(upravil nalimko33 20. 3. 2011 14:50)

Re: Použítí tranzistorů mj21194

ak si to myslel takto tak neviem urobiť spoj medzi výstupným Fastonom a relé.... pozri si zapojenie kontaktov... takto to bude musieť stačiť....

(upravil millano 19. 3. 2011 17:38)

Re: Použítí tranzistorů mj21194

jasné, tak sem to myslel, nechci bejt hnidopich , jen signal pro ochranu netahat od repro ale od zesiku, když odepne relé, ochrana neví že je koncák prostřelenej ...

pošli brd soubor, skusim to

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil nalimko33 20. 3. 2011 14:50)

Re: Použítí tranzistorů mj21194

prepáč - zdrojové súbory neposkytujem....  ten rezistor je samozrejme možné prehodiť...

(upravil millano 19. 3. 2011 20:48)

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Trimry bych doporučoval udělat univerzální - viz v pájově knihovně 64Y - víceotáčkové ( viz. třeba nabídka EZK )

kondezátory 5, 21, 18, 22, 103 , 104 a odpory 11, 12, 35, 36, 106  jdou bez problému přeskládat, aby se ty ochrany dali zapojit tak, jak navrhuju.


IMHO když si někdo tu DPS bude chtít překreslit, tak mu to dá sice práci, ale vzhledem k tomu co je tu za podklady to nebude ani moc časově náročné, proto si myslím, že postrádá smysl zadržovat .brd popř .sch soubory ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Použítí tranzistorů mj21194

nevidím dôvod meniť viacotáčkové trimre za obyč...
tak ako je relé umiestnené nie je možné žiadnym prehodením "kondezátory 5, 21, 18, 22, 103 , 104 a odpory 11, 12, 35, 36, 106" spojiť kontakt relé s výstupným Fastonom...
pokiaľ ide o prekresľovanie môjho návrhu proti tomu nič nemám - kto si dá tú námahu ten si to zaslúži...

Re: Použítí tranzistorů mj21194

nalimko33, snímání dc ochrany výstupu patří před relé, na co by ti to takhle bylo ?

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Až to bude finální verze, hodíš pak někam podklady pro výrobu? Já bych ten Tvůj výtvor pak zkusil postavit a proměřit jak se chová.

Re: Použítí tranzistorů mj21194

ale veď presne o to mi ide - overiť návrh v praxi...
najlepšie bude ma potom kontaktovať cez email.

(upravil millano 19. 3. 2011 23:17)

Re: Použítí tranzistorů mj21194

pokud to pude, udělej prosím tu cestu z relé na zem silnější, tadle by se asi odpařila, v případě poruchy přes ní potečou zkratové proudy, než zabere pojistka v napájení ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Použítí tranzistorů mj21194

millano: nepochopil som... v kľudovom stave je na zem pripojené repro - aký prúd z repráku môže tiecť?
keď relé pritiahne (s oneskorením) je repro "odzemnené" a pripojené na výstup zosu...

Re: Použítí tranzistorů mj21194

v prípadě průstřelu konců, když chytí oblouk, myslim že už sem to psal v popisu funkce ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Použítí tranzistorů mj21194

nalimko, vždyť jde o víceméně free projekt, tak nevidím důvod, proč millanovi neposlat příslušné soubory, ať to zkusí taky - takhle mi to připadá jako přetahování páťáků, kdo dochčije vejš...:-)
O nic přece nejde, když už nic, tak se na to mrknou jiné oči, které tam třeba najdou ještě nějakou chybu - sám víš, že už jsi jich tam udělal několik. Sice ani millano není neomylný, ale dvoje oči vidí víc /za laskavého dozoru třetích očí Danharda smile/

Web

Re: Použítí tranzistorů mj21194

schému som prečísloval a doplnil
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal … 6034747db2

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Serte na tu zem u výstupního relé, nadrobíte si s tím víc problémů jak užitku. Předpokládám, že bude použito relé Finder 40.52, které je při větších přenášených výkonech vhodné otevřít, až u kořene odštípnout výkonový klidový kontakt /pomocný musí zůstat/, jednak se tím zvětší mezera při odtrhu asi o 1mm a tím pádem bezpečnější zhasnutí případného oblouku. Mám to vyzkoušeno prakticky u jedné SPM250, kde jsem omylem do diferenčáku osadil tranzistory opačné vodivosti a tím pádem se na výstupu objevilo 60V do 8R zátěže a takto upravené relé to s mohutným zábleskem spolehlivě rozepnulo. Při každé takové havárii je stejně nutné výstupní relé vyměnit, jde o položku za čtyřicet korun, kontakty po takové havárii bývají značně opálené. Zatažením země na relé si koledujete o to, že oblouk bude dál hořet proti zemi, dokud neuhoří fólie, což jsou podle mě zbytečné škody.

Web

(upravil nalimko33 20. 3. 2011 19:39)

Re: Použítí tranzistorů mj21194

úplne s Tebou súhlasím...
nakreslím ďalšiu verziu bez zeme na kontakt (Finder 40.52 je na 8A - ja mám zakreslenú 40.62 na 16A)

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Potřebuješ relé s dvěma kontakty /jeden pomocný do ochrany/, takže 16A asi těžko....

Web

Re: Použítí tranzistorů mj21194

posledné kozmetické úpravy
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal … 35b5297a44

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Tak teď už jenom nejméně třikrát zkontrolovat, nechat vyrobit prototypovou desku, osadit a odladit. No a v případě, že budou potíže, změna topologie desky. Já takhle SPM250 předělával čtyřikrát....

Web

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Ďakujem všetkým za rady a pripomienky!

podklady: http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal … ba6d56cc93

(upravil millano 20. 3. 2011 20:31)

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Sinclaire, netuším jak si přišel na to uhoření, právě proto jsem Nalimka prosil ať posílí tu zemnící cestu, což udělal, tak nevidím problém, pojistky to v napájení má ...

Nalimko, prosím tě, postni mi podklady pro výrobu té verze s tím relé  kde je na něj přivedená zem, díky

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web