Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

Otasi,

ten darling zkreslení nesrazil, naopak zvýšil a přidal nechutné odtrhy z limitace + vandrování výstupu s teplotou.

Jako vrchol techniky to nikdo neprezentuje, jako hračka tady byly daleko větší hovadiny, nechápu smysl Tvýho příspěvku.

Web

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

Kdybyste raději prcali mě kvůli plošňáku a nehádali se o blbostech. To nikam nevede.

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

proxy server v práci mě na něj nepustí...

Web

(upravil Kovas 2. 6. 2011 9:16)

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

Hm, to je špatný, mám to nahrát raději na audioweb? Co doma? Tam by to mělo jít smile
EDIT: Přeneseno na Audioweb.

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

Jak tlusté jsou v reálu cestičky napájení a země?

Zem je vedena trochu nešikovně, ale snad to nebude vadit.

Vstupní konektory by mohly mít větší plošky.

Emitoráky (1 - 2.2 ohm každý z nich) tam raději dej.

Web

(upravil Kovas 2. 6. 2011 16:18)

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

No byl jsem línej, slibuji, tloušťky předělám. Já tu desku situuju na kreslení rukou(proto tam třeba není ani polygon), spoj si může upravit jak kdo chce(na úkor stability, i když ještě nevím, jak se ten výtvor bude chovat smile ).
Zem jsem se snažil do jenoho bodu, chtěl jsem to spojit až u filtračního kondu, no nešlo to. Tak aspoň jak to je.

Konektory upravím, standartně používám pájecí špičky lol

Emitoráky už tam jsou, jsou složeny po "Dudkovsku", 4x4Ohm ke každému tranzistoru.
Dodatek:
Ještě tam je místo, takže asi dodělám Boucherott a možná zaexperimentuju s tepelnou vazbou, zda diody zapustit do chladiče, nebo jen opatlat a plpnou na blok. Jo a ten "Bůstrap" kondenzátor jsem přendal před výstupní, jak je v původním schématu. Nemělo by to vadit. Co nejdřív zkusím udělat prototyp, teda až po zkouškovým a snad to bude hrát smile Doufám, že z toho nebude nějaká další "F*dermašina".

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

Emitoráky 4x (1 - 2.2) ohmu ke každému trandu, nikoliv 4x 4 ohmy.

Hrát to nějak bude, hořet by to nemělo, pokud bude zajištěn teplotní kontakt diod.

Zázraky nečekej, LM1875 hraje líp (ale dá míň).

Web

(upravil Kovas 2. 6. 2011 16:58)

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

Jo aha, takže výslednej odpor má bejt 0.25Ohm, při použití 4x1Ohm, jo,  já myslel, že výslednej odpor má být 1 Ohm, tož tak.
Na koleji se kvalita neřeší. Jinak taky jsi myslím kdysi říkal, že TW hraje hůř jak LMko a nakonec jsi to u TW2010 vzal zpátky smile. I když tohle LM asi nedá, když je to tak okleštěný smile

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

Je to tak, je to oholený na kost, linearitu to má nevalnou a rezervu zisku pro nfb taktéž. Ale aspoň to bude mít "jiný, zajímavější zvuk" smile

Web

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

Bylo by dobré připomenout, že tohle zapojení otáčí fázi signálu. Na druhou stranu u výkonovém zesu je to jedno (přehodí se vodiče vedoucí k reprákům). U klasického TW se fáze otočí 2x, takže nakonec máte na výstupu signál jaký má být.

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

Tak to snad každý pozná ze schématu, ne? smile Bodejť by neotáčel, když tam chybí celý předzes s trandem, co otáčel vstup o 180 stupňů pro tenhle zbytek. Zájemci mohou dobastlit invertující zes s OZ a přidat tam i nějaké korekce.

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

Před delším časem se mi někdo ozval, že mu tato hračka v pohodě funguje, pak zkoušel ještě verzi s jiným osazením kde musel přidat nějaké kompenzace, mohl by se dotyčný případně trochu rozepsat?

Web

(upravil Klasikk 9. 3. 2012 18:34)

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

Pre mladouchy je podla môjho skromneho nazoru lepsie praveze skôr nieco, co je z principu veci velmi stabilne... Moja skusenost je skôr taka, ze cim menej suciastok, tym skôr to zhori...Samozapalnych zosilnovacov uz bolo dost.  Napr. taky Leach Amp ide na prvy pokus. Ako mladoch som postavil na moj vtedajsi vkus dost zlozity 50W kvazy komplementar od V. Jamricha a P. Gubiša, kt. bol v AR z r. 1975, a napriek tomu ze mal ,,Až" 10 tranzistorov, fungoval na prvy pokus a hra dodnes. Par krat som menil budice KFY18/34 (po tom, ako som sa snazil rozcvicit uplne novy 12" basak a pustil som don plny kotol na 20 Hz smile ) ale nikdy sa nestalo, zeby mi ten zosik odkuril repraky. Predsa len, vystupny kondik robi svoje. Prdu na zaciatku, kym sa nenabije som vyriesil tak, ze ju cez rele pustam do 10 Ohm odporov, a az potom sa prepnu na vystup repraky, takze je uplne ticho. Je to tento zosik http://imageshack.us/photo/my-images/230/imgae.jpg/

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

Ano, Gubiš-Jamrich byla na tu dobu docela bomba, i když se to nijak zvlášť v parametrech nelišilo od klasického Sinclaira Project 60. Všichni už dneska víme, že používat jako budiče KFY18/46 nebo KFY16/34 byla hovadina a mohlo to fungovat jen tehdy, pokud měly koncáky dostatečné proudové zesílení. Jakmile spadlo pod 50, bylo u 100W zesilovače zle. Proto jsem si nechával vozit z Maďarska Tungsram BD139/140, které utáhly i tři páry KD503, pokud měly rozumnou betu.
On je totiž problém s budičema i dneska, Evropa nic nad 100V nedělá a Japonsko/Korea/Čína sice dělají, ale jenom druhovýrobu, prvovýroba jsou snad jenom 2SA1837/2SC4793 a pak o něco silnější 2SA1930/2SC5171, u Farnella je něco málo od SanKenů a občas se objeví jako NOS vynikající kusy 2SB649A/2SD669A. Pak už zbývá jedině MJE15032/15033, které ale mají sice výkon jak hrom, ale jen 30MHz. Začíná to být horší a horší...

Web

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

KSA1220A / KSC2690A ma mouser skladem a stoji par supu.
Na rozdil od nejakych plagiatu aspon vis, co v tom pouzde dostanes smile

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

Mohu se obětovat a postavit to a pak to nějak zkusit ještě doladit, sice to bude šílenej bastl a ještě k tomu nemám ani všechny zkušenosti/moudra abych tam něco udělal, ale chci to zkusit a budu sem dávat pravidelný info o všem smile. Šlo by to? smile

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

sinclair napsal:

...u Farnella je něco málo od SanKenů ...

Bohužel Farnell už žádné budiče Sanken nebo Sanyo nemá.

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

feliz navidad napsal:
sinclair napsal:

...u Farnella je něco málo od SanKenů ...

Bohužel Farnell už žádné budiče Sanken nebo Sanyo nemá.

http://cz.farnell.com/jsp/search/browse … allpartial  asi koukáš špatně

Web

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

15A 200W jako budiče?

Re: TWX - 50-60W hračka pro mlaďochy se 3 trandy

feliz navidad napsal:

15A 200W jako budiče?

sry, sem přehlíd to "budiče"

Web