Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 39 z 72)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

  Stránky: ««« 1 ... 37 38 39 40 41 ... 72 »»»

RSS

Příspěvky [761 až 780 z 1,421]

Re: Reprobedny pro megalomany

Jinak na ten centr dojde předpokládám řada někdy v srpnu, předběžně jsem s Romanem domluvený.

Re: Reprobedny pro megalomany

Mám strach, abych neměl centr dřív než RpM1. smile
Když to dobře dopadne, tak o víkendu lepím 2. bednu. Začátkem srpna mám dovolenou a do 18. bych už rád poslouchal.

Re: Reprobedny pro megalomany

Úplně upřímně, teď při pokusu o střízlivý odstup, si myslím, že co stavíte RpM-1 jste se rozhodli pro naprostou šílenost smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Bych se nebál, vytlumit dvojky, vyvrtat pár děr a spáchat výhybky Ti trvalo půl roku:-) já si zrovna teď užívám Beatles v podání Al si Meoly, nádhera

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

A ty moje jsou ještě o něco větší...
Ale už jsem viděl i větší bedny. smile

Re: Reprobedny pro megalomany

A o tom to je,proste si udelat radost smile

MaBat napsal:

Úplně upřímně, teď při pokusu o střízlivý odstup, si myslím, že co stavíte RpM-1 jste se rozhodli pro naprostou šílenost smile

Ze bych jeste poptal truhlare? lol

Jaky treba technicky zajimavy 10"?

Re: Reprobedny pro megalomany

Mám pár tipů, ale nechci to rozebírat. Navíc není jisté, že budou lepší, než 10NW64, což jsou dobrý repráky.

Re: Reprobedny pro megalomany

MaBat napsal:

N..., očekával bych, že klasicky bude vhodné ještě doladit nějaké nuance na výškách - podle ucha odpory před driverem........

Ono je to hodně individuální - já jsem u svých beden spokojenej s tím, co vyšlo napoprvé a byl u mě nedávno známý a tomu výšky chyběly. Ono už to člověkovi v 50 neposlouchá taky tak vysoko:-)

Web

(upravil MaBat 14. 8. 2013 10:57)

Re: Reprobedny pro megalomany

Pořád slýchám nářky na manželky, jak si stěžují, že je to moc velké a jestli by nestačily menší, atd.

Co tedy vzít to dobré z RpM a udělat ještě "regálovky"?

Znamená to v absolutních číslech slevit z citlivosti a dosažitelné hlasitosti, nicméně řada lidí se s tím zřejmě více než spokojí - mají malé místnosti, nebo zkrátka neposlouchají tak nahlas. Byla by to basreflexová stojanová bedna do 35-40 litrů, 10" basák (BC 10PS26 nebo Dayton PA255-8), 10"OSWG a zřejmě BC DE250. Charakter zvuku jinak velmi podobný, rozsahu dolů srovnatelný.

Mohlo by se to jemnovat RpM-WF, coby Reprobedny pro Malometrážníky - Wife Friendly smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Výbornej nápad.
Pak už jenom něco ještě většího (15"WG +2x15"?) a série bude kompletní. big_smile

(upravil rotr 14. 8. 2013 14:54)

Re: Reprobedny pro megalomany

Víceméně basstlovo centr - viz 719 - protazeny na hloubku 400mm. Mám ho v kanclu a na pohled hezká bedýnka. A pokud bude rozsah dolů jako u RpM2, tak velmi poslouchatelné, dávno mne přešly myšlenky na SW.

Jenom aby potom ty ženský nenašly něco, co bude mnohem horší poslouchat:-)

EDIT : akorát je otázka kam pak s BR, regaly budou asi blízko u stěny na zadní, snad jedine šterbinu dopředu dolů, nebo u zadní stěny směrem nahoru

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

Co mám udělat pokud mám o ty regálovky zájem?

Re: Reprobedny pro megalomany

už jsem to říkal romanovi když jsme se bavili o open12, že by mě ve finále taky možná stačil posledně diskutovaný 10"+10", tj. něco jako jejich centr.
takže říkám dobrý nápad, jen už do toho s váma asi nepůjdu, přecejenom těch beden budu mít i tak dost, ač teď nově řešit WF nepotřebuju big_smile

Re: Reprobedny pro megalomany

reta napsal:

Co mám udělat pokud mám o ty regálovky zájem?

Pro DE250 je třeba nakreslit novej zvukvod. Nevím, kdy se k tomu dostanu. V nouzi by ale asi šel použít i stávající profil. Znamená to vyrobit prototyp bedny a dovézt ho na změření.

Re: Reprobedny pro megalomany

MaBat : už jsi zkoušel ten centr?

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

Nezkoušel. Vůbec jsem se k tomu zatím nedostal.

Re: Reprobedny pro megalomany

Ber to jako zvědavost,. ne nutnost

Web

(upravil reta 19. 8. 2013 14:02)

Re: Reprobedny pro megalomany

MaBat napsal:

Znamená to vyrobit prototyp bedny a dovézt ho na změření.

Fajn vyrobím prototyp bedny. V tom problém nevidím. Jdu do toho.
Otázečka ale podle čeho?

(upravil MaBat 19. 8. 2013 14:19)

Re: Reprobedny pro megalomany

Souřadnice profilu zvukovodu, použitého v RpM, jsou tady:
http://www.loudspeakersoft.com/rpm/WG-10F20.txt (X, Y, Z = osová vzdálenost od hrdla, poloměr, 0) [mm]

Pozor, je to včetně 4mm montážní mezidesky, což je asi nejlepší způsob - pohledej zpět v tomto vlákně, jak WG vypadají a jak byla řešena montáž driveru. Zbytek ozvučnice je na Tvé fantazii, zkus něco nakreslit a nadhodit sem, tím způsobem něco jistě vykrystalizuje.

Pro jednoduchost počítejme tedy s B&C 10PS26 a DE250, dají se koupit za dobré ceny u Prodance.

- Ale s tím WG ještě počkej, upravím to na DE250. Sice to bude nejspíš už jen minimální odchylka, ale když už se to dělá...

(upravil rotr 19. 8. 2013 14:29)

Re: Reprobedny pro megalomany

reta: pokud je místo za bednou a BR muže jít dozadu, tak o moc menší než 570x300 čelo neuděláš. Se štěrbinou vepředu přidej tak 5cm. A nepřeháněj to zase s příčkama - jedna mezi basák a WG musí stačit.

Web

Příspěvky [761 až 780 z 1,421]

  Stránky: ««« 1 ... 37 38 39 40 41 ... 72 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£