Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Transiwatt TW40, dotaz...

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 139]

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Fascinuje mě, co tohle hnědouhelný zapojení má stále příznivců ( pochází z roku 67 smile )....Budete-li se ho ale stále snažit udělat z původních součástek, moc tím nezískáte, protože je budete postupně proklínat jednu po druhý jak Smolík Mc Figgin celuloidový límečky, abyste je nakonec prokleli všechny najednou a hodili to vše do popelnice...:lol:. Až někdy budu mít víc času, ukážu vám, co by se s tím dalo dělat a určitě z toho dostanu mnohem lepší zvuk... smile

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Mám si na Vaší změnu mistře počkat, nebo mám 40ku zpeněžit ? smile
Přeci jenom 40 se mi válí na stole, když je neustále v permanenci 140ka

Web

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Udělal bych něco zcela novýho, ne nějakou překopávku...

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

KC 507 má v katalogu udáno jen 45 V. Jen pro upřesnění.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Jojo o tom se tady už psalo. Pan Janda spoléhal na rezervy...

Web

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Zdravím myslíte si že by TW 40  "utáhla" tyto dva reproduktory ? http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 … amp;catg=1  dík

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Určite.

Web

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

V tom mojom je už toroid 40V/100W.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Tak to někdo upravoval.

Toroida ke stavebnici nedodávali

Web

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

To už tam někdo naprasil úplně bez rozmyslu, protože s takovým trafákem se ten zesilovač bez pomocného chlazení neuchladí. V originále stačí na 2x20W ke chlazení jen ten zadní L-profil, ale s takovým trafem, pokud to bude někdo dusit ve vlastní šťávě, tak se to upeče.

Web

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Takto sa má vec. Mám aj originál transformátor, ten toroid som pripojil na skúšku len. Nemal som šancu skúšať to naplno, ale môžem povedať, že zvuk ako keby riadne pritvrdil. Reálne tam to trafo aj tak nemám ako nachpať, takže ak tam pôjde toroid, určite nie 100W. Teplotu som sledoval, bola v norme. Pri sínusovom budení pri plnom výkone by samorejme asi stúpla, to mám v pláne overiť v najbližších dňoch.
BTW: Pôvodné trafo má mať, pokiaľ sa nemýlim, tak Usek 34,5V. To, ktoré som mal v TW40 ja, má 40V. Výrobcom je ZVS Dubnica. Je to normálne, alebo nie?

(upravil daman 16. 2. 2011 6:27)

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

zdravím mám menší problém neměl by někdo výkonnové rezistory do TW 40 jaksi sem si je zapomněl objednat a za poštovné se mi nechce utrácet byl by někdo ochoten mi je poslat obálkou peníze bych mu poslal přes účet. díky
2x82R
2x120R

4W

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Kdyby jen 230V..ale ještě +-10%. Třeba já mám v zásuvce trvale 242V.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

daman: jestli chceš mohu ti ty rezistory poslat. Pokud ti nevadí, že mají o trochu zkrácené vývody ale i tak se dají zapájet, v rozumné výšce do DPS. Jsou 5-ti W. Pokud máš zájem, písni mi na mail: jan.paseka(zavinac.)volny.cz .
Pošlu to klidně v obálce. Cena = poštovné + něco málo za ty rezistory.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Úplně bohatě tam stačí dvouwattové, přestože se zdá, že by se upekly. Na každém z nich je výkonová ztráta něco přes 1W, pokud je v zesilovači původní transformátor. Cpát do českého historického přístroje čínské keramické kostky je prasečina.
Klidně Ti ty originální odpory pošlu, jsou to TR224 /2W/, akorát je problém s tím, že tuhá obálka, ve které by se nerozdrtily stojí deset korun a poštovné myslím šestnáct.

Web

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

PRAVIDLA!!!!!!

Web

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Ahoj,
v nejbližší době si hodlám postavit zesilovač Transiwatt TW 40, a to s i původními polovodiči. Originální trafo do něj má sekundár cca 34,5V 2A. Můžu namísto něj použít toroid 30V 2,6A z EZK?
Děkuji za rady.

(upravil sinclair 2. 8. 2011 13:40)

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Chceš stavět Transiwatta a původními součástkami a chceš tam narvat toroid? Není to trochu ujetý? Když už chceš stavět TW40 v původní podobě, tak tě ujišťuju, že se ti to nejspíš nepovede. Už jen sehnat původní přepínač vstupů bude pěkná fuška, páčkové spínače s kovovými krčky se snad dají ještě koupit u Drbala. 4NU74, KD606 a KU611 včetně originálních KC509 Ti můžu poslat já a tím to nejspíš končí, víc toho asi neseženeš. Leda bys mě ukecal, abych rozebral jeden vrak TW40, který se mi tu povaluje a jen překáží, tuším, že by tam snad mohlo být i originál trafo.
Mám pocit, že se mi tu někde po dílně poflakuje kompletní sada součástek,která byla připravená pro jakéhosi pražáka a on už se pak neozval. Prohlédnu to a dám Ti vědět, co všechno tam je a není. Myslím, že taková sada za jedno poštovné může být výhodná.

Web

(upravil jurda 3. 8. 2011 2:46)

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Všechny tranzistory a i ten otočný přepínač jsem už koupil u Denkla, ale namísto 4NU74 jsem koupil KD 616. Chybí mi pouze hliníkový profil a právě to trafo. Jádro na něj doma mám - dokonce téměř stejné rozměry - z rozebraného jiného trafa, ale nevím, kolik by stálo navinutí nové cívky.
Pokud tedy máte pro TW 40 originální trafo, případně i Al chladič a Ge tranzistory, tak bych o ně měl vážný zájem.
Jinak můj e-mail je: mj.jurda@seznam.cz

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

A proč to chceš stavět ? komlikovaně shánět původní materiál, když se dá koupit celej ?

Příspěvky [61 až 80 z 139]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Transiwatt TW40, dotaz...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£