Re: Pořádný flaškostroj

Niektorí to tak robia,predsa len tam namrdat tlmivky je mi proti srsti smile Ale ak sa to niekomu páči, prečo nie.

Re: Pořádný flaškostroj

kudlibabka napsal:

Kdyz jsem zkousel zapojeni s E80CC srpp versus anodovy sledovac s anodovou tlumivkou,verze anodovy sledovac s anodovou tlumivkou byla opet lepsi.Lepsi dynamika,rozsiril se prostor jak pravolevy tak predozadni,zlepsila se lokalizace nastroju...o mikroprostoru a mikrodetailech se ani rozepisovat nebudu....highly recommended!

SRPP = zesilovač s konstantním zdrojem proudu místo tlumivky

Ty mírné nelinearity se ve zvuku projeví jen částečně,  vzhledem k malému Ri triody (pochopitelně na jakosti tlumivky dost záleží). Bylo by zajímavé vidět signál na osciloskopu nebo provést nějaká měření. Každopádně bych to rád časem vyzkoušel.

Re: Pořádný flaškostroj

Az budes mit prostor na vyzkouseni pujcim ti tlumivky a budes moct merit....
Vcera se mi podarilo v  poslechovce umistit OB bedny(v pracovni verzi) s fullrange repraky,nejsou jeste zahrane-udajne potrebuju 200-500hodin,ale uz ted to vypada velice slibne.Samozrejme to ma jiny spodek nez moje 3 pasmove OB s 15´´ basakem,ale podani prostoru je naprosto famozni,proste to hraje moc prijemne

(upravil kudlibabka 14. 12. 2011 1:37)

Re: Pořádný flaškostroj

Dalsi flaskostroj z moji dilny,lampizovany DAC s AKM4396,lampova cast s 6n6p v SRPP.Hraje vyborne,doufam ze z nej bude mit jeho novy majitel radost,casem si vestavi do nejaky superkrabice....

http://s4.postimg.cc/ma9y2nw6x/5898_dac_vlaia.jpg http://s4.postimg.cc/nba6rsd6h/5898_6n6p_srpp.jpg

Re: Pořádný flaškostroj

To je docela lákavé, myslíš, že i průměrný (nebo mírně nadprůměrný) posluchač pozná rozdíl?
Ty 6N6P vypadají jako trochu jeté, nechceš fungl nový, t.j. nepoužitý?

Re: Pořádný flaškostroj

Mam zkusenost ze pri moznosti porovnani nekolika pristroju rozdily pozna kazdy...samozrejme je dobry mit moznost overeni dlouhodobym poslechem...ty 6n6p na fotce maji par desitek hodin provozu ve sluchatkaci,ale jsou jen zahorene,navic maji systemy shodne na cca 3%...techto lamp mam zasobu,ale pokud bych potreboval rad tve nabidky vyuziju...pokud bych mel popsat rozdily v zapojeni SRPP a anodovy nesledovac s anodovou tlumivkou SRPP je jakoby studenejsi zvuk,vic analyticky tedy min zabarveny....zapojeni a anodovou tlumivkou ma "more magic",coz kazdymu urcite nemusi sedet,navic je i rozdil mezi jednotlivyma lampama,ale o tom uz jsem psal vickrat...to hodnoceni zvuku berte jako subjektivni,nektery veci se tezko popisujou....v kazdym pripade pokud jsem nahradil opamp lampovym clenem doslo k velkymu zlepseni zvuku ve vsech smerech,nejsem znalcem opampu,ale byl mi doporucen BurrBrown OPA2604,hraje o neco lip nez ostatni,ktery mam...ve srovnani s lampama mi to ale prijde nic moc....

Re: Pořádný flaškostroj

Davam dokopy EL84 PP zosik, este potrebujem dorobit ECC82 preamp k nemu. Zatial je to vynikajuce, po sfinalizovani tu hodim aj nejake merania.
http://svetelektro.com/modules/Forums/download/file.php?id=30380&mode=view

(upravil kudlibabka 17. 12. 2011 12:53)

Re: Pořádný flaškostroj

Pekny...Muzes taky zkusit pouzit 6n6p misto ECC82,podle mne je 6n6p lepsi,ma ale jinej pinout a taky zhaveni je v nekterych pripadech az 0,8A!Zvukove je to ale superlampa,moc prijemny podani prostoru a velmi lahodny zvuk,maka uz od 50V....Ja zrovna delam  na DHT zesilovaci,jako budice budou v prvni verzi 6n6p (ten zesilovac bude tedy alespon v tyhle verzi jen polovicni DHT) a jako koncovky budou triody 45 a moznost prepnuti na 2A3....45ky mam NOS Silvania a 2A3 novy Emission labs,ty vypadaji opravdu majestatne,ale jsou pekelne drahy.Uvidime jestli to s vystupaky PSSS od Electra Print prehraje muj referencni blešák s 6p15p-EV.Poreferuju....

Re: Pořádný flaškostroj

So 6n6p som mal jeden preamp, zapojenie SRPP, bolo to fajn, takisto THD sa drzalo pod 0,2%.... Teraz chcem vyskusat ECC82, tento konkretne bude tiez SRPP plus nejaka bizuteria.

Re: Pořádný flaškostroj

flaskostroj z §344 mám doma, hraje to fakt dobře, doporučuji minimálně vyzkúšať,
řek bych : za málo peněz, hodně muziky !  smile

Re: Pořádný flaškostroj

Zeby som odskusal to so 6n1p? Musim pozriet ako to bude zvladat moje trafko, utiahnut 1,2A na zhavenie v stereu smile Asi to odskusam.
Akurat je potrebna ta 1n keramika na vstupe? Myslim ze by sa to zaobislo aj bez nej.

Re: Pořádný flaškostroj

6n1p jsou taky vyborny,ale 6n6p mi prijde nejlepsi z tech ruskejch co jsem zkousel....zhavit muzes jinym trafem,pokud zapojis zhaveni do serie muzes pouzit 12V trafo...ten 1nF na vstupu nutne potreba neni...velmi dobre v SRPP hrajou taky rusky subminiaturni 6n16b,lampy za par korun,navic nepotrebujou patici,nejsou mikrofonni(nezkousel nekdo do RIAA predzesilovace?) a zhaveni maji 0,3A...ve stejnym zapojeni jako je uvedeno vyse,s katodovymi odpory 1K prehraje i drahe predzesilovace.Znovu opakuju,ze je velmi dulezity zdroj,tzn. usmerneni lampou (ja mam nejlepsi vysledky s AZ1 meshplate),pak kvalitni svtek 1uF,tlumivka 40H,svitek 4uF,pak pro kazdy kanal odpor cca 1K nebo lepe dalsi tlumivka 40H,zhaveni pouzivac AC...

Re: Pořádný flaškostroj

BoboBrod finišuje smile

http://s4.postimg.cc/8vlkido3d/262_zes.jpg

Web

Re: Pořádný flaškostroj

Krasne!

Re: Pořádný flaškostroj

Bobo mas to pekne vymazleny,je videt ze te to bavi a rad si hrajes....ja mam sice co se tyce designu jinej vkus,ale klobouk dolu!

Re: Pořádný flaškostroj

Díky. Mechaniku vymýšlel známý.
Když slyšel prototyp tak snad zapomínal i dýchat. A pak prohlásil: "Já to chcu!"
Kdo chcete slyšet - zatím jen prototyp - máte možnost teď mezi svátky. Jste zváni.

Re: Pořádný flaškostroj

Jen bych rád dodal, že z východních čech pojedeme poslechnout 29.12., pokud má někdo zájem se svézt, tu je víc info: http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=229576#p229576

Web

(upravil kudlibabka 27. 12. 2011 0:58)

Re: Pořádný flaškostroj

Diky za nabidku,ja potrebuju jeste do konce roku dodelat nejaky zakazky,tak bych navstevu u Bobobroda videl spis na leto...preju prijemny zazitky...Bobovi diky za nabidku poslechu a do  novyho roku preju hlavne pevny zdravi. smile

(upravil sinclair 27. 12. 2011 2:58)

Re: Pořádný flaškostroj

Nooo....lehce zakulacený zvuk elektronek se dá se říci líbí každému, no a pokud to navíc néni zfušované a jsou dodržené jakési ty základní pravidla, tak to v podstatě vždycky musí hrát dobře. Akorát by mě zajímalo /nechcu rýpat/, co by dotyční vydechovači řekli v případě, že by na předku byly kvalitní a strmé pentody. Jsou myslím v podstatě jenom dvě možnosti - buď by vůbec nic nepoznali, "protože je to přece celé elektronkové", a ve druhém, bezpečně méně častém případě, kdy by poslouchali profesionální muzikanti, by jim třetí harmonické a lehce přibroušený zvuk pentod mohl vadit. To ale nejspíš vůbec nenastane, takže i kdyby to bylo celé pentodové a usměrňovače z rychlých křemíkových diod, nikdo by nejspíš nic nepoznal.
Já jsem za těch pár let, co jsem na světě taky už pár elektronkových aparátků postavil a nechal je poslechnout většinou lidem ze zlínské filharmonie, protože tam mám nejvíc známých, ale ucho je sviňa a nechá se velice snadno ošálit smile
Ale udělané to máš moc pěkně, klobouky dolu ogaři.

Web

Re: Pořádný flaškostroj

Trcohu som prerobil Betaronuv sluchatkac s pentodami EL.., doplnil o zdroj s EZ81 atd. Zatial len polo hniezdo - polo DPS.
http://i177.photobucket.com/albums/w214 … C09694.jpg
Dal som si navinut toroid v Tronicu, trochu zlepsenie v brume atd, ale citim ze tam stale nieco je, asi to robi ta vzdusna konstrukcia.