Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 12 z 16)

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 »»»

RSS

Příspěvky [221 až 240 z 303]

(upravil MaBat 10. 10. 2013 22:31)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Berka, tady se bavíme o bednách na doma, do kterých jdou běžně jednotky až desítky wattů, a pokud to má 15" basák, tak ten se skoro nehne. To jen abych tě uvedl do kontextu. Aspoň tak to doma provozuje každý normální člověk a za tím si stojím (a pokud to někomu nestačí, pořídí si suby).

Pokud v takové diskuzi začneš příspěvek tím, že nemáš 1800W zesilovač na okrasu, tak co čekáš? Vždyť je to absurdní.

(upravil Crashpc 10. 10. 2013 22:35)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Ano, to jsme potřebovali vědět. Celý den jsme čekali na to zjištění, že když reproduktor "nehraje", tak je opravdu potichu.... big_smile
Absurdní je ta tvá konstrukce smyšlených předsudků jako je clipující zesilovač, a když ses netrefil, vymyslíš další.
Odpovídal jsem na otázku, zda si uvědomuji hlasitost reproduktoru při dané výchylce. Tím zesilovačem jsem logicky odpověděl "ANO" big_smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Já to momentálně poháním 90W zesilovačem a počítám, že tam většinou nejde víc jak 5W. smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

To je vpořádku. Na normálních hlasitostech které neobtěžují tím, že zavřené dveře začnou "zase" třískat v rytmu basů, a opadávat omítka, tam je to bez debat, a žádné problémy nelze pozorovat. Ten reproduktor má ale z nějakého důvodu takovou cívku a takový dovolený příkon, a tak je mi blbý nechat se posílat do prdele za to, že chci občas využít byť jen PŮLKU se stejnoou - dostatečnou kvalitou.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Půlku výkonu? To seš ale 3dB pod maximem, bejku tongue lol

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Zorg: Jojo, blesklo mi to hlavou. Měl bych na to nějaké kontra, ale celé je to nešťastné - mluvíme o Xmax - respektive půl Xmax, a s tím příkon nemá nic společného. Otázka konstrukce ozvučnice. Je snad logické, že do toho nejde pouštět půlka příkonu bez subsonicu, a čekat zázrak. To už by na hlavu bylo.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Každej si valí to svý a tak to bude napořád. big_smile

Co vlastně chcete? Vždyť každej člověk má jiný představy a požadavky o tom, jak to má hrát, vypadat... Nikdy se nemůžete shodnout. To že koncepce beden RpM je méně kompromisní než třeba Checkovy VMA je prostě fakt (dalším faktem je, že je spousta lidí, co to nepřijmou jen z principu). A to teď opravdu nemyslím nijak zle na Martina, naopak mu fandím. Dělá to zodpovědně a dobře, ale proč to nedotáhnout ještě dál chtít lepší bedny? On, protože je jeho skupinou odběratelů větší okruh lidí, tak se musí přizpůsobit. Ne každej je ochoten věnovat cenné m^2 obyváku na velký bedny... Kvůli tomu vznikaj nesmyslný diskuze a její účastníci by si toto měli uvědomit. Sere mě, že se tady dohadujeme jako malí pakátli na písečku. Jsme snad dospělí, ne?

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Black rider - Co chceme? Jenom trošku slušnosti, respektu těch jiných názorů, o kterých píšeš. Shoda vůbec není podstatná.

-  "Jakmile úroveň idiocie dosáhne jisté meze, je lepší se z podobných "debat" vytratit, nebo ještě lépe se jich vůbec neúčastnit. Tady byla ta podmínka splněná už přítomností jistých účastníků, takže je to chyba těch, kdo se nechal zvyklat a něco sem k tomu napsal."

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Na stmeláči je to pak vždycky většinou v pohodě, ledy roztajou wink

(upravil reta 10. 10. 2013 23:07)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Stug napsal:

Zdravím.
Idem vymeniť môj doterajší 10" basák za SS 26W/8861T00.
Zaujímalo by ma či niekto pozná lepší 10" basák od tohto SS? Na cene nezáleží.

Pánové toto je první otázka tohoto vlákna. Doufám, že se dočtu odpovědi. Celkem poctivě toto vlákno čtu nakonec i jiná.
Je to tedy tento: 32W4878T00

(upravil BlackRider 10. 10. 2013 23:14)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

CrashPC >

"Lots of people talk and few of them know."

A o tom to je. Kdybys po tisícátý obhajoval pro Tebe jasnou věc a věděl bys, že to tak je a Tvůj oponent by Ti to neustále vyvracel (ač by sis byl vědom, že máš pravdu) jak by ses zachoval? Někdo by to neřešil, někdo by vynervil a byl by hrubej, někdo by usoudil, že oponent je vůl atp...

Zorg> Taky mám ten pocit, u klávesnice to každýmu "mele" jak o život. V reálu, je to krapet jinak. big_smile

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

BlackRider: Mám nesmělý dotaz. Co je na Checkových VMA kompromisní? A proč jsou RPM lepší?

(upravil BlackRider 10. 10. 2013 23:25)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Mám smělou odpověď. Slyšel jsem 3p VMA a RpM-1. Marcelovy bedny jsou o hodně věrohodnější . Pokud si taktéž nastudujueš alespoň trochu teorie o reprobednách s WG, tak bys měl mít jasněji. Pozor - netvrdím, že erpéemka jsou nekompromisní! Jo a bež si je poslechnout, to vůbec není na škodu. smile K čemu Ti je cizí názor?

Edit: Taky je nikomu nenutím. Pro mě jsou to jednoznačně hodně slušný bedny a přibližují se alespoň trochu poslechu na sluchátkách.

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

pozor, check to má provedený podle mě absolutně dokonale, v rámci daného přístupu a použitých měničů.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Já vím, jak funguje WG...to mi je jasný...sic jsem zatím používal WG jen ve spojení s kalotou a na driver se jen chystám. Je někdo, kdo má doma VMA-čka i RPM-ka zároveň? smile

(upravil BlackRider 10. 10. 2013 23:40)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

To by bylo ideální. Schovaný někde za prozvučným závěsem. Bohužel o nikom takovým nevím. Maximálně byl jeden zdejší člen a ten měl Totemy a VMA. Je dobrý chodit se stejnýma dobře naposlouchanýma nahrávkama.

Mimo jiné je podle mého názoru nesmysl srovnávat VMA s 8" (ty jsem slyšel*, označní nevím z hlavy) a RpM s 15" na basech. Všechna pro jdou automaticky pro RpM.

*Nelze mluvit obecně o VMA, Martin má druhů v nabídce dost a já jsem měl možnost slyšet pouze tyhle, s Dexoním žluťákem.

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Jo...někdo měl Totem 100 i VMA-II (jinak VMA-I mají na basech tuším 10")..nejsem si jist, jestli to nebyl DjRix...

(upravil BlackRider 11. 10. 2013 0:01)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Jo, to je on. smile

Crashi, ty se živíš zvukařinou?

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Vynadrim sa k tym pazvukom, ktore robi najma freeair umiestnenie - je to zvycajne vinou problemoveho spracovania a/alebo vinou zleho navrhu.
Pazvuky robi mnoho prvkov, od vetracich dier, ktore mozu byt aj na nosici cievky, dier okolo polovych nastavcov, privodne kable od terminalu, tvarovanie membrany okolo stredu, atd...
Mal som jeden reprak, ktory vydava nejaky pazvuk uz od vychylky mozno 1mm a je takmer nemozne indentifikovat, odkial to ide. Odhadujem, ze to robi do vlnovca vpletany privodny kabel, resp. ten kabel nevidiet, takze je pravdepodobne ulozeny medzi  dvoma strediacimi vlnovcami.

Kazdopadne idu bud o mechanicku chybu alebo o zle konstrukcne riesenie reproduktora. Reproduktor nema dovod vydavat akekolvek pazvuky, pokial nedochadza k extremnemu mechanickemu namahaniu.
Niektore pazvuky sa skryju pri vlozeni do ozvucnice - prave tak sa vedia schovat pripadne mechanicke problemy, ktore prestanu byt vynikle a vzduch utlmi ich kmity.
Ak reprak chrci - nie je to v poriadku.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Black rider: Tady se bavíme o konkrétní věci, a jelikož jsem si to na vlastní uši nemálokrát vyzkoušel, tak to vím taky. Asi víme oba tu samou, ale naprosto protichůdnou realitu, a tím že někdo něco tisíckrát řekne neznamená, že se tak začne dít.

Ano, o živobytí zvukařinou jsem se chvíli snažil, ale už to nedělám, protože nemám pajšl na to vomejvat poblitý, roztřískaný bedny, servisovat zlitej zesilovač, a řešit nezaplacené akce. Dal jsem se na jiný obor, a audio už jen pro sebe jako koně....

Příspěvky [221 až 240 z 303]

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£