Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 12 z 35)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 ... 35 »»»

RSS

Příspěvky [221 až 240 z 687]

(upravil avomet 20. 7. 2012 23:26)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Tak to se těsím. Ale stejně když jsem pak dal znovu 330ku, tak pro mě je to jasná volba - fet je fet.... wink No musím ale přiznat, že takhle hrát bipoláry jsem nikdy neslyšel.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Moderní bipolární tranzistory se zvukem dotahují na mosfetové .-) Laterální mosfety j55/k175 (jsou v tuším i v 330) mám v muzikantských zesilovačích a hrají prostě nejlépe. Na buzení subwooferů bych naopak nikdy nic jiného než bipolár nedoporučil.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

marda napsal:

Na buzení subwooferů bych naopak nikdy nic jiného než bipolár nedoporučil.

A to proč?

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

No,musím říct že to hraje opravdu dobře smile Ještě dodělat remote a uzemění,ať to nemusím vytahovat ze zdi a je to smile

Fotka je teď v podvečer už hnusná,ale na zvuk to nemá vliv smile


http://t.imgbox.com/acjv2Zyt.jpg

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ještě si zakulať zuby, takhle je to kvůli váze nepříjemný...stačí pilník, jestli jsi alespoň trochu zručnej....

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Zespodu to šéfe je,zvrchu to skopnu trochu taky....kámoš má teď dovolenou,tak mi neměl kdo ufiknout na velkejch nůžkách dekle,proto jsem to fikl jen na ty plocháče...

(upravil miero 14. 8. 2012 12:27)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Osadil som rychle tranzistory od DJ_Rixa (zatial) do jedneho modulu s 5R3 base stopper rezistormi a po zapnuti ma prekvapilo ze to nejako prilis hreje - kludovy prud som nameral 800mA.

Stalo sa to i vam? Nemyslim si ze som pri vymene tocil trimrom.

Na osciloskope+FFT v nadakustickom pasme ziadne oscilacie (teda mimo ~100MHz bordelu ktory tam je i vo vypnutom stave), tak som ho stiahol na 200mA.

Testoval som to zatial len sin/saw/trap do ~8Ohm zataze a v limitacii tvari sa to dobre.

Akurat je to nejake citlivejsie na moje zemnenie, lebo po pripojeni na DAC symetrickou (bez zemnych sluciek) je pocut v repro tiche a relativne pravidelne klepanie.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Jestli jsi ty tranzistory vymenil za jiny typ, tak pro stejny proud kolektoru muzou mit odlisne Ube az o desitky mV.
Zmer napeti mezi bazemi koncu s puvodnimi a s rychlymi konci pro stejny klidovy proud.

(upravil DJ_Rix 14. 8. 2012 12:51)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Překvapivě ty FJP mají mimo jiné i klidně i dvojnásobnou Betu,tak mě nenapadlo že by někdo nenastavil kliďák po výměně smile ,já to měl kolem půl ampéry po výměně,stáhl jsem to na 250mA a hraju.

(upravil danhard 14. 8. 2012 12:55)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Poznamka pro DJ-Rixe
pokud je to vedeno k reprosvorkam zkroucenym dvojitym parem vodicu take z duvodu snizeni indukcnosti a vyzarovani, tak nejlepsi topologie pro tuto vlastnost je, kdyz se zily stridaji  wink

(upravil avomet 14. 8. 2012 13:37)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

I já jsem kliďák po výměně tranzistorů stahoval z 420 na 200 mA.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Boha jeho, děti, to vám musím psát do návodu i to, že po JAKÉKOLIV výměně koncáku/budiče/předbudiče je NUTNO znovu nastavit kliďák? A že úplně nejlepší je stáhnout ho před výměnou na minimum?

Web

(upravil miero 14. 8. 2012 15:14)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Keby tam nebola veticka "Předpokladem je zcela funkční, oživený zesilovač včetně nastavení klidového proudu." tak ho asi stiahnem, no tato podmienka podvedome implikuje ze by mal byt nastaveny/ponechany.

Ale jasne, nasa chyba - malo premyslame a tupo nasledujeme nacrtnuty postup :-|

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Nojo, to je oboustranná nepřesnost vyjadřování smile Já to myslel tak, že to je oživené a nastavené S RYCHLÝMI trandy a pak se teprv začnou šolíchat kompenzace. Ne každej totiž tuní pomalou verzi, jsou i tací, co stavějí rovnou rychlou (např. já) smile

Tak teď už to je doufám zcela jasné.

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Uz je to jasne smile Upravis este prosim prvy prispevok? Nech to je pekne pohromade.

(upravil avomet 14. 8. 2012 19:37)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

To víš tatko smile, že je mi to jasné, že je třeba přenastavit klidák... Jen jsem se podělil jak to sním fachčilo u mě smile.

(upravil DJ_Rix 14. 8. 2012 19:40)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

danhard: No jo,prudič smile Ale seru na to,nechám to tak,předělávat to nebudu big_smile (popravdě: Zvažoval jsem že to natáhnu jen jedním drátem,ale měl jsem po ruce zrovna dva a půlku lanko,a taky by mi bylo líto té jedné volné wagovky na každé straně smile  )

avomet: Tak vidíš,a když jsme spolu mluvili,připadalo nám to oběma jasný,ale nenapadlo nás ani jednoho to napsat sem lol

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Možná jsem to jenom přehlíd, ale nějak jsem nenašel kolik dá 222 s koncema MJE 15032/33 a napájením +/- 43V?
A nemá problém se 4 Ohm bednou?

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

4 ohmy by mělo vydržet a výkon je stejný jako s BD.

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ještě dotaz ohledně párování, je to potřeba? Na jaký hodnoty? S původníma BD911/912 se párovat nemuselo... Vím akorát že se mají párovat vstupní 2SJ/2SK, ty mám připravený, ale zbytek nevím.

Příspěvky [221 až 240 z 687]

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 ... 35 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£