Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

vyhybku mam tuto
http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/fnl7030_fnl7031.htm
a stavia sa k nej este sym. predzosilovac. cez tyzden ho budem mat a dam vediet ako znie subac pred vytlmenim a po vytlmeni (molitan som dnu este nedal)

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

symetrický predzosilňovač ti ale problém so zemnou slučkou nevyrieši - brumieť ti to bude stále. Máš ten predzosilňovač napájaný dostatočným napätím? aspoň 30V?

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

Po vytlmeni bude hrat lepsie, tak to tam daj. Emi Sigma je daleko lepsi reprak, je pouzitelny s basreflexom a mal vy si hlbsi a silejsi bas.

Nemusis tu nikomu vysvetlovat, co to je MDF 22mm, to tu skoro kazdy pozna. Vyztuhy tam treba tak ci tak. Sice ked je to mrdka, nerozhybe velmi tie steny, ale normalny reprak by s nimi zamaval. Na poklep ti to urcite znie ako jaskyna.
MDF nie je nahrada masivneho dreva, ma ine akusticke vlastnosti ako masiv.

Tu mas ozvucnicu z rovnakeho materialu, MDF 22mm a objemu vonkajsieho mensieho, ako tvoj vnutorny  http://yfrog.com/1502052010173j

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

tak problem so zemnou sluckou symetricky predzosilovac predsa len nevyriesil a tentokrat dokonca huci uz aj veza a prvy zosilovac... bednu nevytlmim do doby kym budem riesit tento problem.

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

no problem s brumenim som konecne vyriesil... vdaka symetrickemu vystupu vyhybky s predzosilovacom a prevodnikom s troma zilami som mohol v XLR kabli odpojit zemnenie pricom ostalo len plus a minus a hucanie prestalo. a predtym nez bednu vytlmim som sa predsa len rozhodol ze ju aj vyztuzim lebo pri hrani steny sice rusivo nerezonuju ale aj tak kmitaju a sposobuju tym pravdepodobne basaku trosku vacsiu volu. po dokonceni dam vediet o vysledku. bedna zatial hraje masivne a mohutne s mierne predlzenymi basmi ktore mi po par hodinach uplne stacili. j*be to s celym barakom a susedia urcite nemaju radost.

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

Predlzeny bas = prodloužený bas? Může mi prosím tento pojem někdo vysvětlit?

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

asi to duní jako svině smile

Web

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

Duní jako svině. lol

Teď jsem si vzpomněl na včerejšek večer, když jsem se vracel z nákupu. Projel kolem mě hustotýpek v Renault Twingo, modrá barva, přes střechu a kapotu rychlý, bílý pruhy. Dunělo mu jako svině a tvářil se těžce drsně. lol

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

no ze bas po udere este chvilu doznieva. cize je dlhsi.

(upravil chyna.cz 9. 6. 2010 22:17)

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

tzn že to duní smile
kdyby to byl tvrdý PA bas, tak tě to uspává... lol

Web

(upravil PSYCHOTEROR 9. 11. 2012 14:24)

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

no ano kupoval som ten basak prave koli tomu aby mal poriadny tlakovy a pevny bas a nie aby tu hucal ako nejake gumene woox na philipse. musim sa uz niektory den prekonat a aspon tu bednu vytlmit nech mozem definitivne konstatovat o konecnom vysledku investicie. asi to spravim dnes.

Edit: tak som to vytlmil a zvuk je o poznanie lepsi... da sa povedat ze sa priblizil mojim predstavam, a v mnohych smeroch prevysil moje ocakavania. som spokojny. skoda ze mama nie. mam to totiz v izbe v panelaku a na basy sa stazovali uz aj susedia z vedlajsej brany. a to este vtedy ked som ten subwoofer nemal. casom este skontrolujem ci molitan paska na koberce udrzala na stenach a supnem do bedne aj zvysok molitanu

http://s19.postimg.cc/he0e4blkf/5833_imag0169.jpg

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

kde je výztuha?

Web

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

vykaslal som sa na nu:D trebalo by kupit hranoly a opat vrtat a srubovat a to sa mi vobec nechce

(upravil babakus 11. 6. 2010 7:50)

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

Ale prd. Vezmeš dva "klacky", napatláš lepidlem, nacpeš mezi stěny(do kříže) a hotovo. Žádný vrtání, šroubování, nic takového... Nedáš na rady a pak bručíš, že ti to duní...

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

ale vec je taka ze ked som tu bednu vytlmil tak ten molitan tie vybracie uplne absorbuje cize dosky vobec nekmitaju a vyztuha by tam bola zbytocne...

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

Prostě to nechápeš....není to o tom, aby ty stěny nevibrovaly. Je to o tom, aby se ta bedna nenafukovala. Proč se těm vzpěrám tak bráníš? Bojíš se snad kříže jako čert nebo co? lol

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

ved keby som to vyztuzil nemalo by to ziaden efekt lebo molitan vnutri tlmi vsetok pohyb vzduchu cize tlaky sa k doskam nedostanu a doska sa nema ako nafukovat ked je zvnutra tlmena 5timi centimetrami a reprak hybe iba penou... a je aj dost namahave tam nasadit tie hranoly ked tam uz je nalepeny molitan.

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

Jako kdybych hrách na stěnu házel. Dobře, nech to jak to je a buď spokojený wink

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

Jesis, ty si snad magor. Myslis, ze molitan nejak mechanicky spevnil bednu? To teda nie. Vyrez dieru do molitanu a buchni tam vzperu.
Zbytocne nespekuluj.
Alebo si to rob po svojom, ale sa potom nestazuj, ze to hra tak a hentak.

(upravil PSYCHOTEROR 9. 11. 2012 14:25)

Re: Rozmery subwoofera s 18'' BSA PL-18

Tak casom sa bedna rozkmitala a dosky na nafukovali aj pri slabsej hlasitosti. Na zvuku to poznat asi nebolo. Rozhodol som sa ze ju vyztuzim a praca mi zabrala pol dna. Nespravilo to ziaden efekt, subac hraje stale rovnako... Predtym hral zle pretoze bol napojeny z veze z vystupu pre minidisk, napojil som ho z druheho zosilovaca z vystupu TAPE a odvtedy hral normalne. Basy dava extremne az prehnane, spolu s ostatnymi reprakmi poskytuje perfektny zvuk.

http://s19.postimg.cc/tv71rhgq7/5833_snimek_144.jpg http://s19.postimg.cc/gfk12188f/5833_snimek_183.jpg