Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 31 z 72)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

  Stránky: ««« 1 ... 29 30 31 32 33 ... 72 »»»

RSS

Příspěvky [601 až 620 z 1,421]

(upravil MaBat 12. 9. 2012 19:53)

Re: Reprobedny pro megalomany

Tyhle rotačně symetrické WG mají v ose díru, resp. osová chára je obětována všemu ostatnímu. Takže ten, kdo bude sedět přesně naproti, bude mít teoreticky nejhorší zvuk.

Jedině, že by to bylo dostatečně nízko, pak by se ale nejspíš musela upravit výhybka, aby šel hlavní lalok vyzařovacího diagramu trochu nahoru (musel bych se podívat, jak to vychází). Takže odpověď je ano, ale nevím, jestli se někomu bude chtít s tím dělat smile Výhybka by se navíc musela upravit tak jako tak, není to dělané na provoz u zdi.

Pokud už nebudeš mít "nekompromisně" řešený kino se vším všudy (především tedy akustikou, průzvučným plátnem před bednami, apod.), volil bych spíš ten širokej centr pod TV. Jeho eliptický WG by snad měl eliminovat problémy s osovou chárou. Bude mít sice širší vyzařovací diagram, ale zas je dál od zdí. Na strop se dá dát aspoň difuzor.

Ale nevím, kina nedělám, klidně si nech poradit od někoho, kdo s tím má zkušenosti...

Re: Reprobedny pro megalomany

Ctirade, s obrazovkou uprostřed je otázka jestli má vůbec cenu centr dělat. Viděl jsem řešení s reproduktory pod a nad obrazovkou, symetrické line array. Není to ideál, ale to víš.

Re: Reprobedny pro megalomany

to Mabat: vzhledem k tomu, že já využiju DK tak na 5%, tak se vůbec nic nestane, když se do toho nikomu smile nebude chtít. Požadavek vznesl zbytek rodiny, kterému ani o kvalitu tak moc nejde. Mmch uplně klasický 2p s oválným WG by nebylo řešení?

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

Bylo.

Re: Reprobedny pro megalomany

Basstl : jak moc nekompromisní jsou Tvoje požadavky na centr, tohle by Ti nestačilo ?

Web

(upravil MaBat 13. 9. 2012 9:49)

Re: Reprobedny pro megalomany

To není ta správná otázka, 2p s velkým eliptickým WG splní účel velmi dobře, pravděpodobně ještě lépe, než to probírané třípásmo. Jde o to, že je to spojené s výrobou úplně nového velkého WG, čemuž jsem se chtěl vyhnout - u toho třípásma by se ta malá mělká elipsa víceméně svezla s čelní deskou (+montážní mezideska).

Ale nápad to není špatný, aspoň bychom rozřířili sortiment WG, i když o šišatou 10" asi moc velký zájem nebude - bedna vyjde zbytečně široká, což u centru nevadí, ale do LR sloupů to dá asi málokdo. A šišaté to bude muset být docela dost (vertikální roměr by zůstal zhruba stejný, jako teď, možná by stačil o málo menší).

- Možná by se daly použít ty nové 12", ale dosud je nikdo nezměřil, takže nevíme, do jaké míry se povedla eliminace toho osového zvlnění, dost možná to pro potřeby centru nebude ještě úplně ono.

Re: Reprobedny pro megalomany

Pokud jde o mě, tak bych to ještě musel probrat s manželkou.
Má to své pro a proti. Kvalita bude pravděpodobně lepší, než u ležatýho 3pásma.
Cena za měniče bude nižší, ale na druhý straně se bude muset dělat velký WG.
Největší "proti" je výška bedny, kdyby se to vešlo do nějakých 50cm, tak by to asi nebyl problém.

Re: Reprobedny pro megalomany

Tak 55cm je reálná výška.

Re: Reprobedny pro megalomany

Půlka RPM2 ma 57cm, na +/- 50 bysme se dostali. Blbý je ta šířka, myslel jsem, že když 12" ovál má průměr 35 cm, tak že půjde využít stavající 10"  s +/- 30 cm

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

12" je ovál víceméně kosmeticky, na zkoušku co to udělá (jak říkám, zatím nevím).
Tohle bych viděl zhruba takhle:

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_centr_2p0.png

Výška okolo 52cm, šířka 35+. To u centru snad ničemu nevadí.

Re: Reprobedny pro megalomany

šířka mi nevadí vůbec. Spíš naopak.
Čím širší, tím víc to vypadá jako centr. smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Bednu můžeš nechat klidně metrovou smile

Re: Reprobedny pro megalomany

To bych musel pořídit ještě 2metrový plátno, protože plazma by se mezi těma megabednama jaksi ztratila. big_smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Za mě dobrý a design čtverec 52X52. Pokud si nevezme ten Tvůj známý ty 1745, tak do nich jdeme ?(jestli je tedy Marcel ještě má)

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

To už jsem si taky říkal, ale asi od nich necouvne.
Čtverec 52 x 52 se mi líbí. Dát na to průzvučnou tkaninu, tak už slyším ty otázky návštěv - "proč máš sub pod televizí?" big_smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Náhodou 3 krychle pod TV - centr, sub a stojan na aparaturu.......

Web

(upravil MaBat 13. 9. 2012 11:07)

Re: Reprobedny pro megalomany

Hloubka 2p centru se i tady vejde do 20cm.

Ozvučnice uzavřená, akorát neznám možnosti dnešních receiverů, jestli jde třeba přesunout, resp. rozdělit subbasové pásmo z centru do LR, apod. Ani vlastně nevím, jestli je centrální kanál nějakou horní propustí omezen. Pokud ne a nechalo by se to hrát jen tak, mohl by s tím být asi problém. Ale s tím nemám absolutně žádný zkušenosti. Přinejhorším by z toho musel být basrefex okolo těch 40 litrů, aby to šlo zhruba stejně hluboko, jako LR. Anebo trochu doekvalizovat. Nj., od toho všeho jsou právě subwoofery, aby se tohle nemuselo řešit, resp. dalo řešit jinak, elegantněji a efektivněji.

(upravil rotr 13. 9. 2012 11:30)

Re: Reprobedny pro megalomany

Nepotřebuji méně. Další návrhy od paní Basstlové smile
55x50x20 dá okolo 40 litrů stejně, BR může jít  dolů

Web

(upravil MaBat 13. 9. 2012 11:35)

Re: Reprobedny pro megalomany

Teď si říkám, že takový oválný 10" WG by se dal s klidem použít i do RpM-1. Pokud se tedy ještě někdy najde takový šílenec, který by to chtěl stavět (BTW zatím stojí jen jeden pár)... Kdyby se ještě podařilo vyfrézovat odpovídající pěnové výplně, nebylo by co řešit, místa je na té bedně víc než dost.

rotr: Muselo by to být ještě o trochu větší.

Re: Reprobedny pro megalomany

Napadlo mě, jak to udělat, aby se to líbilo i paní Basstlové. smile
Vyměnit stávající dřevěný tv stolek za něco jako hifirack s místem na centr uprostřed. Po obou stranách regál na komponenty.,
Centr by tím pádem mohl být i o něco vyšší, klidně i 70cm. Rozměry racku cca 150x 80. Hloubka u centru může být až 45cm. To by totiž byla hloubka racku.

Příspěvky [601 až 620 z 1,421]

  Stránky: ««« 1 ... 29 30 31 32 33 ... 72 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£