Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Transiwatt TW40, dotaz...

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 139]

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

si postav raději 140ku ....

Web

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Chci si poslechnout originální zvuk Transiwatta. Součástky jsem nesháněl komplikovaně, ale v klidu a v pohodě u Denkla.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

jurda: Takovej odloženej TW40 se dá pořídit do 500Kč, to dáš pomalu jen za to trafo, když si ho necháš jako kusovku navinout  mad
Ale jestli chceš v klidu a pohodě vyhazovat prachy z vokna, tak to je tvá svobodná volba smile

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

nehledě na to že takovou koupí získáš celý stroj, takže se nemusíš zabívat tvorbou dps a dalším krytováním. Navíc když máš nakoupený materiál tak pro tebe nebude problém to dát do poslouchatelného stavu. Já sem před rokem taky koupil TW40 ve velmi špatném stavu a po úpravách, které jsou zde zmíněné, je to dnes pěkně hrající zesilovač snad za 200Kč neboť jsem všechem materiál na opravu měl doma smile

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Taky dobrý nápad.
Zatím ale počkám, až se sinclair ozve, zda má ty součástky, a pak se uvidí.

(upravil sinclair 4. 8. 2011 14:56)

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Jeden originální transformátor do TW40 mám, co se týče toho zadního L-profilu a předního panelu, tak chystám se rozebrat na díly jednoho nepříliš vevnitř pěkně udělaného TW40, takže bys teoreticky mohl ode mě za pár babek koupit přední panel. L-profil a všechny tři osazené desky, které by sis potom přeosadil podle svého uvážení. Za samotný originální transformátor Elektronika Praha bych chtěl 250Kč. Musíš uvážit, zda se Ti to vyplatí či nikoli, je docela možné, že se na Aukru bude dát za 500-800Kč koupit celý originální TW40, ale já už Aukru nevěřím ani pozdrav, párkrát tam se mnou vymrdali co se týče fotek-fotky nabízeného přístroje byly ukradeny odjinud a samotný přístroj vypadal daleko hůře, přičemž přišel tak pitomě zabalený, že byl potlučený ze všech stran.
Našel jsem kompletní sadu součástek na stavbu TW40, tj. originál uhlíkové odpory TR212-213, originál elektrolyty, celé polovodičové osazení, všechny potenciometry, přepínač, krásné, jako nové pětikolíkové zásuvky, reprozásuvky a další součástky. Jak už jsem psal, bylo to připraveno pro jednoho pražáka, který si to pak zřejmě rozmyslel a už se neozval. V sadě je vše originál podle rozpisky v návodu ke stavbě.

Web

(upravil jurda 4. 8. 2011 21:39)

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Takže mám zájem o trafo, chladící Al profil, přední panel, potenciometry (mimo TP 289D, který už mám), hmatníky, Ge tranzistory 4NU74 a desku přepínačů.  Skříň jsem si už udělal vlastní, dřevěnou. Kondenzátory a rezistory mám taky, plošné spoje bych si asi udělal nové.
Pokud souhlasíte s platbou přes bankovní účet, tak mi na e-mail mj.jurda@seznam.cz pošlete své číslo účtu.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Plošné spoje si klidně udělej nové, ale s naprosto stejným layoutem, jako mají originály, jinak se z toho posereš. TW40 umí tak vyvádět a kmitat, že je to k posrání. Jestli hmatníkama myslíš knoflíky, tak ty nemám a dost pochybuju, že bys je někde sehnal-snad od někoho, kdo TW40 rozebral na prvočinitele a jednotlivé součástky si schoval.
Samotné 4NU74 Ti taky asi neprodám, páč v té sadě jsou spárované s KD606 a dělit pracně spárovanou dvojici se mi fakt nechce.
Jestli Ti to takhle nevyhovuje, tak zkus zbytek materiálu zase koupit u Denkla, třeba budeš mít štěstí a všecko bude mít.
Jinak na místě pnp germaniového tranzistoru může být v podstatě jakýkoli germaniový tranzistor s kolektorovou ztrátou okolo 30-40W a Uceo okolo 50V, takových je mraky, já sám jich tam mám celou krabici a možná by se našly i nějaké 4NU74 zbylé z párování té sady, ty bych Ti poslat mohl, ono to těch 20W dá vždycky, ať už to bude spárované nebo nebude, akorát budeš muset jedním odporem doštelovat v koncích symetrickou limitaci.
Příští týden možná rozeberu ten plonkovní TW40, tak uvidíme, co v něm bude, ještě jsem ho neměl ani otevřený.

Web

(upravil jurda 5. 8. 2011 13:04)

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Tak bych si tedy vzal celou sadu výkonových tranzistorů. Plošné spoje budu dělat samozřejmě podle původního obrazce. Kolik by stála ta sada tranzistorů?

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Nabízel jsem kompletní TW40 v původním stavu, jenom je rozlepená původní sololitová krabice, za 500,- nebyl zájem hmm

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Třeba to chce postavit sám, nechce hotový přístroj. Tam jde o pocit a prachy jsou až na druhým místě wink

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Tak si to mohl rozebrat a složit, to by měl dvojí potěšení big_smile

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Kovas napsal:

Třeba to chce postavit sám, nechce hotový přístroj. Tam jde o pocit a prachy jsou až na druhým místě wink

Přesně tak smile

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

jurda napsal:
Kovas napsal:

Třeba to chce postavit sám, nechce hotový přístroj. Tam jde o pocit a prachy jsou až na druhým místě wink

Přesně tak smile

Vždyť si z toho mohl vzít jen originální trafo, originální zadní chladicí profil, originálnlní přední kartáčovanej panel s eloxem a potiskem,  5 originálních knoflíků, které nikde nesežene, 4 původně použité páčkové přepínače s kovovým krčkem a páčkou, které bude shánět jen velmi obtížně a dá za to celkem určitě víc.
Zbytek zesilovače, který je samozřejmě plně funkční, v původním stavu, jen napájecí kond. je nahražen Nipon 6G8/50V/105C KMH za 80,-Kč, tak ten může klidně vyhodit do popelnice cool

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Jurdo, chceš ty spárované sady koncáků?

Web

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

sinclair napsal:

Jurdo, chceš ty spárované sady koncáků?

Jistě, už jsem psal do mailu, co chci.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Jo a ještě mám v plánu nakoupit šváby LM 3886, NE 5532 a NE 5534. Můžu je beze strachu koupit u Lhotského?

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:29)

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

.

(upravil jurda 17. 8. 2011 12:59)

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Sinclaire, došel Vám ten můj e-mail? Pokud ne, tak seznam dílů pro TW 40 dávám sem:
1) trafo
2) Al chladící profil
3) přední panel
4) dva páry výkonových tranzistorů (dvě trojčata)
Spočítejte si cenu a napište mi ji. Pak zadám příkaz k úhradě.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Jo, mail přišel, akorát Zuzanka hledá vhodnou krabici, aby se to tam navzájem nepomlátilo.

Od Lhotského už nechci ani pozdrav, poslední zásilku jsem mu musel celou vrátit. Dva druhy tranzistorů /komplementární dvojice/ od tří výrobců a tak podobně, drtivá většina polovodičů od ISC nebo CDIL, kdyby aspoň PMC, to už bych snad unesl a když se to nepřetěžuje, drží to. V celé zásilce /asi třicet druhů tranzistorů/ nebyl ani jeden značkový kus!!!
Ve výprodeji měl Lhotský dost hustě předražené ty stříbrné polystyrenové NDR kondíky, jak na potvoru jsem potřeboval 47n a 68n/160V, měl je, ale za tři koruny kus, hovado jedno. Třicet let staré kondenzátory prodávat za tři koruny, to je prasárna, jinak se to nazvat nedá. Denkl má některý věci taky pěkně cenově přepálený, jediné rozumné výprodeje měla Tipa Opava, kde se dal radiální enderácký elektrolyt TGL koupit za třicet halířů, podobně to tam měli s řadou TE98x. Hadex je taky slušně předraženej, ti zmrdi v Porubě už neví, co by za to chtěli. Naštěstí jsem narazil na pána, který má malý obchůdek s elektronikou, něco jako byl Sedláček v Rožnově, ale dvě patra pod zemí a jedno nad zemí má sklady a prodává to za rozumné ceny. TE986 500uF/35V za kačku je myslím tak strop, kam se s těmihle věcmi dá jít.
Je potřeba si na některé účely udělat zásoby zavčasu, protože už toho všude valem ubývá. Martin Kurpel, když byl poprvé u mě v dílně tak valil oči, co tam všecko je, ale já už dneska, když narazím na slušnou tesláckou věc, beru po sto kusech, to se při servisu vypaří ani nevíte jak.
Jinak řečeno je to výzva pro všecky, kteří něčeho mají zbytečně moc a třeba půlku by dali pryč - beru bez diskusí. Takové KUN10-20 už za pět let budou jen nesplněný sen, to už nepůjde sehnat.

Web

Příspěvky [81 až 100 z 139]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Transiwatt TW40, dotaz...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£