Re: Zosilovač 2x40W s TDA8560Q

Aha, ani druzí netuší..ach jo...přečtěte si tedy můj článek o autozesilovačích v AR...je to sice vykopávka, ale je tam vše....

Re: Zosilovač 2x40W s TDA8560Q

DJ_Rix: Mám dojem, že kazzatel naráží na úroveň výstupního signálu, amplitudu. Potažmo přebuditelnost.

Re: Zosilovač 2x40W s TDA8560Q

Ano,druzí netuší jestli ten výkřik byl k výstupnímu výkonu,či výstupnímu napětí z korekcí,či ke vstupní citlivosti,nebo k čemu.....ale seru na to,jako bych nic neřekl mistře.

Re: Zosilovač 2x40W s TDA8560Q

¨Všechno spolu souvisí, ale hlavně jsem myslel výkon...ale vše je tam popsáno a myslím dost polopatisticky vysvětleno...

Re: Zosilovač 2x40W s TDA8560Q

Teď jsem se ještě jednou podíval na datasheet TDA8560Q a vstupní citlivost jedné poloviny je kolem 1V. Což znamená, že si budeš muset opatřit korekční zesilovač, který zesiluje nejméně 2x, jinak to autorádiem na plný výkon nevybudíš.
A laskavě zapomeň na těch 2x40W - ty by platily, kdyby šváb dostával plné dovolené napájecí napětí, tj. 18V a výstupy byly zatíženy impedancemi 2 ohmy. Při provozu v autě, kde se při nastartovaném motoru vyskytuje max. 14V, z toho švába dostaneš i při 2 ohmech maximálně 15-17W.
Doporučuju postavit DPA235, to je dělo, které při mírně vybraných koncákách /stačí tam levné KD605/615/ odevzdá pohodlně do 2 ohmů nějakých 40W, mám to vyzkoušeno. Vstupní citlivost DPA235 je taková, že umožňuje předřadit Baxandallův zpětnovazební korektor s dvěma tranzistory a zesílením 1, například ten, který už jsem zmiňoval, korektor ze zesilovače TW077 Pionýr.
Na Zetawatt zapomeň, pro nesymetrické napájení by se tam musely udělat poměrně rozsáhlé úpravy.
K Compact Easy Stereo zesilovači samozřejmě existujou desky v několika variantách, ovšem při 14V ten zesilovač neodevzdá rovněž více, než 15-17W.
Korekční zesilovač ze zesilovače Unitra PW8010 rovněž není špatný, dvěma odpory se v něm dá nastavit i zesílení od 1 do cca 3.

Web

Re: Zosilovač 2x40W s TDA8560Q

KD615/605 se podle mě musí dávat zadarmo, jsou to trandy celkem na nic...

Web