Re: DPA 222

Tak já budu pěkně nervózní, až to budu k těm 50V připojovat. Je dokumentace na podobné úrovni jako u 280tky v amáru? Přeci jen to je asi 15 let, co jsem stavěl dépéáčko a od té doby jsem jsem toho už moc neubastlil a věnoval se jiným zájmům. Co jsem znal, to už vyšumělo a mikropájku používám jen v modelařině sad.

Web

Re: DPA 222

Použij k najetí napájení régltrafo, jestli ho máš...bude-li vše OK, nech to tak hodinu zapnutý než připojíš bedny...a koneckonců je to v podstatě laciná záležitost, koncák stojí míň než pivo, takže dělat bobky v síni nemusíš...podmínkou jsou samozřejmě originální součástky a ne nějakej čínskej pajcung...

Re: DPA 222

Regulační trafo nemám, na oživení mám regulovaný zdroj do +-35V/2A. Bude-li někde chyba, to už by se mělo zvýšeným odběrem projevit. Pak bych to mohl dát na +-40V od napájení LM3886 a na závěr na těch +-50V. Jak to vidíte s těmi kondenzátory? Mám je pro jistotu vyměnit za 63V nebo to dloudobě vydrží? Součásky by měly být z Aldaxu, takže snad OK.

Web

Re: DPA 222

Každej elyt má výrobcem garantovaný krátkodobý napěťový přetížení minimálně 8%, takže nemáš-li v síti někdy 245-250 voltů, tak by to mělo vydržet...zdroj co máš, je ti v tomhle případě naprd, ten je jen pro kontrolu jestli jsi zapojil a zaletoval všecno správně...předimenzování tedy holt poznáš až to zapojíš na ten finální...jestli nejsi čuně a místo pojistek nedáš hřebíky, tak holt pojistka trochu blikne a máš vymalováno....:)

Re: DPA 222

Tak teď už jen dostat desky se součástkama ze Slovenska ke mně a děňgy naopak. Už se docela těším smile.

Web

Re: DPA 222

A DPA222MkII bude sypat 150W do 4 ohmů smile

Re: DPA 222

Řekl bych ještě vo fous víc...ale tak sto do osmi...

Re: DPA 222

To je to co potřebuju. Z nouze cnost cool . Poslech bude v běžném obýváku, ale rezerva na špičky by být měla.

Web

Re: DPA 222

To je takovej problém přimotat primár , šuldo ? mad

Re: DPA 222

Přimotal bych sekundár a připojil obráceně k tomu co tam je... Bude to pár závitů na těch pár voltů o co to potřebuješ shodit...

Web

(upravil kofejn 13. 11. 2010 17:17)

Re: DPA 222

No jelikož je pod sekundárem, tak docela jo, šuldo. Ta trafa jsou klasika E-I a i odmotávat sekundár je na pikaču, jak do toho šáhnu, můžu je vyhodit. Nechám to, jak to je, případně si pak koupím odpovídající toroidy.
Ber v potaz, že jsem to dělal někdy v letech 94-96, to byl užasný výběr všeho.

Web

(upravil kazzatel 13. 11. 2010 17:25)

Re: DPA 222

To je dobrej nápad s tím sekundárem, to mě nenapadlo... lol bude to sice o trochu měkčí, ale to by nemělo vadit...

Re: DPA 222

Používáme BD911/912 také a podle namátkového měření mají rezervu Uceo asi 15% a pak prásk. To samý elyty, Nippon na 50V bez problémů 55V udrží.

Web

Re: DPA 222

No vida, já chtěl ohledně BD napsat max. 20%... tak to ani nemusím měřit, super.

Web

Re: DPA 222

Ahojte. Potreboval by som poradiť. Kúpil som si na Aldaxe stavebnicu DPA222, a poslali mi niektoré súčiastky ktoré sa nezhodujú s hodnotami v zozname. Napríklad Zenerove diody na napätie 15V a poslali mi iba na 12V a kondenzátor C19 82pF fólia a poslali 33pF Keramický takže neviem čoho sa riadiť. A ešte jedna vec, tie Wago konektory vidím prvý krát v živote takže neviem či sa do nich pichnú iba drôty alebo musia isť na drôty ešte nejaké koncovky? vopred ďakujem za odpoveď s pozdravom.

Re: DPA 222

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … mp;start=0

U C19 je změna z 33p na 68-82p. Pokud nepoužiješ vstupní destičky měly by být  zenery 15V ale fungovat to bude asi i s 12V..
Do WAG žádné koncovky netřeba..

Web

Re: DPA 222

Ďakujem za info.

Re: DPA 222

DPA 222  Může být  C19 82P(nebyl dodán) keramický nebo musí být folie,keramiku jsem už viděl někde osazenou,ale pro jistotu ,(chybělo mi 5ks tranzistorů,už jsem si je dokoupil),R 125 2k2 také chybí,místo nich mi zbyli k osazení 4k7 ?? dík za info

Re: DPA 222

82p foliák bys těžko sháněl. Keramika na 500V je OK.

Web

Re: DPA 222

dík za potvrzení,mám je nachystaný