Témata: 1
Příspěvky: 402
Registrace: 2007
KomarD-Jeay napsal:Chcem vidiet meranie plneho vykonu QQF do odporovej zataze. Fotku na cisla na multimetroch, lebo textovym kecom sa demagogovi verit neda. Měření bylo prováděno při napájení ±35Volt a typické zátěži 4Ω s tranzistory TIP 142/TIP 147(120V/10A), které již nejsou pro napájení nad ±25Volt příliš vhodné.
Nominální (efektivní) výkon 12,5W (špičkový, krátkodobý výkon 125W), měření bylo nezávislé na mé osobě.
Témata: 10
Příspěvky: 4 435
Registrace: 2007
4. 4. 2009, 14:19
(poslední úprava: 4. 4. 2009, 14:29 | danhard)
"Měření bylo prováděno při napájení ±35Volt a typické zátěži 4Ω s tranzistory TIP 142/TIP 147(120V/10A), které již nejsou pro napájení nad ±25Volt příliš vhodné."
A na jaké jsou tedy vhodné napájení ??? A jak to určím z těch 120V/10A ???
Ad to měření - bylo to měřené s napájením ze stabilizovaného zdroje ±35V bez doporučených 0,8A pojistek.
S nimi špičkového sin. výkonu 125W jaksi ten zesilovač nedosáhl.
Pokud je 12,5W průměrný trvalý výstupní výkon, tak by to měl tak Federmann i uvádět.
V opisu té normy můžou být překlepy, u poměru os by tam mělo být zřejmě 3dB, ale to není nějak podstatné.
Co není Federmannovi jasné na bodu 3.2.1 nevím.
Témata: 37
Příspěvky: 2 987
Registrace: 2007
Jméno: František Blažek
Bydliště: cca 50°7'N, 16°12'E
Vono už to má ve špičce jen 125? Já myslel že 250... Teda 500 :-O
Témata: 5
Příspěvky: 3 993
Registrace: 2007
Federmann napsal:Nominální (efektivní) výkon 12,5W (špičkový, krátkodobý výkon 125W)... Proč je tedy na Federmannovic blogu ta ohavná pixla na kolečkách označována jako 10kW ?
Témata: 10
Příspěvky: 4 435
Registrace: 2007
Sendy, číňani to taky tak označují, jen tam k tomu píšou to PMPO.
Témata: 1
Příspěvky: 402
Registrace: 2007
Frank napsal:Vono už to má ve špičce jen 125? Já myslel že 250... Teda 500 :-O "Jo, jen 125W, pro můstek 500W".
Pro jiný výkon = jiné sestavení, vše je tam dokonale popsáno, stačí jen číst.
Tento má ve špičce jen 1.800W
Federmann napsal:QQF55 můstek s MJ11032/MJ11033 (180W), ±65V/300W (ATr3A)
Témata: 10
Příspěvky: 4 435
Registrace: 2007
4. 4. 2009, 15:31
(poslední úprava: 4. 4. 2009, 15:44 | danhard)
Federmann napsal:QQF55 můstek s MJ11032/MJ11033 (180W), ±65V/300W (ATr3A) Hele Federmanne, a to myslíš vážně, že můžou to QQF55 v téhle sestavě zatěžovat trvalým výkonem 180W/4R, třeba i hodinu ? (ono takové vystoupení bigboše trvá i dýl, že)
Témata: 5
Příspěvky: 2 254
Registrace: 2007
Federmann napsal:Vždy tam bylo Pef=Pmax/10, vždy jsem tvrdil, v zájmu zachování dostatečné kvality a dynamiky, provozovat pouze na 1/10 a méně. Plne postačuje "..v zájmu zachování provozovat pouze na 1/10...."
Otázka pre p. Federmana:
Aký neskreslený výkon má zosilňovač, ktorého signál v limitácii vyzerá napr. takto:
Témata: 1
Příspěvky: 402
Registrace: 2007
danhard napsal:Federmann napsal:QQF55 můstek s MJ11032/MJ11033 (180W), ±65V/300W (ATr3A) Hele Federmanne, a to myslíš vážně, že můžou to QQF55 v téhle sestavě zatěžovat trvalým výkonem 180W/4R, třeba i hodinu ? (ono takové vystoupení bigboše trvá i dýl, že) Třeba rok, rozhodně vydrží víc než SPV250.
Témata: 3
Příspěvky: 519
Registrace: 2008
Pane Feddermane bez ochran a výstupních členů vydrží možná v hodně mokrým snu. Vono totiž ten Váš uber výrobek jede jaksi za hranici uplně všeho, včetně udávání solidních parametrů. Píšu to tu už asi po třetí, ale asi jste to přehlédl. Aldax uvádí parametry zesilovače, které platí při dodržení podmínek výrobce. Tyto podmínky jste hrubě porušil a nejenom v jednom bodě. Jak tedy můžete toto měření uvádět za zcela korektní? Ochrany v tom SPVčku nejsou jen tak pro srandu, RL člen tam taky není jenom na honění trika výrobce. Nehledě na to, že ten zes těch 250W v udávaný šířce pásma dá a už to tu hodně lidí dokázalo. Ten Váš uber QQF55 dá celou špičku 1800W než chcípne, ale měl byste udávat trvalý sinusový výkon při 1kHz, což bude sotva desetina a i to už bude za hranicí SOA, čímž si serete do vlastního hnízda, protože tranzistory si tohleto moc líbit nenechají a tepelně je odrovnáte. Vy používáte asi nějáký lepší typy, co mají 3x lepší SOA a tím pádem nemaj problém, ale to normálním inteligentně myslícím bělochům /děkuji sinclairovi za tuto hlášku  / jsou tyto tranzistory nedostupný.
Znovu se ptám jak je možný že aldaxů lítá ve světě stovky a nespokojení zákazníci byli dycky jenom trotlové co neuměli nasázet součástky tak jak patří nebo dali výkoňáky na dráty /hrubé porušení podmínek výrobce/. Proč QFF55 nehraje všude na koncertech stovky a tisíce? Proč ještě existujou firmy jako QSC, CROWN, BV audio a další, když Vaše revoluční konstrukce všechny strčí do kapsy a stojí cca setinu toho co tyhle "horší" zesilovače? Proč jsem je ještě nikdy nikde neviděl nainstalovaný?
Těch 10kW na kolečkách dá opravdu 10kW trvalého sin. výkonu? Pokud ne měl byste tam napsat třeba v 10ps to dá 1800w, ale v jedný sekundě už jenom 10W..
Zajmavý, že se dycky chytnete jenom hovna, ale ještě jste se pořád nezmohl na korektní odpověď na opampovi a michalovi otázky..
Témata: 1
Příspěvky: 402
Registrace: 2007
4. 4. 2009, 23:49
(poslední úprava: 5. 4. 2009, 0:08 | Federmann)
BigDrobek napsal:Pane Feddermane bez ochran a výstupních členů vydrží možná v hodně mokrým snu. Vono totiž ten Váš uber výrobek jede jaksi za hranici uplně všeho, včetně udávání solidních parametrů. Píšu to tu už asi po třetí, ale asi jste to přehlédl. ... Doložte, kde že při 180W za hranicí SOA, to není jen kecet a pochlebovat, ale doložit.
Jak přežije SPV250 měření charakteristiky při 50% výkonu a na pokles -30dB (2Hz-500kHz 125W ), či přebuzení o 20dB (sinusovky o amplitudě 10,85V na vstupu)
Federmann napsal:danhard napsal:Fedrmane, bylo by záhodno, seznámit se s termíny a postupy běžně u zesilovačů používaných, třeba zde:
http://home.tiscali.cz:8080/cz505620/htm...ka.htm#5,1 3.2 Dynamickou přetížitelností
3.2.1 Signál se přivede do linkového vstupu a bude složen ze sinusovky o 1 kHz s úrovní měnící se mezi nominální úrovni a úrovní, která je o 20 dB vyšší než nominální.
3.13 Frekvenční průběh zesilovače (běžně nazývaný "frekvenční charakteristika", avšak vhodněji amplitudová citlivost v závislostí na frekvenci) bude křivka změny výstupní úrovně zesilovače v celé jmenovité šířce pásma zesilovače vyjádřené v decibelech a vynesená na semilogaritmický papír, na němž délkově je změna frekvence o jednu dekádu rovna změně výstupu 30 dB...
Témata: 37
Příspěvky: 2 987
Registrace: 2007
Jméno: František Blažek
Bydliště: cca 50°7'N, 16°12'E
5. 4. 2009, 0:47
(poslední úprava: 5. 4. 2009, 0:48 | Frank)
Federmanne, čekáme na odpovědi.
Frank napsal:Když už sme u děch deciBelů, nemoh byste mi pane učiteli spočítat jakou hodnotu v dBV bude mít šum na 10k rezistoru při teplotě 20°C? danhard napsal:Federmann napsal:D/A převodník 32bit je naprostá blbost, ať to píše kdo chce, snad stokrát jsem to již vysvětloval. Federmane a kolika bitovej by mohl být třeba ten sigma-delta modulátor pro SACD třeba na 50Hz ? + BV #728
Témata: 32
Příspěvky: 5 034
Registrace: 2007
Bydliště: Kladno
Co kdybys Bohoušku místo hovadin radši změřil tu Tvoji "odporovou" zátěž?
Témata: 60
Příspěvky: 7 099
Registrace: 2007
Jméno: Leoš Malaník
Bydliště: Luhačovice
No ten darlington je bomba. Nejenom že má Ft jen okolo 1MHz, ale SOA po druhý průraz jen 50V/necelé 3A...
MJWčka mají při 50V a 100ms ještě asi šest ampér a to nemluvím o Ft, které je při středních Ic okolo 5MHz.
Už se nemůžu dočkat, až uvidím měření, kdy ty darlingy budou dávat 180W.
Jenom píča a absolutní ignorant cpe na vstupy zesilovačů v podstatě dlouhovlnný vf signál /Topolná má myslím 272kHz/...
Od čeho se asi na vstupy koncových zesilovačů dávají integrační RC články s mezními kmitočty 80-150kHz?
Aby tam nějaký zneuznaný génius z Rožnova cpal dvojnásobek???
To proto, aby se na vstup a dovnitř struktury nemohl dostat vf signál, který by vyšší intenzitou mohl poškodit koncové tranzistory příčným proudem. Jestli nevíš co to je příčný proud, tak si to nastuduj, učiteli...
Témata: 6
Příspěvky: 230
Registrace: 2007
Jméno: Miroslav Čejka
OT pro pobavení: Matka M6 se šroubuje klíčem č. 10. Podle mě není důvod v dobře vybavené dílně šroubovat matku M6 sikovkami nebo kombinačkami. Tedy z toho vyplývá, že je přísně zakázáno šroubovat matku M6 sikovkami nebo kombinačkami, jinak okamžitě dojde k jejímu zničení :-) Trochu absurdní, že?
Témata: 1
Příspěvky: 402
Registrace: 2007
Federmann napsal:Federmann napsal:Zdánlivě se bavíme o tomtéž, ale ve zcela jiné intelektuální rovině, jako u všeho ostatního:
Vaše neustále otevírání desítek zástupných témat, abych v zápětí mohl být osočen s vedení vlákna někam jinam??? Federmann napsal:chyna.cz napsal:však já používám 96KHZ a 32bitů Soukromý formát? Kolik mají MJW21193? TOTÉŽ??? Ale výrobce v grafu, se jako vždy spletl! Neřešíme předžazený filtr, ale topologii zesilovače!
sinclair napsal:No ten darlington je bomba. Nejenom že má Ft jen okolo 1MHz, ale SOA po druhý průraz jen 50V/necelé 3A...
Od čeho se asi na vstupy koncových zesilovačů dávají integrační RC články s mezními kmitočty 80-150kHz?
Aby tam nějaký zneuznaný génius z Rožnova cpal dvojnásobek???
Témata: 10
Příspěvky: 4 435
Registrace: 2007
5. 4. 2009, 10:32
(poslední úprava: 5. 4. 2009, 10:41 | danhard)
Federmann napsal:Doložte, kde že při 180W za hranicí SOA, to není jen kecet a pochlebovat, ale doložit. Federmanne, chceš to napájet až ±65V, na koncových tranzistorech může být tedy plné napětí zdroje, tedy 130V, nevšiml jsem si, že by SOA charakteristika byla až do 130V, katalogově je povolené napětí max. 120V.
Co se týče topologie, tak ta je víceméně stejná, učebnicové zapojení - vstupní diferenciální pár napájený do emitorů zdrojem proudu jde do rozkmitového tranzistoru, který pracuje do zdroje proudu v kolektoru, na výstupu dvojitý emitorový sledovač, báze roztaženy zdrojem předpětí.
Témata: 3
Příspěvky: 124
Registrace: 2009
Jméno: Jura
Bydliště: Nivnice
sinclair: to byl skvělý příkad, ta Topolná. http://www.ok2imh.com/view.php?nazevclan...2009020001
Pro člověka, který by se neustále zabavoval opravou zesilovače 10kW © dosáhnou provozní náklady výše jako jsou náklady Topolné:-)
Nemyslím si, že by zesilovač dle teorie © splňoval normy EMC, leda že by výrobce předepsal do technické specifikace používání jen výkonových koaxiálů:-D
Témata: 37
Příspěvky: 2 987
Registrace: 2007
Jméno: František Blažek
Bydliště: cca 50°7'N, 16°12'E
5. 4. 2009, 10:47
(poslední úprava: 5. 4. 2009, 19:50 | Frank)
FEDERMANNE, stále čekáme na odpovědi #732
Témata: 60
Příspěvky: 7 099
Registrace: 2007
Jméno: Leoš Malaník
Bydliště: Luhačovice
SPV250 je schopna při zajištění určitých opatření /odpojení Boucherotova členu/ pracovat S PLNÝM SINUSOVÝM VÝKONEM 250W až do kmitočtu 150kHz.
Nicméně my v technických podmínkách garantujeme rovný a lineární přenos pouze do kmitočtu 40kHz, nikdo nikdy víc nepotřeboval a ani po nás nechtěl, není k tomu sebemenší důvod. I kdyby naše zesilovače někdo napájel dobrým SACD přehrávačem /a NAD M5 opravdu dobrý je/, jdoucím z principu do cca 50kHz, nebude s tím ten zesilovač mít problém. Druhá otázka je, zda se takové kmitočty na reálných nahrávkách vůbec vyskytují a pokud ano, tak v jaké úrovni.
Problémem ale je, pokud někdo do vstupu koncového stupně narve vyslovený vf kmitočet, jako jste to udělal s Aldaxem záměrně vy a který se v reálném signálu nikdy nemá šanci vyskytnout, to za prvé.
Za druhé proti takovýmto stavům jsou snad všechny mně známé seriózní zapojení chráněna právě integračním článkem na vstupu, omezujícím přenos takového svinstva a omezujícím konečnou , tzv. vnucenou rychlost přeběhu.
Takový integrační článek mají DPAčka, má ho Leach, má ho PowerBase300, Lynx, má ho i Symasym, měl ho i starý Sinclair a spousta a spousta dalších zapojení, která alespoň trochu za něco stojí.
Jen zesilovače, které stojí za lautr hovno, včetně toho vašeho, nemají např. ani Boucherot, což je jedna ze základních podmínek úspěšného vypořádání s těžkou reaktivní zátěží na výstupu, zvláště pak v mezních stavech. Jak se např. Transiwatty a Aury bez Boucherotu vypořádávaly s takovou zátěží, se lze i dnes snadno doměřit a relativně bezpracně se poblít.
Zesilovače řady DPA, kupř. rychlý typ 220 /KD649-650-8MHz/ měly dokonce výstupní člen ve tvaru pí, tedy RL člen a z obou jeho stran Boucherot.
|