Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 72)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 72 »»»

RSS

Příspěvky [181 až 200 z 1,421]

(upravil MaBat 18. 10. 2011 22:50)

Re: Reprobedny pro megalomany

Pošlu. Právě, že si dokážu představit, kolik je s tím práce a jaké. Já to dělal horkým drátem (odporovou pilu jsem si kvůli tomu "sestrojil") a ty výpary nic moc. Do kulata jsem to pak stříhal nůžkama jako živej plot. Proto se do toho už vyloženě nehrnu. Ale netrvalo to zas tak dlouho... Geddes to nakonec na drátový "pile" dělá doma doteď.

(upravil MAD_BOXs 19. 10. 2011 7:06)

Re: Reprobedny pro megalomany

Existuje na to spec. technologie. Tímto způsobem se dělají například houbičky na mytí na nádobí.

http://s4.postimg.cc/4sdtdq661/4789_molitan_kolin_nad_rynem.jpg

(upravil MaBat 19. 10. 2011 7:07)

Re: Reprobedny pro megalomany

Tohle je poměrně řídké a pružné, nedělám si moc iluze, že to půjde. Nicméně kousek ti pošlu, pro zajímavost.

Ale tak pokud to zvládne houbu na nádobí, mohlo by i tohle...

Re: Reprobedny pro megalomany

Myslíš, že by vadilo napíchnutí na trny (jehly)? Asi to nebude vidět, ty vpichy.

Re: Reprobedny pro megalomany

To by zcela určitě nevadilo.

Re: Reprobedny pro megalomany

Tak to nechte nacucnout vodou, nechte zmrznout a frézujte si dle libosti smile

Web

(upravil MaBat 19. 10. 2011 13:22)

Re: Reprobedny pro megalomany

Koukal jsem na to a materiál na jednu výplň by stál kolem stovky, což nakonec není moc. Oproti 12" je to menší.
Nevím, na kolik by přišlo frézování, hádám několikanásobně víc.

Re: Reprobedny pro megalomany

MaBat: Tak trochu jsem počítal s tím, že mi ten jeden kousek prodáš do centru. Neva, stejně se bude přiobjednávat.
Mirulu: Nešlo. Je to moc řídký.
Antonio: Vtip je v něčem jiném. Módy vyšších řádů mají svojí spodní mezní frekvenci, která je na 90° OSWG řekněme 6kHz pro 1.vyšší a 11kHz pro 2.vyšší atd. Jejich vlastností je dále to, že se nešíří zvukovodem v ose a musí tedy urazit "delší" cestu než základní mód. Pěna tedy má větší účinek než na základní. Měřit se přímo nedají, dá se jen udělat rozklad prostorového měření (modální analýzu jednotlivých radiačních módů) na jednotlivé módy. Bohužel to je mimo možnosti kohokoliv z nás. Povaha takového zkreslení je lineární a slyšitelnost je závislá na hlasitosti a zpoždění. Nikdy nebyl proveden DBT s/bez pěny, ale vše naznačuje tomu, že vliv musí být pozitivní.
S reálným driverem je pěna ještě účinnější, protože už vstupní podmínka planární vlny na vstupu zvukovodu není dodržena - jistě ne v celém užitečném pásmu.

(upravil MaBat 19. 10. 2011 21:09)

Re: Reprobedny pro megalomany

MethMan: Však to tu pro tebe pořád mám, stačí si říct.

Nikdy nebyl proveden DBT s/bez pěny, ale vše naznačuje tomu, že vliv musí být pozitivní.

Klidně ho můžem udělat smile S digitální aktivní výhybkou je to to nejmenší.

Jinak Geddes vyvěsil na svůj web skoro celou knížku Audio Transducers. Kdysi jsem za ni dal přes litr...
Zvukovody jsou kapitola 6.


MAD_BOXs:
Nevím, jestli to k něčemu bude, ale možná si ušetřím práci s balením - takhle to vypadá zblízka, je to otevřená buněčná struktura, v podstatě síť vláken (hustota nominálně 30 PPI, tj. 30 buněk na palec):

http://s4.postimg.cc/575itr9rt/148_bulpren_zoom.jpg

Re: Reprobedny pro megalomany

Ale jo,pošli kousek, zkusíme to

Re: Reprobedny pro megalomany

Máte velice velice zajímavej projekt smile - a jestli můžu přispět ohledně pěn a jejich tvarování - vyzkoušel bych se dotázat přímo u firmy
Filtren -  http://www.eurofoam-tp.cz/filtren.php

(upravil MaBat 19. 10. 2011 22:13)

Re: Reprobedny pro megalomany

To by taky možná stálo za pokus, na webu jakési 3D tvarování ukazují. Já jsem přirozeně u svých dvou kusů tehdy o něčem takovém vůbec neuvažoval. Ani už nevím, proč jsem vybral Bulpren, asi protože je černý.

(upravil skypi 19. 10. 2011 22:23)

Re: Reprobedny pro megalomany

Bulpren je pěna s otevřenou strukturou - takže by měla vyhovět - a je černá smile 
Matroš by to měl být kvalitní, používám několik let pěnu Filtren na filtraci vody při silném organickém zatížení a je v pohodě -  narozdíl od  no-name materiálu (nejspíš polského)  , který se do 2 měsíců začne rozpadat.

(upravil MAD_BOXs 19. 10. 2011 22:32)

Re: Reprobedny pro megalomany

Tak, 3D tam nemají. To je klasické vybavení firmy,která se zabývá zpracováním pěn. V tomto oboru jsem se do loňského roku pohyboval 8 roků. Takže vím o čem je řeč. Dělal jsem tady www.robex-dk.cz. V galerii strojů je 80% mnou navržených strojů.

Re: Reprobedny pro megalomany

Čili jsme s tím u tebe na dobrý adrese. Myslím si to už dlouho smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Ta fotka co jsem sem hodil je z mezinárodní výstavy v Kolíně nad Rýnem. A takových hraček tam bylo až, až..

Re: Reprobedny pro megalomany

Info:

Dnes se rozjela výroba zvukovodů. Pro jistotu - s ozvučnicemi ještě chvíli počkejte, všechno potřebné začnu sepisovat do ucelené kuchařky, ve které najdete vše podstatné pro stavbu, a postupně tam budu připisovat vše, jak půjde vývoj.

Zvukovody budou složeny z MDF desek různých tlouštěk, a sice 2x28 + 2x22mm (od hrdla k vyústění).

(upravil MaBat 21. 10. 2011 19:18)

Re: Reprobedny pro megalomany

2,5 pásmo

Čistě teoreticky by se jako odnož dalo realizovat i 2,5 pásmo s 2x10".
Pokud někoho odradila velikost bedny s 15", i tohle by šlo udělat. Objem by vycházel zhruba na 80 litrů, což je ozvučnice např. 30 x 116 x 38cm. Jakmile už jsou jednou hotové zvukovody, je možné s tím dělat leccos. Citlivost by byla opět >90dB/2.83V/m, -6dB na 35-40Hz (což pořád není špatný). Na basech by to bylo o něco slabší, ale kvalita středů by zůstala zachovaná, a je to právě pásmo středů, kde tyhle bedny excelujou.

http://s4.postimg.cc/aziymr6t5/148_2_5wg1015.jpg

Pokud by to někoho zaujalo, musel by dát urychleně vědět, jelikož se právě objednávají vejškáče.

(upravil MAD_BOXs 22. 10. 2011 12:21)

Re: Reprobedny pro megalomany

Tak už to jede

http://s4.postimg.cc/hl1xdnhrt/4789_img_20111022_121015.jpg

čekám na MARLON 4mm a závrtné matice. Pak se mohu pustit do obrábění. Ale jako celek to asi nepůjde poslat poštou, asi bude os. předání.

(upravil MaBat 22. 10. 2011 12:25)

Re: Reprobedny pro megalomany

Dík za fotku.

Uděláme si pak se ženou výlet na safari, bude na to ideální počasí smile

Příspěvky [181 až 200 z 1,421]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 72 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£