Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 6)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 118]

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Já to chápu tak, jak to obvykle bývá, tedy dva sekundáry (společný střed) a JEDEN MŮSTEK.

Tak to dělá většina populace, ALDAX nevyjímaje.

A ve svém příspěvku jsem to i jednoznačně napsal.

Web

(upravil GeorgyBoy 12. 5. 2010 10:10)

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Souhlas s opampem.
babakusi přečti si ten článek, tam není nic k nepochopení.

(upravil babakus 12. 5. 2010 10:19)

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Potom platí to co jsi napsal, Ondro. Spíš bych řekl, že to sinclair v tom článku myslel tak, že má dva sekundáry a každý s vyvedeným středem.


Edit: Omlouvám se, nejsem až tak zdatný elektrotechnik a teorie mi dělá občas problém. Ale podle toho jak to chápu já, bych řekl, že máte pravdu všichni. Bohužel každý mluvíte o něčem jiném.

Pro představu jak chápat ty dva sekundáry:

1) dvě vinutí namotaná na sobě tvořící jeden sekundár s vyvedeným středem (dvě půlky a střed)  24 --- 0 --- 24

2) dva kompletní sekundáry s vyvedeným středem namotané na sobě (4 půlky a 2 středy)   24 --- 0 --- 24
                                                                                                                                                 24 --- 0 --- 24

Nebo to fakt chápu špatně? Kurňa Leoši, jak jsi to teda myslel?

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

http://aldax.cz/index.php?tab=3&myo … how=zdroje
1) Je to tam jasně napsané: "symetrické sekundární vinutí"

(upravil babakus 12. 5. 2010 11:39)

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

aaaha. Takže se jedná pouze o jedno symetrické vinutí. Nikoliv o symetrická vinutí. Moje chyba

Kamení si někde najděte a každej si můžete hodit jenom jednou lol

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Spíš bych Tvoje OT posty smázl, souhlasíš?

Web

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Smázni wink Ale stejně by mě to zajímalo smile

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Tak to vypadá, že absolutně největší pitomec tady budu já a zřejmě v dílně měřím žárovkovou zkoušečkou a ne multimetrem.
Vemte si, vy idioti, třeba 1kW trafo se sekundáry vinutými na sobě, tzn. s nestejnou délkou drátu a nestejným vnitřním odporem, připojte můstek, kondenzátory ani připojovat nemusíte a obě poloviny takového zdroje zatižte odpory, kterými zatížíte transformátor na jeho plný výkon. Potom vemte multimetr a změřte si napětí na obou zatěžovacích odporech.
Víc se ke všelijakým bobšům a tomuto tématu nebudu vyjadřovat.

Web

(upravil BV 12. 5. 2010 14:24)

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Leoš, menej emócií a silných slov a viac rozmýšlať.. Sorry.
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/757_brigde.png
Prúd tečie obidvomi sekundármi v každej polvlne, ak je tam usmerňovač. AC sa pre zosilňovače nejako nehodí, debata je o zdroji pre zosilňovač..
DC výstup bude symetrický (ak nepoužiješ dve izolované vinutia a dva mostíky, výstupy zapojené do série), len vinutia nebudú zaťažené rovnako a bude viac zvlnený.

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Leoši, bohužel z Tebe vypadla sračka a půlka fóra po Tobě tu sračku sežrala a možná si ještě pomlaskává, jak dobře jsi to uvařil.

ANO, JSI TU TEĎ OPRAVDU (SNAD POPRVÉ V HISTORII FÓRA) ZA PITOMCE.

Web

(upravil Bobeš1 12. 5. 2010 15:20)

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Tak a teď jsem Tě chytil pořádně na švestkách a koukej si to naštudovat ať můžeš opravit ty svoje bláboly v tom článku. Doufám, že už většina papoušků pochopila jak to je správně a vysvětlí Ti to. Doporučuju Ti to vyzkoušet si to a můžeš pro zajímavost použít úplně rozdílné napětí na sekundárech a přesvědčit se, že ani při zátěži se napětí od sebe nebudou lišit. Doplň si své vědomosti - neznáš to teď a neznal si to ani v době, kdy jsi psal ten článek. Promiň za upřímnost, ale delší dobu si o to koleduješ!

Little už to chápeš i ty? Jo tys to vlastně chápal hned.

(upravil little 12. 5. 2010 15:28)

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Myslím, že tady každý mluví o něčem jiném. Myslím, že Leoš měl na mysli samotné trafo, nikoliv zdroj jako celek, nebo se (jako obvykle) pletu? hmm

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Opět se pleteš. Přečti si jeho článek.

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Bobši, Ty se taky trochu kroť.

Opampe, ty se pořádně kroť.

Web

(upravil Bobeš1 12. 5. 2010 16:10)

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Dobrý, už jsem se odreagoval. Dík

Škoda, že jsi to opampe tak brzo zastavil. Mohlo tu být krásně "nafilozofováno".

bobobrode taky jsem se dobře zasmál. I mates a bery i babakus...

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

No omlouvám se smile

Ale nemám rád, když tupé stádo háže otýpky na hranici Jana Husa, protože tak přikázal Nejvyšší  smile

Web

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Takže výsledek je ten, že při větším úbytku napětí na jednom vinutí než na druhém se to víc zvlní za usměrňovačem a kapacitami?

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Dokud jsem si to nenakreslil, vč. půlperiod, tak bych taky tvrdil to co Leoš. Je to dobrý chyták.

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Také jsem si to musel nakreslit... Velmi se omlouvám, už chápu smile

Web

Re: Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

...a vidím, že se podařilo vše vyjasnit. Každý měl trochu pravdy, škoda že to opamp tak brzo zaseknul. Je vidět kdo se chodil do školy scovávat před deštěm. Mohli jsme si parádně podiskutovat. Už jen pivo nám k tomu chybělo...

Příspěvky [21 až 40 z 118]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Napájecí zdroje zesilovačů - souměrné

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£