(upravil hranatybraska 7. 10. 2010 19:13)

Re: Pořádný flaškostroj

No když si vezmeš, kolik stojí obyčejný přímotop, tak ten flaškostroj  už zas tak o moc dráž nevyjde.. smile

bobobrod: hoď sem aspoň parametry. Ua, kliďák a tak..
                  btw EF184 je širokopásmová flaška se strmostí kolem 15mA/V - nemáš problémy s kmitáním? Onehdá jsem s ní zkoušel něco spáchat, ale nepodařilo se mi ji rozumně zkrotit. smile

Web

Re: Pořádný flaškostroj

Dobrá, více podrobností:
- napájení konce 1 kV, trafo 500 VA
- LC pí-filtr, kondy Aerovox 2m2/500V v sérii, tlumivka co dům dal
- napájení driveru 500V - odbočka v půlce anoďáku
- žhavení upraveným počítačovým AT zdrojem ( 2 x 5 V / 8 A )
- driver žhavený z pomocného tráfka - bude předěláno na AT zdroj
- pomocný zdroj - 100 V pro první mřížky
- driver EF184 v triodě a 6P15P
- výstupáky teď optimalizuju
- zapojení je bez ZP, vstupní citlivost 0,95 V / 10 kOhm
- na výstupu dává 35 W / 8 Ohm v A2 třídě ( proud do G1 )

Použil jsem právě EF184 kvůli co největšímu zesílení - v triodě zesílí asi 50 x, čímž jsem ušetřil zesilovací stupeň. Navíc má i slušně malý Ri. Mrkni po ruských stránkách na 6Ž51P - to je ruský ekvivalent který si rusové pochvalují. V triodě se chová excelentně. Ale neměl jsem s ní problémy ani v pentodě. To daleko větší problém byl najít vhodnou flašku do druhého stupně. I 6P15P je tak trocha kompromis...

Re: Pořádný flaškostroj

Až optimalizuješ trafa, tak doufám že spácháš nějaká měření.

BTW, dneska jsem měl pod nožem SE s KT88, levný nákup z ebay. Nevím jak to číňan dělal, ale THD pod 1% neleze ani při malém signálu.

Web

Re: Pořádný flaškostroj

Třeba v tý báni najdeš zamaskovanej déčkovej chipamp...

Web

Re: Pořádný flaškostroj

No pokud by tam (SE s KT88) nebyla žádná zpětná vazba, tak by mě 1% vůbec nepřekvapilo.

Re: Pořádný flaškostroj

výstupák hadr

Web

Re: Pořádný flaškostroj

Přátelé, zima je asi už tady, dnes rádo byla dokonce poprvé solidní inovatka. Jste na ni připraveni?
Poléčil jsem výstupáky, trošičku přidal klidového proudu. Ztrátový výkon povylezl na 140 W, ručička wattmetru na výstupu se přehoupla lehce přes 40 W.
A momentálně jen tak posedávám a nechám se oblažovat akustickou lázní...

http://s4.postimg.cc/7ngduit2x/2868_p11308173.jpg

Re: Pořádný flaškostroj

Chtělo by to nějaký dekl na to nebezpečný zvíře smile

Re: Pořádný flaškostroj

Proběhla poslechovka s uspokojivým závěrem - na projektu možno pokračovat a dotáhnout jej do konce.
Tu nebezpečnou obludu bude potřeba trocha zakapotovat, aby nebudila hrůzu.
No ale - není snad roztomilá i tak?
Kdo máte zájem slyšet ozvěte se, chystám veřejnou premiéru

http://s4.postimg.cc/ag9lejtfd/2868_p11308233.jpg

Re: Pořádný flaškostroj

To se jednomu uplně vybaví hřejivé teplo domova smile

(upravil hranatybraska 9. 11. 2010 11:02)

Re: Pořádný flaškostroj

Bobobrod: Poslal jsem ti mail.
Btw, pokud bys měl nějaké PL81, dal bys mi cca dvě stranou? Pak bych si je osobně vyzvedl.

Web

Re: Pořádný flaškostroj

Bobrod: není ti líto těch elitů? Vždyť ty flašky je musí docela zahřívat.

Re: Pořádný flaškostroj

Překvapil mě samého, že se ty elyty skoro nezahřívají. Je tam dost místa na větrání ( asi 5 cm ). Ellyty i po celovečerním provozu nebyly ani vlažné. Všechno vzniklé teplo v podstatě letí nahoru.

Re: Pořádný flaškostroj

Hlavně ta čepička bude mít na dotyk hřejivý pocit smile Jsou to hezký lampy...

Re: Pořádný flaškostroj

Nó, na čepičkách je prakticky kilovolt. Snažím se vymyslet jak je uchránit před dotykem, protože keramické konektory podobné těm mřížkovým se už větší nedělají.
Pokud byste někdo o vhodných věděli dejte vědět.

Re: Pořádný flaškostroj

Ty čuně...stačí malý škobrtnutí a budeš hopsat jako ten motorkář na sporáku v Terminátorovi...ovšem na rozdíl od něho naposled ve svým životě....

(upravil Kovas 10. 11. 2010 12:29)

Re: Pořádný flaškostroj

A ještě si ty lahve přitom rozbiješ... Celé pod dekl s pořádnou větrací mříží.
Udivuje mě, proč stavíte takové nadupané flaškové bestie. A ještě v rozežraném áčku. Z vás musí mít Čez, nebo jaky bazmek radost...

Re: Pořádný flaškostroj

Lampoví áčkaři jsou vymaštěnci. Žrát se sítě 200W a radovat se z osmi wattů, to je na Chocholouška. Nehledě k tomu, že to železo sycené nemalým ss proudem zkresluje jako prase, vzduchová mezera nemezera. Navíc potřeba výkonných a sakra dobře filtrovaných zdrojů, aby to mělo aspoň slušný odstup...
Musicy mají ve zdrojích zdvojovače, dost energie a když se různýma fíglama dostanu se samotným koncem Musicu na -90dB, tak tancuju po dílně jak šaman. Dost by mě zajímaly odstupy těch různých GU81, 300B a podobných.
Mimochodem, jeden člověk mi nabízí za odvoz kupu RD200B, nechcete si udělat triodové áčko, šulíni???   smile smile
Ve Vršovicích k tomu dělají i patice, ale radši se neptat, kolik stojí....

Web

Re: Pořádný flaškostroj

S áčkem je to jako s dobrým vínem. Jeho příprava obnáší práci, kterou jen znalec dokáže ocenit...

(upravil kazzatel 10. 11. 2010 20:20)

Re: Pořádný flaškostroj

To jsou děsný kecy, BB...notabene provedení na vyliž, to ti těžko uzraje do krásy....i bastl se dá udělat elegantně, nesmíš ovšem použít vokapovou rouru vod králíkárny