Re: bassreflex a vlastní bedna

7cm nátrubok pre ARN312? A nebude to tak trošičku prdieť?

(upravil Lojzek 17. 1. 2011 17:55)

Re: bassreflex a vlastní bedna

to netuším, zkušenosti nemám ....
Volil bych ale i z designového hlediska nátrubky dva nebo nátrubek většího průměru, lépe však štěrbinu, ta se mi líbí asi nejvíc smile

Re: bassreflex a vlastní bedna

7cm je málo. dej 10cm. ale asi ti to zase bude vychazet moc dlouhy.

Web

Re: bassreflex a vlastní bedna

Vb 70L, Fb 30Hz průměr 10cm, délka 28cm

Re: bassreflex a vlastní bedna

V literatúre sa dá nájsť, že plocha nátrubku by mala byť 1/3 z plochy membrány, takže pre 12" repro s plochou cca. 500cm^2 to robí 167 cm^2, čo by predstavovalo okrúhly nátrubok s priemerom 14,6cm. To je samozrejme pre bežné plastové trúbky príliš veľa, pri tak nízkom ladení v takom objeme by vychádzala dlžka nerealizovateľne.
Tu na audiowebe som sa zas dočítal o "palcovo-centimetrovom" prevode (:D), ktorý hovorí zhruba o tom, že priemer bassreflexu v cm = priemeru reproduktora v palcoch. Takže pre 12" repro 12cm bassreflex.
Help k LspCADu hovorí zas že maximálna rýchlosť vzduchu v nátrubku pri najvyššom príkone by mala byť do 15-20m/s, čo by v tomto prípade podľa simulácie znamenalo 8-9cm.
Väčšia plocha bude ale vždy znamenať menšie "brzdenie" prúdenia vzduchu cez nátrubok/štrbinu

Re: bassreflex a vlastní bedna

Kvůli účinnosti je vhodné aby nátrubek byl kruhový. Nevím, jaké jsou důvody proč ladit bassreflex tak hluboko.

Re: bassreflex a vlastní bedna

Bassreflex ladíš tak aby si dosiahol požadovanú charakteristiku predsa, nie? Či ty ladíš tak aby nebol veľmi hlboko?
ARN312 s parametrami od TVM treba ladiť hlboko ako to chceš mať vyrovnané...

Re: bassreflex a vlastní bedna

Pochybuji, že by se bassreflex: Fb 30Hz průměr 10cm, délka 28cm v kombinaci s 2 x ARN312 nějak výrazněji projevil.

Re: bassreflex a vlastní bedna

1. Nevšimol som si že by bola reč o dvoch kusoch
2. Neviem čo myslíš tým "projevil". Skús si odsimulovať situáciu ktorá sa tu rieši.

Re: bassreflex a vlastní bedna

tak jsem objednal nátrubek 10 cm tak jsem na to zvědavej a nevíte někdo o nějakej pěknej mřížce na to arn 312 mám to kvuli dětem

Re: bassreflex a vlastní bedna

vvita: mne sa to nepozdava bratranec robil bedne 1xARV 104 1xARP 150 a 1xARN226 myslim ze 07 objem 55l a BR ladeny na 30,7Hz vyhybku univerzal tusim 800/5000 12db/oct. vsetky repra 4Ohm. ja som ich nebocul ale vraj je tam bassov az privela musel zmensit objem na 40l a upchat BR aby to hralo normalne tak neviem ako je to mozne. este daval na vysku nejaky odpor tusim 9Ohm ale nechapem ako tam tebe mozu basy chybat big_smile

(upravil Lojzek 1. 2. 2011 16:45)

Re: bassreflex a vlastní bedna

Kocur napsal:

V literatúre sa dá nájsť, že plocha nátrubku by mala byť 1/3 z plochy membrány

18'' repro (18G40) s SD 1300cm2  by mělo mít plochu bassreflexu min 434cm2 ?
Kdo ovládá Win ISD? skusili by jste se podívat jaká vychází rychlost?

Pro 226 by měl být objem 35L / closed  pro 2 x 226 tudíš 75L to dá rozum smile

(upravil babakus 1. 2. 2011 18:07)

Re: bassreflex a vlastní bedna

Lojzku 35 x 2 = ? smile

Re: bassreflex a vlastní bedna

no jo . big_smile
= několik

Re: bassreflex a vlastní bedna

Promiň, musel jsem si rejpnout smile Jinak souhlas, že pro 2x226 cca 70l closed.

Re: bassreflex a vlastní bedna

v pohodě já jsem to samé, jinak skusil by někdo tu rychlost v bassreflexu 18G40 s bassreflexem o ploše 434cm2  a ( bassreflex o ploše 480cm2 jak to mám na výkrese 18SUB ) ?

Re: bassreflex a vlastní bedna

tak jsem dneska dodělal a k těm sloupum je to znát  ale představa byla jinde no nic mám tady arm 938 a nechá se předělat na repro do subu pošlu ho  štěrbovy už jsem s nim o tom mluvil tak potom postavim sub s 15" zatim díky