Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 34 z 72)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

  Stránky: ««« 1 ... 32 33 34 35 36 ... 72 »»»

RSS

Příspěvky [661 až 680 z 1,421]

Re: Reprobedny pro megalomany

MaBat: BR jsem udělal tak, jak jsi mi radil, že to bude nejlepší. wink
Co tě na něm děsí?

(upravil MaBat 19. 10. 2012 15:07)

Re: Reprobedny pro megalomany

No a je z toho pěkná poštovní schránka smile
- Nebudem předbíhat, uvidíme, co z toho vyleze...

BTW, poptal jsem (pro sebe) u MadMoxse 15" WG - na těch fotkách si to můžete snadno představit. Místo páru desetipalců jeden velkej zvukovod. Zatím čekám, jestli se mu tak, jak jsem si to nakreslil, vůbec vejde pod mašinu.

(upravil jmd 28. 10. 2012 18:38)

Re: Reprobedny pro megalomany

prepacte ze sem vlaziem s otazkou pre usetrenie mojho casu...
prosim vas riesili ste alebo zaoberali ste sa niekde v tomto vlakne problematikou casoveho oneskorenia signalu zo zapusteneho vysokotonoveho driveru s hornou voci susednemu pasmu?

Dakujem, pekny projekt, fandim vam...

(upravil MaBat 28. 10. 2012 19:08)

Re: Reprobedny pro megalomany

Pokud to není příliš velký rozdíl (což je zdejší případ), tak se to při použití dostatečně strmých filtrů srovná v podstatě samo, bez potřeby dalších "udělátorů". Pokud by to byl rozdíl větší, bude prostě potřeba to dorovnat odpovídajícím zpožděním, pasivně pak s využitím fázovacích článků, které signál zpozdí aspoň v nějakém (pokud možno dostatečně širokém) pásmu. Asi se dají i pasivně udělat i širokopásmové zpoždovací články, ale tím jsem se nikdy nezabýval, nepotřeboval jsem to.

Osobně to u svých beden (12"+12"OSWG) řeším digitálně přes DSP kombinací zpoždění a běžných IIR filtrů. V případě beden RpM to šlo docela dobře jen čistě pasivně na úrovni propustí filtrů. Schéma výhybek je o pár stránek zpět.

Re: Reprobedny pro megalomany

dakujem, rozumiem uz aj pozeram do schemy...

Re: Reprobedny pro megalomany

Klucka, asi to je OT, ale náhodou Fréza zaoblovací R31,45 nebo R28,3 - máte někdo na půjčení? Nebo bych přivezl bednu do Prahy. Prosím HELP.

(upravil MaBat 27. 11. 2012 22:56)

Re: Reprobedny pro megalomany

Basstl: ještě jsem se k tomu pořádně nedostal, mám teď spoustu jiných povinností, ale co jsem dneska zkoušel měřit, vypadá to velmi slibně. Ani problémy s basreflexem se nekonají (délka bude ta minimální - ještě upřesním).


BTW, 15TBX100 je fakt skoro škoda do třípásma. Dvoupásmo by tyhle zvládly opravdu s prstem v nose... Navíc stojí pořád docela rozumný peníze, na to, co umí. Máš tam pěknej basák smile
Střeďák nakonec taky.

Re: Reprobedny pro megalomany

RPM-3?

Web

(upravil MaBat 27. 11. 2012 23:30)

Re: Reprobedny pro megalomany

To ne, je to prostě jen Basstlova varianta.

Nebo jestli jsi myslel to dvoupásmo, tak to už nebude žádné RpM...

Re: Reprobedny pro megalomany

Já myslel 2p 2*15

Web

(upravil MaBat 27. 11. 2012 23:46)

Re: Reprobedny pro megalomany

Jj, to si chci teď postavit pro sebe. Ale bude to relativně maloobjemové dvoupásmo v aktivu, takže nic, co by bylo vhodné pro projekty tohoto typu. Na tohle už musí být člověk opravdu "divnej", když si to dá domu. A zároveň už musí přesně vědět, čeho tím chce dosáhnout.

Kdyby nicméně měl někdo zájem o 15"OSWG, tím samozřejmě líp. Už jsem každopádně smířený s tím, že to budou jen dva kusy, pokud se to vůbec Mírovi ještě povede vyrobit.


BTW, když jsme teď začali řešit zařízení obýváku v baráku, zjistili jsme, že se tam velký bedny, jak jsem původně aspoň dočasně zamýšlel, nakonec moc dobře nevejdou. Tak povídám "tak já tam dám jen nějaký malý" a žena na to "no počkej, ale ať hrajou tak dobře, jako tyhle" smile ... je to těžký a rychle se zvyká. A malý prostě tak dobře nehrajou...

Re: Reprobedny pro megalomany

MaBat napsal:

Basstl: ještě jsem se k tomu pořádně nedostal, mám teď spoustu jiných povinností, ale co jsem dneska zkoušel měřit, vypadá to velmi slibně. Ani problémy s basreflexem se nekonají (délka bude ta minimální - ještě upřesním).


BTW, 15TBX100 je fakt skoro škoda do třípásma. Dvoupásmo by tyhle zvládly opravdu s prstem v nose... Navíc stojí pořád docela rozumný peníze, na to, co umí. Máš tam pěknej basák smile
Střeďák nakonec taky.

Tak to jsou výborný zprávy. smile
Sakra, já se těším. Jsem rád, že budu mít tak trochu "jinou" verzi. smile

Re: Reprobedny pro megalomany

MaBat napsal:

....... a žena na to "no počkej, ale ať hrajou tak dobře, jako tyhle" smile ...

Kde se dá stánout update z verze "manželka standard" na tenhle vyšší model ? smile

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

Ta moje je inženýrka informatiky, tak třeba to spolu souvisí smile

(upravil mechanik 28. 11. 2012 22:46)

Re: Reprobedny pro megalomany

Seas Freak napsal:

Já nechápu, proč u všech lednic se po studiích válí 200W koncáky v Áčku, na každé straně jeden? To jsou ty bedny pánů Bowesů a spol. tak žravé? Asi mám zase nějakou mezeru v teorii. Podle mě jim to HáKáčko nemůže dát potřebnou dynamiku a navíc bez případného zkreslení. Prosím o světlo pro mou šedou kůru mozkovou. Děkuji.

to už sa tu riešilo  https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 40#p254840  a 200W v čístej triede A určite nikto neponúka... okrem toho som si skúšal porovnať 100W a 300W koncák už na BC 10PS26 8R paralelne takže citlivostou na tom boli velmi dobre a rozdiely bolo tiež dobre počuť

(upravil reta 28. 11. 2012 23:18)

Re: Reprobedny pro megalomany

rotr napsal:
MaBat napsal:

....... a žena na to "no počkej, ale ať hrajou tak dobře, jako tyhle" smile ...

Kde se dá stánout update z verze "manželka standard" na tenhle vyšší model ? smile

Pánové toto vlákno čtu skoro celé.
Update manželky neexistuje jen soustavná výchova a ani to moc nepomáhá. cool Teda tím myslím, co se beden týče.

Re: Reprobedny pro megalomany

Stačí pořídit dostatečně kvalitní reprobedny a chytne to IMHO samo každého, kdo má k muzice aspoň trochu pozitivní vztah. Že pak nehrajou bedny, ale jako živě orchestr za nimi, pozná každý... Je to druh kouzla a následné závislosti wink

Re: Reprobedny pro megalomany

Podobně. Nevypadá to celé asi úplně tak jak by chtěla, ale sama si ráda něco poslechne a nahlas. Sama slyší, že to je dobrý, že nás to baví.

Re: Reprobedny pro megalomany

Víc "hifi" reproduktory do rpm-2: http://www.toutlehautparleur.com/audax/ … -1612.html

Bedna by ale potřebovala aspoň nějakých 120 litrů. Zajímalo by mě, jestli by to taky víc hifi hrálo smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Hezký, levný. Až zjistím, že jsem udělal chybu a nešel do RPM-1, tak je řeba vyzkoušíme smile

Web

Příspěvky [661 až 680 z 1,421]

  Stránky: ««« 1 ... 32 33 34 35 36 ... 72 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£