Re: Ohm - bludiste

dokken: Já mám linux a z nějakou diakritikou tady ani jinde nemám problém.

Re: Ohm - bludiste

neuděláme novej dred Čeština? smile zdá se, že diskutujících by se našlo dost smile

Web

Re: Ohm - bludiste

Jde o slušnost. Chci informaci (zadarmo) tak aspoň kruci SNAHU o spisovný dotaz bych mohl projevit. Co, pyčo?

Re: Ohm - bludiste

2 raspi
jen že lidi co maj linux a lezou na DC++ jsou zvyklý psát bez diakritiky,protože tam je to podmínka,k tomu smsková mládež,tak jsem to myslel,a ještě móda psát místo normálního V dvojitý atd.

Re: Ohm - bludiste

Tak, všechno co tu bylo napsáno je pravda. Ale už by to snad stačilo ne? Všeho moc škodí - v tomto případě chuti Shamana se elektrotechnicky vzdělávat.

Re: Ohm - bludiste

btw toto je sekcia zosilnovacov .. co ma cestina , dc++ a linux s nimi spolocne ?

Re: Ohm - bludiste

to bys nepochopil,když ti to neseplo doteď-neřeš a nech bejt...

Re: Ohm - bludiste

To to tady bude za chvili jako v diskuzich na blogu toho, jehoz-jmeno-se-nevyslovuje. Sel jsem do tohoto vlákna ze zvedavosti, co se dozvim - a dozvedel jsem se hovno, jen cestinarske poucky.

BTW, taky pisu bez hacku a carek. Na forech proti tomu vetsinou nikdo nic nenamita. Tolik k cestinarske prestrelce.

Ad 2Ohm poskladane z 4x 8Ohm repro - no, tak tohle asi makat tedy poradne nebude. Jedine u sparovanych reproduktoru se shodnymi parametry. Takovou kombinaci bych pro jistotu nepripojoval ani k zesilovaci, kde je povolena 2Ohm zatez. 2x4Ohm repra paralelne bude lepsi reseni.

(upravil Shaman 24. 7. 2007 10:04)

Re: Ohm - bludiste

HaHa bez diakritiky psat musim protoze se podivejte co napise ma klavesnice kdyz budu mackat od zacatku diakritickou cast ;+a
Y~ýáíé (jen tak pro zajimavost c + hacek mi funguje jako enter)!
Jinac zajimave uvahy o tom proc nepisu s diakritikou jako treba smskova mladez big_smile je to in atd.Do toho to  si mi radsi nezarazujte radsi jak by rekl kazzatel "tupec s rozbitou klavesnici".Doufam ze nebude nastvany za to,ze ta prvni uvozovka nebyla dole.
Kazzatele neznam z fora,ale kdyz kaze at kaze treba me za chvilku nauci i cesky.
Na opravu klavesnice nemam cas. (jinak se omlouvam za sve hrubky hrozne moc!! kdyz je z toho takovy povyk.



A zaroven bych chtel podekovat halen za asi 3 prizpevek v tomto dvoustrannem threadu big_smile
Ale ono se rekne dva 4ohm repro. Jenze jak sem se koukal tak treba beyma v katalogu nema ani jeden 4ohm rep. samy 8ohm.
Jedine jina firma ale to se my nechce vim ze beymy hrajou dobre...>tak asi hold jinej zesilovac smile

Re: Ohm - bludiste

asi holdjo... onoje to stejne dyvny, nutne chtit zdimat zesyk do 2ohm. Dyk to ms mensi ton... no... dzampink faktor a i ten zeikg bude dostavat dost na prdel tim hustym proudem, bude topit jaxvina. Vono - by tyjo vlasdne sdacilo, dybys misto ohmů zaca resit citlivosti ...najednou bude 8OHM akorad.
Nerekls jestliva je to na dydžiny, domů bo di kcháru nitz. To je potom zatěško raďyt...

Re: Ohm - bludiste

Melo by to byt jen tak na zacatek domu.S tim ze obcas bych s tim potreboval ozvucit nejakou malou kalbu vylozene jen tak na grilovacku na zahradce..
Jo s tou citlivosti! potreboval bych jen vedet asi je to blbej dotaz, ale je mozny aby mel zesilovac citlivost jen 80db ? popripade by na nej teoreticky nemelo cenu kupovat citlivejsi repro?

(upravil Mike 24. 7. 2007 15:43)

Re: Ohm - bludiste

Shaman a jeste rekni duvod dostani se na impedanci 2Ohm. Ten aby to hlasiteji hralo abys ze zesiku dostal vice? Pokud takhle uvazujes tak chyba. Radeji paralelne 2x8Ohm ale vetsi citlivost. Budes mit 4Ohm a dostanes se na vetsi hlasitost nez 4x 8Ohm

No este dodatek citlivost 80dB u zesu sem nejak este neslysel, tam se to udava ve watypy*o. Spise se prikladam ze to je udaj o Odstupu signal/šum. Jinak repra muzes kupit jakekoli citlivosti a nikdy to nebude zaviset na zesu.

Web

Re: Ohm - bludiste

No myslel sem to tak ze bych si objednal zesilovac ktery by mel pri zatezi 2ohmy vykon na 1 kanal 150w.A ja mam 3x 8ohm repro o vykonu 50 watu  takze bych vpodstate vyuzil ten vykon 100% (skoro : bylo by to asi 2,66ohm) ale takhle sem pocital jeste pred tim nez mi to vylozily ze je lepsi to zapojit jak rikas ty.Ale muzes mi rict proc konkretne se to nevyplati?Z tveho prizpevku to chapu ze neco je lepsi nez neco ale proc?diky za objasneni....

Re: Ohm - bludiste

Kalbu na zahradě se 2ohmy nezvučíš, ale jenom do té doby, než se ti ten zesilovač upeče. Prostimtě postav to na 8ohm, a pořiď citlivé měniče, žádné ARN bo podobné, ale když to má býk kalbyodolné, tak aspoň nějaké poloprofi měniče. Beyma studio dobrý, ale stejně žádný zázrak. Dokud to budeš mít v místnosti OK, ale jakmile to vyndáš ven, půjde to do kytek po několikátém panáku. smile

(upravil Shaman 24. 7. 2007 16:54)

Re: Ohm - bludiste

proste chapu to dobre ze 2ohmy  ( kdyz je to minimum ) je nevhodny protoze kdyz klesne impedance pod minimum tak se zesik upece? Takze je lepsi myt rezervu tj jasny a ta rezerva se proste nabere vetsi impedanci...:) asi to zni jako hodne amatersky pojeti big_smile
Muzes mi tedy poradit parametry zesilovace na ozuceni takovejch mensich kaleb? abych mel takovej novej prehled..

Re: Ohm - bludiste

Primárně řeš bedny a né zesilovač. Nebo spíš to řeš jako celek.

Pokud zesilovačem teče 3násobný proud tak se i trojnásobně hřeje, když to hodně zjednoduším.

(upravil Shaman 24. 7. 2007 17:36)

Re: Ohm - bludiste

ja se snazim resit to jako celek jenze vzdy kdyz vidim ty ceny snazim se to nejak "obcurat" protoze treba citlive repro od beymy stoji okolo 2000 tacu ted si vezmu ze je to teprve repro pro basak ty chci myt dva jako dva satelity a kdyz uz mam vybrany repra za takovejch 6000 tak se zacne terpve resit zesik...ale dejme tomu ze bych mel....
jako 2 basaky   12BR70
       2stredy     02 084 - 10AG/N
       2 vejsky    ty zatim nejak neresim
proste jako dokazu si predstavit co by to muselo byt za zesilovac zhlediska vykonu ale aby sem nedoletel na dalsi parametry ktery mi treba ani nic nerikaj jako treba odstup a sum atd.....

Re: Ohm - bludiste

To je celý na hovno.

(upravil Shaman 24. 7. 2007 19:00)

Re: Ohm - bludiste

big_smile no dobre ja si rikam ze uvazovani celyho setu najednou je dobra vec ale radsi bych zacal zesilovacem .. a potom k nemu ekvivalentne vybiral repro.. koukni na todle to by stacilo ne na malou kalbu..                      http://www.svetlazvuk.cz/detailPage.asp?DPG=61742
Jen hci tvuj nazor jestli bude stacit na 4 repra smile (nejaky 8ohmovy) 50w stredy
pro basy zvolim samostatnej zesik.
Akorad jak sem si o nem tak cetl co je to bipolarni technologie ?? jako ze dva poli a to snad kazdy repro big_smile proc to tam pisou ?

Re: Ohm - bludiste

Shaman napsal:

.... ty chci myt dva .....

tak si je umyj.

Apropo obednej HRB od DEXONU a bude klid. tebe to bude stacit umyt

Web