Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 35)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 35 »»»

RSS

Příspěvky [201 až 220 z 687]

(upravil DJ_Rix 23. 6. 2012 10:15)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Skoro bych si Michale tipl že to mohl odsrat jen operák v servu,ty tranzistory snad nemají důvod zdechnout...... Pokud ti zfajroval R39,poslal jsi napájení na signálovou zem,tím pádem i na - vstup operáku,což se mu jistě nelíbilo......

Mimo jiné je na ni zapojený i spodní odpor ZV,čili to muselo celý ujet do háje...

(upravil kofejn 23. 6. 2012 20:29)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Po výměně tranzistoru je všechno stejný a trandy byly OK. Našel jsem ještě šlusnutou diodu u relé. Zesík hraje (zatím jen pokusné repro, oscil nemám), ale nespíná relátko. V noci jsem ještě měnil operák u relé, ale vysledek je stejný. Servo jsem neměnil, snad dneska, ale ss napětí za cívkou není. Vykutám z bedný druhý konec, abych měl funční na porovnání.
Sakra, od průmky jsem elektroniku nedělal a teď skoro po dvaceti letech si musím oživovat úroveň (ne)znalostí.

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ta dioda u relé byla šlusnutá i po vypájení z desky? Kontroloval jsi ten BD budící relátko?

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ta dioda u relé s tím nenůže souviset,tím spíš,že celý ochrany jsou pověšený na PGND,to mi tedy hlava nebere,proč ti to nespíná...

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Tu diodu jsem možná odbachl sám. Nevím, jestli jsem relé dřív měřil nebo zkoušel externím napájením, od pondělka mi je blbě a mám horečku. Večer jsem se k tomu nedostal, musel jsem řešit pracovní věci, takže snad dneska, až děti usnou.
BD jsem vyměnil (sice výrobce GM, tady to snad nevadí), ale je to pořád to samé. Aspoň jsem ráno vykutal druhý kanál.

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Zaměř se na ss na výstupu zesu proti PGND a na napětí na operáku ochran.....

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ok dík za rady. Možná to stihnu už odpoledne.

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Už to funguje. Jsem pěknej kretén, protože jsem otočil BDčko. Nejen opilej, ale ani s horečkou nemůžu nic dělat. Ale vychazí mi z toho, že ta dioda musela být mrtvá, protože po výměně odporu dál relé nespínalo.
Zkusmo jsem bednu sešrouboval, konektory už jsou tak jak mají být, jen musím ještě napasovat nějak šikovně sofstarty, dodělat silovinu a vyvrtat díry pro tlačítko jack. Takže si ještě chvíli počkám...
https://lh5.googleusercontent.com/-WCmXxHadORA/T-c7BB2l_xI/AAAAAAAADHY/a-7pZNL59yc/s144/P6240003.JPG https://lh5.googleusercontent.com/-MEHkzxzRgvk/T-c7AzrKMoI/AAAAAAAADHU/Sr2hejTe1-w/s144/P6240004.JPG

Web

(upravil Jupi 24. 6. 2012 20:28)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Kofejn, dobre vidim, ze v tom dpa su 4 toroidy?!?

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

A taky čtyři moduly lol

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Uz vidim na druhej fotke. Sa mi nezdalo, ze je to taka vysoka skrinka.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Je to 5U z modushopu, ale místa na rozdávání není. S pilníkem jsem si pěkně zařádil.

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Rád by som poprosil odborníkov o radu. Ako kritická je hodnota kondenzátora C19? V rozpise od p.Dudka je predpísaný 82pF/100V (fólia). V sade od Aldaxu chýba. Dočítal som sa, že môže byť aj kvalitný keramický (dielektrikum NPO) ale taký sa mi práve nepodarilo nikde nájsť. Našiel som ho len v  GM (82p/500V, dielektrikum  P350- N1000). Akú najvhodnejšiu alternatívu by ste doporučili?

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Moc to prožíváš, ten se uplatní jen na stovkách kiloherrtz....

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ďakujem za reakciu  a informáciu. Musím sa priznať, že nie som expert na topológiu zosilovačov a tak funkciu uvedeného kondenzátora v zapojení neviem posúdiť.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Iguardo v pozici C19 je predpísaný 33 pF  wink

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Podle tohoto http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … mp;start=0

C19: z 33p na 68-82p.

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

JJ, tak jsem zjistil, že mám dva manualy a v jednom je 33 pF a v druhém 82 pF. Tak to máš Iguardo dobře. Právě teď 222ku předělávám na rychlé
trandy, tak místo 33 dám 82.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Tak už druhý den poslouchám nově osazenou 222ku. Čekal jsem změnu, ale že by až takový rozdíl to tedy ani náhodou. Rozsah, lokalizace,detaily..... no minimálně o třídu lepší zesilovač. Díky Opampovi za dobrou práci a nový zesilovač.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ještě tě čeká jedno poslechový kolečko ( to až tam bude SSE smile )... a pak ještě jedno, na nový verzi... smile...stále ještě nespím...

Příspěvky [201 až 220 z 687]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 35 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£