, že je to tak v návodu !
Bible je bible a o bibli se nediskutuje.
Kazzatele nemohu opravovat ani doplňovat, jak mě napsal Honza63 v jiném vlákně.
Takže svůj názor neřeknu, Honzovi63 se to nelíbí a nemohu tušit, jaká by se pak na mne vrhla horda náboženskejch fanatiků smile
Ovšem o papouškování si myslím své, zvláště když čtu třeba nesmysly o tom, jak jede tranziwatt do půl wattu v Áčku.

(upravil reeb 4. 5. 2013 13:32)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Není to žádné papouškování, mám to vyzkoušené. A tady to máš odvozené:

http://www.hpl.hp.com/hpjournal/pdfs/Is … 971-02.pdf  strana 11-16

je to dávno známá věc..

bylo by možno ukázat to měření z AP ?

Jinak:

opamp napsal:

Šikovné přiblížení je nastavit kliďák tak, aby strmost koncového stupně pro maličké signály (kdy jsou obě poloviny koncového stupně otevřeny) a pro plné vybuzení (kdy pochopitelně vede v každé půlperiodě jen jedna polovina) byla shodná. Jde o takové statické vyvážení.

Přibližně to znamená, že klidový proud by měl vytvořit na každém emitorovém rezistoru úbytek cca 26mV (nebo o něco méně). Dělá to poměrně rozumné hodnoty kolem 50mA pro emitoráky 0.47 ohmu a 100mA pro emitoráky 0.22 ohmu.

Nutno vzít v potaz i kvalitu teplotní stabilizace kliďáku, velikost chladičů apod. - z bezpečnostního hlediska se pak často používají daleko nižší hodnoty.

Více Cordell, Self atd.

Web

(upravil PMA 21. 12. 2012 10:52)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Optimální klidový proud pro bipolární koncové tranzistory je takový, aby byl úbytek cca 25mV na emitorovém odporu konce (jednoho tranzistoru). Vše ostatní tady je "jedna paní povídala", včetně historek, co  kdo napsal do návodu, co kdo slyšel a co kdo viděl/neviděl na osciloskopu. Emitorový odpor čím menší, tím lepší, ale problém malého odporu je teplotní stabilita klidového proudu. Emitorový odpor by měl být v rozmezí 0R1 až 0R47, kompromis pro malé zkreslení vs. teplotní stabilita je 0R15 nebo 0R22. 0R47 už je moc.

Příspěvky [241 až 260 z 687]

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 ... 35 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£