Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 14 z 72)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 ... 72 »»»

RSS

Příspěvky [261 až 280 z 1,421]

Re: Reprobedny pro megalomany

Tak já do toho trochu vstoupím Ta zaoblená čelní deska by se dala taky na 3D mašině udělat, jen je to "trochu" dražší. Je tam hodně odebírání materiálu tak 2hod a potom finishing na čisto by trval tak 3hod strojního času a to by bylo tak střelím - okolo 4-5tis/ks + materiál. Zapuštěné díry pro repro je už jen chvilka. Klidně se můžete vyjádřit jestli je to drahý, kritice se nebráním.

(upravil BOBO 1. 11. 2011 21:45)

Re: Reprobedny pro megalomany

MaBat: Ano, jde mi jen o zaoblení. Ve tvém návrhu jsou zaobleny jen šikminy, na fotce jsou zaoblení až dolú a také menší nahoře. Ale nijak zásadně se to neliší od tvého návrhu.
Také to může sloužit jako odstrašující příklad jak to bude vypadat bez rámečků okolo reproduktorů smile
S dopravou k tobě by problém byl, je to kus světa.

(upravil MaBat 1. 11. 2011 22:13)

Re: Reprobedny pro megalomany

Já samozřejmě počítám se zaoblením všeho, co půjde, tj. až dolů i nahoře. Jen jsem nedělal žádné 3D modely, na kterých by to bylo vidět - neumím s tím natolik, aby mi to zabralo jen chvíli.

Ono, pokud by se vzala 40mm deska, zas tolik prostoru k zaoblování tam není. K větším obloukům by se musela ta deska slepit aspoň ze dvou, atp., což je asi dost komplikace. Osobně bych se spokojil s poloměrem, tj. tloušťkou 40mm. Nahoře to může být trochu do elipsy, tam je na to spousta volného místa.

PS. BOBO, udělejme to takhle - pokud mi zbude chvíle, stluču něco z dřevotřísky a to malé dvoupásmo ti v tom pak tedy změřím, vše ostatní tu budu mít - stačí, když napíšeš, jak přesně to má být velké. Podle toho už se dá výhybka nastřelit. Nemusel bys to vozit. Suby už by sis musel napojit sám, což pak není nic jiného, než mít k dispozici ovládání hlasitosti, fáze/zpoždění pro každý kanál (a případně celkovou ekvalizaci) a štelovat, měřit a štelovat, pro každý další přidaný sub.

Re: Reprobedny pro megalomany

TO:Zdenek1, nějak jsem nepochopil, jak chceš udělat ten ohyb té bočnice, ten rádius mi nějako nesedí dle návrhu #239.

Re: Reprobedny pro megalomany

No rozhodně jsou ty Jaroušovo bedny krásnej kus dřeva. Zase pokud by to někdo stavěl, dá 5000 za desku, nožičky a ušetří na zbytku. Tady mi ani moc nevadí, že nemají rámeček smile

Web

(upravil MaBat 2. 11. 2011 11:25)

Re: Reprobedny pro megalomany

Jestli ušetří nevím, jen ten pásek stojí 2/3 ceny "naší" velké bedny.

Dělal jsem před časem s podobnou středovýškovou sekcí (stejný pásek a asi trochu jiný Audax, už si nepamatuju), a otevřeně říkám, na velký zvukovod, v našem podání od cca 1.2kHz, to IMO nemá. Dynamikou a celkovou "otevřeností" si to prostě neškrtá. Rozhodně bych neměnil, nemám rád už jen to, když se zvuk rozype při pohybu o pár desítek cm. U svých beden mohu chodit po místnosti, aniž by se charakter výrazněji měnil, a začalo mi to docela vyhovovat. U 10" zvukovodu to bude podobné, tady sjednocení směrovosti ještě trochu pomůže ta široká ozvučnice. Nevím, jestli si ve zvuku těch pásků někdo může najít něco, kvůli čemu zůstane hluchý ke všem těm neduhům...asi jo.

Re: Reprobedny pro megalomany

Já jsem vztáhnul cenu jenom na samotnou bednu - viz kalkulace od MAD_BOXs, osazení jsem vůbec neřešil.

Web

(upravil MaBat 2. 11. 2011 11:07)

Re: Reprobedny pro megalomany

A kolik myslíš, že bys dal za obrábění takový desky, jako má Jarouš? smile

Ani nechci vědět, kolik ho ta "deska" celkově stála.

Re: Reprobedny pro megalomany

Zdravím

S ozvučnicí počítám jako s odlitkem, takže jakýkoliv tvar není zas tak problém .Tady mi vychází spotřeba odlévací hmoty cca 1 bedna do 40 litrů.
Celková hmotnost bedny nebude daleko od 70Kg kus.

Formu budu dělat konstrukučně ,tak jak jsem je dělal na letadla a lodě (modelařina).Jinak kdo má doma třeba dřez z granitu bude vědět o jaký mat. se jedná.
http://www.drezycb.cz/granitove-a-kompozitni-drezy/

(upravil MaBat 2. 11. 2011 11:26)

Re: Reprobedny pro megalomany

Pane jo, to bude projekt sám pro sebe. Už se nedivím tomu laborování s ozvučnicí.
Takový úsilí by bylo každopádně škoda vymarnit na "suboptimální" tvar a rozmístění měničů.

Snažil bych se nějak pro tebe estetisky přijatelně adaptovat tu mou šablonu tak, jak je. Třeba ještě na něco přijdeš.

Re: Reprobedny pro megalomany

Dělám na tom
Návrhů co jsem si nakreslil je už asi dvacet, snad dnes dodělám do finále další návrh.
Jinak je velký rozdíl při použití průzvučné tkaniny nebo " molitanu" pro středobas a bas reproduktor?
Jak je kritická hodnota vzdálenosti zvukovodu od střeďáku?

(upravil MaBat 2. 11. 2011 11:59)

Re: Reprobedny pro megalomany

Jinak je velký rozdíl při použití průzvučné tkaniny nebo " molitanu" pro středobas a bas reproduktor?

Záleží, kolik by bylo toho "molitanu" (neplést s tím, co možná bude ve zvukovodu, tj. s pěnou s otevřenou buněčnou strukturou - má to akusticky úplně jiné vlastnosti, ta otevřená má jen malý útlum, mírně rostoucí s frekvencí - opravdový molitan by tam moc dobrý nebyl). V řádově centimetrových tloušťkách je to myslím úplně jedno.

Jak je kritická hodnota vzdálenosti zvukovodu od střeďáku?

Tu je důležité dodržet, resp. je opravdu třeba snažit se dát to co nejblíž k sobě. U té šablony jsem to dal možná ještě zbytečně daleko od sebe, jelikož jsem vám to nechtěl komplikovat. Těch cca 28cm, nebo kolik tam je, se snažte dodržet. Kdybych to dělal já, budu to lepit a ještě si ze zvukovodu centimetr dva odfrézuju na střeďák.

Re: Reprobedny pro megalomany

U toho molitanu počítám s  10mm něco takového http://eshop.prodance.cz/molitan-pred-r … m/d-93001/
nebo mi doporučíte něco vhodnějšího?

(upravil MaBat 2. 11. 2011 12:19)

Re: Reprobedny pro megalomany

To je úplně v pohodě, měl jsem to také.
U mě ale nakonec z úmyslu udělat si rámeček, kde by to bylo "napnuté", sešlo, protože se mi to pak před reprákem moc nelíbilo.

Jak tedy budeš dělat čelní desku? Ptám se, protože by mě zajímalo, jak tam budeš dávat zvukovody. Když už odlévat z formy, nebylo by pro tebe lepší odlít si i čela už včetně zvukovodů? Základ tvaru na formu mít k dispozici budeš - tedy dokonce dva.

Re: Reprobedny pro megalomany

Zaformování zvukovodu by byla docela složitá forma dělená z několika kusů a to už se mi asi nebude chtít, když už jsou hotové. Podumám o tom jakmile budu zvukovod držet v ruce.
Nově počítám s montáží repro zevniř uzvučnice.S krátkým "zvukovodem" přes tu 40mm stěnu.

(upravil MaBat 2. 11. 2011 17:51)

Re: Reprobedny pro megalomany

Začnu to rozesílat, jakmile budu mít volno. Kdo mi ještě nedal adresu, nebo chce něco jinak, napište.

ZDENEK1: basák by šel dát teoreticky i z boku, to by taky až tak nevadilo.

(upravil ZDENEK1 3. 11. 2011 9:58)

Re: Reprobedny pro megalomany

Tak jsem udělal další návrh.
První z leva jsou přesně zachovány doporučen rozměry u druheho jsem posunul střeďák  s hornou o 100mm nahoru( potreboval jsem dohnat objem)
Před střed reproduktor a basák bych dal ten "molitan" .

http://s19.postimg.cc/43fxuivlb/2280_repro_10.jpg

Re: Reprobedny pro megalomany

zdenek: máš zajímavej plán s tím vylitím. to mě dost zajímá. na kolik tak vyjde ten materiál?

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

Hodně záleží na plnivu , počítám tak 2500 - 3000 tisíce jeden kus bez pomocného materiálu .

Re: Reprobedny pro megalomany

Zdeňku, dělat si před reproduktorem 40mm kavernu je velmi nemoudré. Říkáš si o pěknou stojatou vlnu okolo 500Hz

U navrhované 10NW64 počítejte s propadem díky mechanické rezonanci na 250Hz. 10NW je konstrukčně podstatně odlišná od 10PS26.

Příspěvky [261 až 280 z 1,421]

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 ... 72 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£