Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Transiwatt TW40, dotaz...

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 7 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 139]

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Ono Ti to ale může (nevtdím že musí) začít kmitat, kreslit, mít malou slůrejtu atd... IMHO nemusíš škrábat, prostě vypájíš pár součástek připojujících vstup a výstup toho phono preampu (např. C101, C106) a natáhneš drát...

Web

(upravil j_paseka 16. 11. 2010 19:08)

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Teď na to schéma ještě koukám a stačilo by vyhodit jen kondenzátory C104 a C105 a odpory R104, R106 a R109 doladit požadované zesílení. Ono zase ten zesilovač nevyužít, když už tam je zapojen, je škoda. Alespoň bych si jej mohl nastavit na konkrétní signál a používat tento vstup pro něj.

To jestli kmitá nebo ne mohu zjistit diodovým detektorem na výstupu a na něm měřit výchylku napětí. Bude-li výchylka nulová tak to nekmitá.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Dělej jak umíš, ale ten zesilovač silný vstupní signál tak akorát zmrší. To je ale Tvůj boj. Zakmitávání, tedy mršení impulsů Ti žádnej diodovej detektor neukáže.

Web

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Opampe to ale každý zesilovač.
Ten zesilovač pracuje ve třídě A. Hodnoty těch rezistorů jdou určit i výpočtem.

(upravil Birkoff 17. 11. 2010 13:09)

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Sorry, že se do toho pletu, ale přijde mi poněkud zvrácené zesilovat nějaký signál jen proto, aby nějaká část zesilovače jako celku "nezahálela". To je IMHO tak trochu úlet...

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Birkoff: Jasné, ale já se na té úpravě chci něčemu přiučit. Naučit se pracovat s osciloskopem a osvojit si techniky měření a nastavování zesilovače jako takového. Prostě to beru jako zábavu, je to můj koníček, baví mě to.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Birkoffe, v případě j_paseky jsem se už několikrát přesvědčil, že na tom, co si vezme do hlavy, tvrdošíjně trvá, ať to je hovadina nebo ne, a že se diskuze či pokus o radu míjí účinkem. Vlastně nám tady vždy jen oznámí, co hodlá udělat a na naše názory se ptá jen tak pro formu smile

Web

(upravil Birkoff 18. 11. 2010 19:56)

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

opamp: JJ smile
j_paseka: a co se takhle spíš zaměřit na koncový stupeň a zkusit z něj dostat maximum v rámci daného zapojení. Tipů jak na to tady najdeš dost smile

(upravil j_paseka 19. 11. 2010 10:15)

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Dobře, dobře vidím, že jsem si docela naběhnul. Okay, žádné blbosti tedy vymýšlet nebudu a dám na vaše rady.

Birkoff: Pokusit se o to bych se mohl. Každopádně by to nebyla marná snaha smile . Oproti mé poslední myšlence.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

j_paseka nenech se zviklat opampem a Birkoffem smile a klidně se do té úpravy, tak jak jsi to napsal, pusť.

j_paseka napsal:

Teď na to schéma ještě koukám a stačilo by vyhodit jen kondenzátory C104 a C105 a odpory R104, R106 a R109 doladit požadované zesílení. Ono zase ten zesilovač nevyužít, když už tam je zapojen, je škoda. Alespoň bych si jej mohl nastavit na konkrétní signál a používat tento vstup pro něj.

Kmitat by to nemělo, je tam poměrně silná stejnosměrná ZZV přes R103. Pokud to chceš jako linkový vstup, vyhoď ze střídavé ZZV kombinaci R106/C104 a R109/C105 a nahraď ji odporem Rx, který spočítáš Au = Rx/R104. Do zesílení přibližně 100 by to mělo fungovat bez problémů, aniž bys musel upravovat cokoli dalšího.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Děkuji Ti za neodsouzení. Ještě se na to podívám.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Kdysi jsem tento předzesilovač stavěl, jako součást zesilovače. Je poměrně velmi univerzální. Měl jsem ho jak jako RIAA předzesilovač (se sérioparalelní kombinací R a C), tak jako linkový předzesilovač (pouze s odporem). Funguje to dodnes a bez problémů. Dobře popsaný je v knize "Zesilovače T74/78" od J. Kroupa, M. Láb, A. Šimeček. Na svou dobu docela dobrý.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Ale ano, jenže v #21 j_paseka píše, že to chce použít jako "..běžný linkový vstup.." - proto jsem reagoval. Citlivost na vstupech RUM smile je přeci pro CD, MP3, atd. naprosto dostačující. Takže?

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Brúdr: Jak souvisí kmitání se stejnosměrnou vazbou?

Web

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Takže..., ještě abych to tu po sobě trochu uvedl na pravou míru. Napsal jsem, že jej chci upravit jako "běžný vstup". Tímto pojmenováním jsem chtěl jen vystihnout, že nebude použit pro gramofon - jak to mu bylo z výroby.
Čili, že ze zesilovače s RIAA charakteristikou chci udělat zesilovač s lineární. Bohužel, jste se toho názvu chytli a domysleli jste si, že jej chci použít pro CD, MP3, ... . Samozřejmě vím, že konec v zesilovači TW40 má dostatečnou citlivost pro buzení těmito zdroji signálů. Nic méně to nebylo předmětem diskuze, předmětem bylo jestli ta úprava co jsem ji popsal na první straně je takto realizovatelná. Tož tak.

Brúdr mi to potvrdil, že je to možné. Tímto mu chci poděkovat.

Pánům Opamp, Birkoff bych se zase chtěl omluvit za mistifikaci, a že mě úplně nepochopili.

Doufám, že zase někoho nenaseru smile . Mír.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Tak jsem se po nějaké době k tomu opět dostal. Potenciometry vyčištěny - už nechrastí. Do zdroje jsem dal kondenzátor 10G místo původních 2G, výsledkem je značné snížení brumu. Nicméně při vyšších hlasitostech a s uchem u reprobedny je brum slabě slyšet nadále.
Jakmile mi dorazí axiální elyty z EZK vrhnu se na výměnu kondenzátorů v koncovém stupni. Doufám, že to k něčemu je a bude se na tom dát poslouchat. Alespoň do té doby, než postavím zesilovač s JPA100, který mám zatím ve fázi příprav.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

"Slabý brum při vyšších hlasitostech s uchem u bedny" je naprosto OK, víc z toho nedostaneš smile

Web

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Díky, tak to me potěšilo, vím že ten zesilovač není bůhvíco, vzhledem k jednoduchosti zapojení. Ale na to domácí poslouchání, po malém vyšolíchání, si myslím, že svoji práci odvede.

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Já jsem do svých dvou sbírkových TW40 /jeden stříbrný, jeden černý/ dal do zdroje maďarské elyty 4G7/63V z 80. let a zesilovače jsou zcela zticha i na sluchátka, když samozřejmě nepočítám mírný šum, způsobený emitorovým sledovačem na vstupu korekčního zesilovače. Na toto místo se chystám osadit BC413C Siemens, pár kousků jsem ještě vyšetřil, osadím místo 1M/Y poťáky 50K/Y a myslím, že bude i po šumu.

Web

(upravil j_paseka 28. 12. 2010 20:45)

Re: Transiwatt TW40, dotaz...

Já si myslím, že na vině můžou být ještě ty žluté (svitkové) a stříbrné kondenzátory v korekcích. Teď přesně nevím jejich typové označení myslím, že TC ... . Jinak šum v reproduktorech taky slyším, a při vytočení potenciometru výšek se šum zvýší.
Chystám se měnit ještě elyty v koncích, tak snad moje snažení přinese ovoce.

Jinak pokud Sinclaire říkáš, že jsi osadil kondenzátor 4G7 a brum neslyšíš, tak pak nevím proč? já ho tam stále mám. Musím sice dát ucho k reprobedně ale furt tam je a to jsem tam dal 10G.

Edit: Ještě jsem zjistil v rámci "likvidace brumu", že při doteku prstem osy potenciometrů nebo přepínačů na panelu se ozve z reproduktoru slabé zaprskání. Zkoušel jsem ten měděný drát co je přes svitkový kondenzátor připojen na zem uzemnit jěště extra na zem u konců ale bez výsledku. Prosím, nevíte, proč jsou ty prvky tak citlivé na dotek?

Příspěvky [21 až 40 z 139]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Transiwatt TW40, dotaz...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£