Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

Ked si nepoznal na zvuku, ze sa cela bedna rozkmitala a nafukovala, tak by si nepoznal asi ani keby ti niektora stena bedne uletela prec.

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

no fakt ziaden rozdiel... mozno by sa dalo povedat ze celkovo je zvuk len ochudobneny o basy z kmitania dreva, ale vraj je to neziaduce a bedna by hrat nemala. ale zeby to bolo lepsie sa povedat neda. jedine ked som bednu nevyplnil molitanovymi rolkami tak basak pri vacsej hlasitosti vrcal. pomohlo ked som opat dal dnu stocene rolky. ci vyztuzenie pomohlo abo nepomohlo, aspon mam pocit ze lepsie to uz byt nemoze a vyuzil som plny potencial tohto basaka.

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

Ty si postrach susedov. Na hudbu treba basák jaksviňa a zvyšok môže hrať niečo malé plastové.
MDFku tu všetci poznajú, dokonca aj 22mm hrubú. Niekto robí aj s hrubšou, ja som urobil 65 litrové bedne z 25mm a dokonca tam mám 3 vodorovné a 3 zvislé výstuhy. Ale tiež mi to nebasuje, ani susedia sa nesťažujú sad
Za toto "subwoofer vytvara riadny hrmot hybe okrem stien a stopom a podlahou urcite aj nosnymi murmi" do hlodníka s tebou.

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

preco? ved ked to dam naplno tak podlaha sa chveje jak vo vlaku

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

PSYCHOTEROR napsal:

... mozno by sa dalo povedat ze celkovo je zvuk len ochudobneny o basy z kmitania dreva,...

Ty si fakt pripad, zbytocne dalej rozoberat.

Basak neje velka husla, ze musi rezonovat cele telo.
Cim viac rezonuje a nafukuje sa ozvucnica, tym zahuhlanejsi, zadunenejsi a nepresnejsi bas, taktiez s normalnym basakom nedosiahnes ani poriadnu hlasitost, lebo samotna stena robi akusticky skrat.

Kde to byvas, v unimobunke, ze sa trasie podlaha?

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

v panelaku