Re: DPA 222

Naprostý souhlas, Leoši... smile  Měď je bestie, ať si to každý zkusí... smile Jinak stojí ve Feroně cca 200 Kč/kg, pozlacení vyjde asi na tři kila - čtyři hranolky ( immersní zlacení - jako plošňáky ). Nejste-li úplný " prožívkové ", doporučuju jako Leoš spíše ten hliník...

Re: DPA 222

S tou mědí to není zas takový horor pokud je dispozici trochu nářadí.. Třeba stojanová vrtačka není špatnej nápad. Menší závity se dají (stejně jako do hliníku) řezat pomocí akumulátorového šroubováku - jenom to chce trochu citu. A hlavně mazat..

Re: DPA 222

Jasně, dobře mazat a ostrej závitník ( koupit nový... smile ), pak to jde...

Re: DPA 222

Tak řezat závity akuvrtačkou bych fakt nedoporučoval, zvláště u hliníku. Ona se tam velmi snadno utemuje špona a než to s vrtačkou v ruce poznáš, závitník stačí prasknout. Mě prasknul M4 závitník v hotovém závitu při jeho vyšroubování ven.

Re: DPA 222

Kdo nemaže ten nejede .. to nám na praxi kdysik tloukli do hlavy pořád...

Re: DPA 222

Zkuste si sehnat závitník se šroubovicovou odvodní drážkou - s ním se dělá jedna báseň, to se s klasikou vůbec nedá srovnat...

Re: DPA 222

Ale prd velebnosti. Ten má velice tenké jádro díky svému tvaru a je tím víc náchylný k prasknutí. To není závitník pro někoho, kdo závity pravidelně nedělá. Pořiďte si závitník jednorázový s třema odvodníma drážkama a označením HSS. Kdo si koupí M4 za 25kč si koleduje o průšvih. Dobré je také vědět průměr otvoru pro daný závit.

Re: DPA 222

delaji se jeste dneska zavity na trikrat, nebo to dneska je na prvni pokus? mam totiz jen nejaky predpotopni zavitniky a s tema se jede na trikrat- vzdycky se vezme o trochu vetsi...

Re: DPA 222

Když to někdo neumí, praskne mu každej, velebnosti.. smile ...vědět průměr otvoru je základ, nemyslíš ? smile BTW, když si vzpomenu, kolik jsem udělal ručně závitů, jdou na mě mdloby ( nejvíc právě do hliníku... smile )

Re: DPA 222

Jo, dělaj se na třikrát, respektive se to dá pořád koupit. Já teda vždycky závity dělal vrtačkou na 220, zlomil se mi akorát jeden, ale to bylo tím, že jsem vrtačku nechtíc naklonil, ano mazat mazat a mazat.

Re: DPA 222

Já robil závity do železa fakt sranda...

(upravil sinclair 26. 4. 2007 6:57)

Re: DPA 222

Do neželezných kovů používám závitníky zásadně "natřikrát", jednorázové jen do silnějšího Fe plechu, kde to udrží a kde závitník může "skrz".
Jednorázovým závitníkem zásadně nelezu do tzv. slepé díry, jinak je i s dobrým mazáním tak 75% šance ho zatrhnout v půli v díře a to i v případě, že je bezvadně ostrý.
Učili mě před sedmatřiceti lety, že průměr vrtáku = rozměr závitu x 0,8 a platí to jen pro standardní stoupání M2-M8, nad M8 a jemné závity tabulka. Je to dobře? smile

Web

Re: DPA 222

Je... smile

Re: DPA 222

Že se vracim k tématu DPA222...

Mistr: Kolik lidí se už ozvalo?

ALL: Kdo chce DPA222, nechť napíše mail Pavlovi Dudkovi... kazzatel@seznam.cz

Re: DPA 222

Máte jedinečnou šanci, vážení. Nemusí se už opakovat.
Pavel, ač mizerné zkušenosti s lidmi a bručoun:-), je v jádru dobračisko.
Bez mučení se přiznám, že já bych tohle neudělal. V dnešní době ne. Před deseti lety možná.

Web

Re: DPA 222

Tak drž hubu nebo se na to fakt vysere big_smile

A lidi, fakt se hlaste na ten mejl... Já to chci moc. DPA je modla!

Re: DPA 222

Hmm, hergot já bych to klidně bral kdybych už němněl od Aldaxu SPV100+ wink
Škoda mno, ale další zesik zatím neplánuji...

Re: DPA 222

Ale né, nedělejte z toho fetiš...222 je poctivě navrženej konec s co největší spolehlivostí a bezproblémovou reprodukovatelností...Parametry jsou dobrý, ale zázrak se nekoná ...je to tak a já to alespoň na celou hubu řeknu...Myslím si poctivě, že Leošovy věci jsou ve stejné hladině ( parametrově ), navíc cena je bezkonkurenční, tak si to rozvažte...

Re: DPA 222

Tak já to teda beru šéfe smile

Re: DPA 222

Dobře činíš... smile